Vyhlaďte si svoje vrásky

Vrásky, beauty, estetická klinika
Klinika Esthetic

Ako sa hovorí, jediná spravodlivosť na svete je starnutie. Starne každý z nás a nikto sa tomu nevyhne. A ruku na srdce dámy, reči o tom, že s vekom múdrieme a naberáme viac životných skúseností, nám pri pohľade do zrkadla, v ktorom s pribúdajúcimi rokmi vidíme stále viac vrások, nijako nepomôžu.

Prečo sa nám robia vrásky?

Rokmi nám v koži ubúda kolagén a elastín a pleť sa tak stáva jemnou, tenkou a v kombinácii s mimickými zlozvykmi sa na nej oveľa ľahšie tvoria vrásky. Najčastejšie sú to dynamické vrásky medzi obočím, okolo očí, na čele alebo tzv. nosovoústne vrásky. A aby toho nebolo málo, nepriateľkou sa stáva aj gravitácia. Slabá koža ovísa a objem podkožného tkaniva a tuku sa presúva z hornej časti tváre dole, k sánkam a krku. Ovísajúce očné viečka tvoria vačky pod očami, zvýrazňujú sa hlboké ryhy smerujúce od nosa k ústnym kútikom, klesajú kútiky úst a tiež sa okolo nich tvoria vrásky.
, beauty, estetická klinika
vrásky Klinika Esthetic

Vedci v službách krásy

Našťastie v boji s prejavmi starnutia nie sme samé. Pomáhajú nám vedci a dermatológovia, ktorí neustále vyvíjajú stále kvalitnejšie spôsoby, ako vyhladiť našu pleť a oklamať čas. „Neustále sledujeme svetové trendy, zúčastňujeme sa na prestížnych svetových kongresoch a novinky našim klientkám, ale aj klientom, prinášam hneď, ako sú dostupné na trhu. Dovolím si povedať, že naša klinika je na Slovensku lídrom v estetickej dermatológii a na špičkovú starostlivosť ktorú poskytujeme, sme právom hrdí,“ hovorí MUDr. Alexandra Novotná, PhD., dermatologička a zároveň majiteľka Kliniky Esthetic.

Len odborník vie, ktorá metóda je pre vás najvhodnejšia

Na klinike Esthetic používame niekoľko spôsobov, ktorými dokážeme vyhladiť pleť. Dôležitá je predovšetkým znalosť dermatológa, aby vedel odporučiť najvhodnejšiu metódu a zároveň ju aj správne aplikoval. „Medzi najpopulárnejšie a najžiadanejšie zákroky v korektívnej dermatológii, ktoré používame na odstránenie vrások, patrí aplikácia kožných implantátov,“ vysvetľuje doktorka Novotná. Pomocou tenučkej ihly sa do vrások, najčastejšie v oblasti od nosa smerom k ústam, nad hornou perou, pod spodnou perou, v oblasti poklesnutých ústnych kútikov a v oblasti medzi obočím, aplikuje látka gélovitej konzistencie – kyselina hyalurónová.

Jednotkou sú výplňové materiály

Podľa dĺžky trvania efektu rozoznávame vstrebateľné a nevstrebatelné implantáty. Dĺžka efektu po aplikácii vstrebateľných implantátov je niekoľko mesiacov až jeden rok. „Podľa mojich skúseností nie sú výnimkou ani klienti, u ktorých efekt pretrváva niekoľko rokov, pričom dochádza k stimulácii fibroblastov, novotvorbe kolagénu a trvalému efektu. Najčastejšie používame kyselinu hyalurónovú, ktorá vypĺňa nielen chýbajúci objem, ale zároveň viaže vodu a má hydratačný efekt,“ hovorí MUDr. Novotná. Kyselina hyaluronová je neživočíšneho pôvodu vyrobená biosynteticky. Jej aplikácia je bezpečná a keďže je to látka telu vlastná, nie je potrebné robiť testy na alergiu. Farmaceutické laboratóriá, ktoré ju vyrábajú, používajú špeciálne technológie, ktoré predlžujú vyhladzovací efekt. Kožnými implantátmi možno vyplňovať vrásky hlbšie i jemnejšie, ale aj tie celkom povrchové. Veľmi efektívna je aplikácia do vrások okolo úst, ktoré sa často objavujú u fajčiarok a ľudí s výraznou mimikou v tejto oblasti. „Naša klinika je známa tým, že používame prvotriedny materiál od renomovaných spoločností. Absolútnou novinkou na Slovensku v oblasti výplňových materiálov je čistý biologicky rozložiteľný, dokonale číry a hladký gel Dermalax od spoločnosti Acros, ktorý už naše klientky vyskúšali a nevedia si ho vynachváliť,“ teší sa doktorka Novotná, že môže svojim klientkam dopriať opäť niečo mimoriadne. Štúdie dokázali, že Dermalax je čistá, stabilizovaná monofázická forma kyseliny hyaluronovej bez alergických dôsledkov a karcinogénnych účinkov. Je 100% neživočíšneho pôvodu a výrazným benefitom je vysoká viscoelasticita. Unikátna štruktúra gélu a dobrá hustota prípravku umožňuje ľahkú a bezpečnú aplikáciu bez opuchov. Na koži sa netvoria žiadne hrudky ani iné nerovnosti.
, beauty, estetická klinika
vrásky Klinika Esthetic

Na dosiahnutie dlhodobého efektu sa používajú nevstrebateľné implantáty. Tieto sú vhodné na korekciu defektov alebo atrofií.

Veľmi sa nám osvedčilo kombinovanie rôznych typov zákrokov. Ako prví sme začali na Slovensku s aplikáciou botulotoxínu, preto s ním máme dlhoročné skúsenosti. Botulotoxín aplikujeme hlavne v hornej časti tváre, v dolnej časti ho kombinujeme s výplňovými látkami,“ vysvetľuje doktorka Novotná.

Mezoterapia – kokteil zdravia a krásy

Na oživenie unavenej pleti, ktorá je sivá, akoby bez života a ktorej chýba voda, je vynikajúcou metódou mezoterapia. Mnohé ženy trpia hlavne po 35 roku pocitom presušenej, povädnutej, akoby unavenej pleti, ktorá má šedivý nádych. Starostlivosť v podobe krémov, masáží a použitím rôznych soft laserov nie je dostačujúca. Mezoterapia je výrazne efektívnejšia alternatíva, ktorá lieči, regeneruje a hydratuje pokožku. „Do hornej vrstvy pokožky aplikujeme špeciálnou striekačkou doslova výživný kokteil, ktorý obsahuje kyselinu hyaluronovú a vitamíny – napr. retinol, tyamín, riboflavín, nikotínamid dexpantenol, pyridoxín, C vitamín, E vitamín D vitamín a iné látky slúžiace na biorevitalizáciu pokožky,“ hovorí o obľúbenom zákroku doktorka Novotná. Tým, že je látka aplikovaná špeciálnou striekačkou s ovládaním dávkovania, je zabezpečený jej prestup do konkrétnych štruktúr kože. Pôsobením kokteilu zdravia a krásy dochádza k strate pocitu povädnutej, ochabnutej a šedivej kože, ktoré sú najčastejšie spôsobené nedostatočným prekrvení v strednej vrstve kože, vplyvom znečistenia z okolia, fajčenia, alebo hormonálnych porúch. Dochádza tiež k zlepšeniu tonusu a elasticity kože. „Napriek tomu, že klientka hneď po zákroku pociťuje efekt, odporúčam zákrok opakovať trikrát po sebe v mesačných intervaloch, a potom pre udržiavanie raz alebo dvakrát ročne. Efekt je naozaj vynikajúci,“ pripomína doktorka Novotná.

Otázky pre MUDr. Alexandru Novotnú, majiteľku Kliniky Esthetic

Aké novinky v oblasti výplňových materiálov pripravila pre svoje klientky klinika Esthetic v predvianočnom období?

Ako je už pomaly tradíciou, pre naše klientky, ale aj klientov, prinášame opäť niečo, čo je na svetovom trhu v týchto dňoch tým najkvalitnejším a teda najpopulárnejším – novinku v dermálnych výplniach, gél Dermalex, ktorý je určený pre injekčnú aplikáciu čistej kyseliny hyalurónovej do dermis. Gél má unikátnu štruktúru, ktorá pleť krásne vypne a vyhladí. Po mojich skúsenostiach s aplikáciou u klientiek môžem potvrdiť, že je naozaj vláčny, netvorí žiadne hrudky ani opuchy.

Pre koho je metóda vypĺňania vrások najvhodnejšia a ktoré vrásky je možné takto odstrániť?

Vhodnými klientmi sú osoby s jemnými vráskami a dehydratovanou, presušenou pokožkou. Najčastejšie sú to dámy vo veku nad 35 rokov. Tiež ľudia, ktorí majú pokožku akoby bez života a fajčiari. Pekný efekt dosahujeme u žien, ktoré majú scvrknuté pery s drobnými vráskami v ich okolí. Pri zákroku nejde o ich zväčšovanie, ale o doplnenie objemu a hydratáciu, takže efektu káčera Donalda sa rozhodne nemusia obávať. Na ošetrenie sú tiež vhodné líca, okolie očí, čelo, brada, krk, dekolt, ale aj ramená, stehná a brucho.

Je zákrok bolestivý a vyžaduje si hospitalizáciu?

Látku možno aplikovať pri miestnom znecitlivení buď špeciálnym krémom, alebo injekčne. Hlavne oblasť pier a ich okolia je zvlášť bolestivá, a preto na našej klinike vždy aplikujeme úplné znecitlivenie – zubársku injekčnú techniku na vyradenie bolestivosti v ošetrovanej oblasti. Zákrok nevyžaduje hospitalizáciu, naši klienti odchádzajú hneď po zákroku domov. Nie je potrebná ani PN, nakoľko prípadne vzniknutú modrinku je možné zakryť make-upom. Po zákroku je koža začervenaná a sú na nej drobné známky po vpichoch, ktoré sa hoja maximálne do niekoľkých dní, preto ako vhodný deň na aplikáciu je považovaný koniec pracovného týždňa. Po zákroku odporúčame vynechať pobyt na slnku alebo v soláriu a v saune.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom