Viete, ako naša psychická pohoda ovplyvňuje náš vzhľad?

Viete, ako naša psychická pohoda ovplyvňuje náš vzhľad?
Viete, ako naša psychická pohoda ovplyvňuje náš vzhľad? Foto: ilustračné, GettyImages

Duševná pohoda každého z nás má mnoho podôb. A aj tá dobrá nemusí vždy znamenať, že sme neustále šťastní. Môžete ľahko žiť s problémom duševného zdravia, ale práve teraz sa cítite dobre. Alebo možno nebudete mať problém s duševným zdravím, ale v tejto chvíli bojuje so svojou pohodou. Jedno je však isté: zlá psychická pohoda môže ovplyvniť váš vzhľad. Ako sa tomu vyvarovať? Tu je pár tipov…

Čím začať, aby ste dosiahli psychickú pohodu?

Dajte si čas, aby ste zistili, čo u vás funguje. Rôzne metódy môžu fungovať na rôzne typy osobností.

Choďte vlastným tempom

Postupujte krok za krokom. Pokiaľ pre vás bude aj prvý krok príliš náročný, skúste si aj ten rozdeliť do menších krokov

Buďte k sebe láskaví

7 tipov, ako docieliť to, aby naša psychická pohoda neovplyvnila náš vzhľad

Nájdite si spôsob, ako relaxovať

Skúste sa zamyslieť nad tým, ako si najlepšie oddýchnete. Pokiaľ vám nejaká aktivita, prostredie alebo poloha pomáha, skúste si nájsť čas, aby ste si zaradili k svojmu každodennému životnému štýlu. Môže ísť o relaxačný kúpeľ, prechádzku alebo počúvanie vášho obľúbeného hudobného albumu. Pokiaľ je pre vás ťažké „vypnúť“, môžete vyskúšať rôzne dychové techniky alebo relaxačné cvičenia.

Naordinujte si pauzu kedykoľvek to len potrebujete

Pokiaľ vás premôže stres, zastavte sa a dajte si pauzu. Zmena prostredia vám môže pomôcť uvoľniť sa a zmierniť pocit úzkosti. Niekedy stačí aj pár minút a nadýchnutie a vydýchnutie pri otvorenom okne. Inokedy pomôže napríklad masáž alebo víkend s kamarátkou v kúpeľoch.

Robte niečo, čo vás baví

Ak si každý deň urobíte čas na niečo, čo vás napĺňa a baví, urobíte niečo nielen pre svoju psychickú pohodu, ale aj pre seba. Môže to byť varenie nových jedál, kurzy keramiky alebo lekcie španielčiny. Dôležité je, že to bude činnosť, ktorú budete robiť s láskou.

Sústreďte sa na súčasnosť

Zamerať pozornosť na súčasný okamih môže byť pre vašu psychickú pohodu veľmi užitočné. Môžete tomu hovoriť napríklad všímavosť. Práve k nej vás dovedú osvedčené techniky ako je napríklad meditácia alebo dychové cvičenia. Začať môžete aj veľmi malými krokmi a svoju všímavosť cibriť pri veciach, ktoré robíte úplne bežne ako je napríklad pri jedle alebo osobnej hygiene. Ukázalo sa, že zameraním sa na súčasno môže ľuďom pomôcť viac si uvedomovať ich myšlienky aj pocity.

Starajte sa o seba

Psychická pohoda ide ruka v ruke s vašim vzhľadom. Vytvorte si kozmetickú rutinu, ktorá vám pomôže relaxovať a cítiť sa pri každom pohľade do zrkadla dobre. Vyberte si deň v týždni, kedy si doprajete dlhý kúpeľ, použijete obľúbený peeling alebo masku na vlasy. Nebude strážiť čas, kontrolovať telefón ani sa akokoľvek inak vyrušovať. Ideálne sú pre tieto vaše kozmetické seansy napríklad vonné éterické oleje, ktoré môžete použiť napríklad do vane alebo v podobe olejov na telo.

Vyrazte do prírody

Trávenie času v prírode môže ľahko a rýchlo pomôcť zlepšiť vašu náladu a znížiť pocity stresu a úzkosti. Naplánujte si sami alebo s rodinou pravidelné výlety alebo prechádzky. Nielenže strávite čas spoločne, ale ešte upokojíte svoje myšlienky.

Premýšľajte o tom, čo jete

To, čo jeme, môže ovplyvňovať našu psychickú pohodu, vrátane našej nálady alebo úrovne energie. Existujte množstvo rád, ktoré jedlá by sme mali alebo naopak nemali jesť. To môže byť samo o sebe mätúce a spôsobovať vám úzkosť. Nakoniec sa ľahko môžete cítiť previnilo za to, čo jete. Zbavte sa takých pocitov a snažte sa vyberať jedlá, ktoré budú nutrične vyvážené a budete ich jesť s láskou.

Zdroj: Wikipedia Commons, WHO, zenysro.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom