Vydajte sa do krajiny tisícich hradov. Je tu romanca Hrad v Škótsku

Hrad2.jpg
Foto: Bux.sk

Schúľte sa do svojho obľúbeného kresla, zababušte sa do huňatej deky a pri vôni vanilky sa začítajte do ďalšieho romantického príbehu z krajiny tisícich hradov a drsnej vysočiny. V jednom škótskom hrade na vás čaká príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch, ktorých spojí dokopy priam dokonalá láska.
Julie Caplinová a Hrad v Škótsku.

Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej excentrická mama Xanthe sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí! Konečne prví platiaci hostia, ktorých peniaze pomôžu priestory ešte viac skrášliť a zútulniť.

A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac. A na to predsa nemá až toľko času – musí chystať vianočné menu a nie premýšľať nad tým, čo sa tajomnému spisovateľovi preháňa hlavou…

Hrad v Škótsku je typická oddychovka, na aké sme u Julie Caplinovej zvyknutí – originálna lokalita škótskeho hradu, krásne vykreslené postavy, romantika a hrejivá atmosféra, a k tomu Vianoce.
Zababušte sa do deky, postavte si na stolík svoj obľúbený nápoj a začítajte sa do príbehu, z ktorého sa vám rozleje po celom tele príjemné teplo. Do príbehu sa naozaj okamžite začítate, pretože Caplinová má skvelý rozprávačský štýl a jednoducho vás vtiahne.

Philip bol veľmi dobrý v romantických detailoch, vo večeriach pri sviečkach, víkendoch s prekvapením a v extravagantných kyticiach, ale už vedela, že to bola premyslená stratégia, ktorá ju mala prilákať späť po tom, čo bol odmeraný alebo chvíľu neprítomný.
„Nech je ti odpustené, ale pod podmienkou, že to už neurobíš. Preto som dnes poslala Philipa preč. Celé roky striedavo bol a nebol môj priateľ. Stretli sme sa na univerzite, ale on sa nikdy úplne nerozhodol, či so mnou chce byť, alebo nie. Milovala som ho, a tak som to svinstvo znášala.“ Chytila ho za ruku a usmiala sa na neho.
„Dalo by sa povedať, že som mu tie svinstvá uľahčila.“

Julie caplin.jpg
Julie Caplin. Foto: Bux.sk

Bestsellerová séria ROMANTICKÉ ÚTEKY

Knižná séria Romantické úteky je v súčasnosti jednou z najobľúbenejších romantických sérií. Britská autorka Julie Caplinová v nej svojich čitateľov berie na mnohé zaujímavé miesta, kam hrdinky utekajú za láskou.

V týchto príbehoch sa spája milá a pohodová atmosféra známych miest a sympatické hrdinky. Aj napriek problémom, s ktorými sa stretávajú, prídu všetky na to, že šálka kávy spraví náladu, dobrý koláčik vykúzli úsmev na perách a lásku môžete nájsť aj pri šľahaní krému do makróniek. A práve tú kúzelnú schopnosť prepojiť romantiku s vášňou pre jedlo a vykresliť atmosféru miesta oceňujú všetky čitateľky, ktoré si sériu Romantické úteky obľúbili.

Čitateľky sa môžu tešiť na ďalšie knižky, pretože autorka prezradila, že má s vydavateľom naplánované už dva nové romantické úteky. V máji 2022 navštívila Prahu a tá ju očarila natoľko, že ešte počas svojej návštevy prezradila, že jeden z príbehov určite zasadí do tejto krásnej európskej metropoly.

Hrad v skotsku1.jpg
Foto: Bux.sk

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom