Viete, na čo slúži "vrecúško" v dámskych nohavičkách? Budete prekvapené

nohavičky

Existuje veľa vecí, ktoré nedávajú zmysel alebo aspoň sa nám to tak môže zdanlivo javiť, kým sme ich dobre nepoznali. Človek sa stále učí a najlepšími znalosťami sú také, ktoré nám prezradia nejaké zaujímavosti a zároveň sú skvelými zlepšovákmi v našom živote. Ideálnym príkladom môže byť pre mnohých záhadná kapsička, ktorá sa nachádza vo väčšine dámskych nohavičiek. Nie je tam totiž náhodou. Viete, na čo slúži?

Celková konštrukcia nohavičiek

Dámske a pánske prádlo sa značne líši. Rozdiel môžeme nájsť nielen v tvare a mnohokrát aj farbe alebo motíve, ale aj v ďalších veciach. Základným a na prvý pohľad jasným kritériom je materiál, povedzte, či ste videli u svojho priateľa alebo manžela čipkované prádlo, ktoré nosíte vy. Samozrejme, muži ho majú zamerané skôr na praktickosť a poprípade dizajnovo zdobené potlačami. Naopak pre dámy je hlavnou ozdobou tvar a celkový dojem, nie obrázky. Ďalšieho rozdielu si môžeme všimnúť po dôkladnom preskúmaní. Kým pánske spodné prádlo je celé zošité, ženy mávajú na nohavičkách v najspodnejšej časti malú voľnú kapsičku, bez toho, aby väčšina z nich vedela, k čomu vlastne slúži.

Nie, naozaj to nie je kapsička na schovávanie vecí

Či už ako deti alebo ako dospelí, iste sme sa zaoberali nejakými detailmi v našom živote a otvor v spodnom prádle bol jedným z nich. Ak sme sa v mladosti niekoho spýtali na radu, zvyčajne rodičia priznali, že nevedia, poprípade babičky mali univerzálnu radu ako „Nedávaj tam prsty!“. Mnohé ženy v dospelosti potom iste napadlo, že sa do kapsičky môže niečo schovať. Samozrejme veríme, že pre niektoré túto výhodu kapsička má a že ju týmto spôsobom tiež využívajú. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je určená pre uschovanie tampónu alebo napríklad kondómu, ale to rozhodne nebolo zámerom výrobcov. Účel je oveľa jednoduchší a pritom úplne nezanedbateľný.

spodné prádlo
spodné prádlo www.gettyimages.com

Vrecko, ktoré v skutočnosti vreckom nie je

Hoci môže tento kus látky vrecko pripomínať a dá sa do neho nejaká intímna drobnosť uložiť, rozhodne vreckom v skutočnosti nie je. Ide o klin látky, ktorý je úhľadne všitý dovnútra. Ako si sami môžete všimnúť, najmä ak nosíte rôzne umelé čipky a inak zdobenú spornú bielizeň, tento klin je vždy z iného materiálu, konkrétne z bavlny. Je potrebný pre udržiavanie osobnej hygieny, k čomu nie sú vhodné mnohé moderné textílie ako polyester, satén alebo napodobeniny hodvábu. Bavlna nás chráni pred podráždením, trením a pred potením, pretože sliznica vyžaduje jemnú starostlivosť a na umelých materiáloch sa obvykle lepšie darí škodlivým baktériám.

Prečo má tvar vrecka a prečo v niektorých nohavičkách nie je?

Tvar vrecka je teda naozaj len náhodným úkazom na dôležitom kline, ktorý pri všívaní nie je nutné pripevniť z oboch strán a tak jeden šev zostáva voľný. To pomáha tiež väčšej vzdušnosti. Našli ste ho vo svojom spodnom prádle tiež? Ak nie, jedná sa o kúsok, ktorý podľa výrobcu nie je rozhodne určený pre celodenné nosenie. Mali by ste teda vymeniť pre bežné použitie skrytú krásu za pohodlie a zdravie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom