Vracia sa deťmi i dospelými milovaná animovaná komédia Baby šéf!

The Boss Baby: Family Business
Foto: Cinemart

Baby šéf: Rodinný podnik je pokračovaním prvej veľmi úspešnej časti, v ktorej bratia Tim a Ted valcovali kiná. Dnes sú už veľkí a kým Ted je úspešným podnikateľom, Tim vedie rodinný život so svojimi dvomi dcérami. Očakávaný animovaný film pre celé rodiny prichádza do kín už 2. septembra.

Keď sa na konci na Oscarom nominovaného Baby šéfa bratia Tim a Ted konečne skamarátili, zdalo sa, že im to vydrží navždy. V pokračovaní s podtitulom „Rodinný podnik“ sú si však obaja dospelí bratia odcudzení. Kým Ted je ponorený v biznise a zarába bambilióny, Tim je spokojným otcom dvoch dievčat, nadanej tínedžerky Tabithy a milého roztomilého batoľaťa Tiny. Tabitha, ktorá navštevuje školu pre mimoriadne nadané deti, vzhliada k svojmu úspešnému strýkovi Tedovi, čo vôbec nie je po vôli jej otcovi. Vtedy ale netuší, aké nečakané spoločné stmelovacie dobrodružstvo ich čaká. Za všetko môže Tina, ktorá je v skutočnosti tajnou agentkou organizácie Baby Corp. a má za úlohu odhaliť veľké sprisahanie spojené so sestrinou školou a jej čudným riaditeľom. A aj keď je Tina veľmi šikovná, vie, že bez pomoci sa nezaobíde. Po ruke má otecka, strýka a sci-fi vychytávku, ktorá vie dočasne z dospelého človeka urobiť malé dieťa. A tak sa chlapi premenia na chlapcov a vydajú sa do akcie, pri ktorej k sebe znovu nájdu cestu a okrem toho, len tak mimochodom, zachránia svet.

Pozrite si trailer filmu Baby šéf: Rodinný podnik

Vďaka talentu režiséra Toma McGratha, scenáristu Michaela McCullersa a neuveriteľnému týmu animátorov spoločnosti DreamWorks bol film Baby šéf v roku 2017 nominovaný na Oscara. Priniesol zárobok viac ako 500 miliónov dolárov a bol inšpiráciou pre seriálové pokračovanie na Netflixe.

Ale keď štúdio v roku 2018 oslovilo režiséra pre pokračovanie série, nebol tým úplne nadšený. „V tom čase som mal za sebou päť filmov bez prestávky a chcel som si zobrať na chvíľu voľno,” hovorí McGrath, „Baby šéf bol mojou srdcovkou od série filmov Madagaskar a pôvodne som chcel len rozpovedať príbeh dvoch bratov. Potom som však začal uvažovať, čo by sme mohli vymyslieť do druhého filmu. Pomyslel som si, že na konci prvej časti sme sa rozlúčili s Timom a jeho bratom, ako s dospelými mužmi, tak sme sa rozhodli odtiaľ odpichnúť.”
McGrath sa čoskoro znovu spojil so scenáristom McCullersom a vytvorili základ pre nový film. „Uvažovali sme, čo keby sa Tim a Ted od seba odlúčili počas dospievania, čo sa v realite stalo mne a môjmu bratovi,“ hovorí McGrath, „Keď som mal desať rokov, môj brat mi ukázal čaro filmárstva. Nakoniec som sa ja odsťahoval do Hollywoodu, kým môj brat si založil rodinu a ostal v našom rodnom meste. Ja som bol tak tvrdo zabratý do svojej práce, že som nemal čas založiť si rodinu a on zas nemohol nasledovať svoj sen o filmovej tvorbe.“

Animovaný film prinesie okrem skvelého príbehu a moderných animácií aj výnimočnú hudbu. Pre svoj hudobný doprovod získal legendárneho Oscarom oceneného hudobného skladateľa Hansa Zimmera a Steva Marazza, ktorý zložili hudbu aj pre predchádzajúcu časť.

Animovaný film Baby šéf: Rodinný podnik prichádza do kín už 2. septembra v distribúcii spoločnosti CinemArt SK.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom