Video ako varovanie pre všetkých rodičov, ktorí podceňujú nebezpečenstvo

únos

Nedávno sa na internete objavil záznam polície z Lubuskie v Poľsku, ktorý by mal vidieť každý rodič. Rodičia sa z neho totiž môžu naučiť, aké nebezpečenstvá čakajú na ich deti na ulici alebo detskom ihrisku. Policajti požadujú, aby bolo o dieťa vždy postarané a malo dozor. Rovnako tak by ste sa s ním mali porozprávať o kontakte s cudzími ľuďmi a o tom, čo rozhodne nesmie robiť.

Únosy detí nie sú nič nové

Policajti z Lubuskie pripomínajú, že na konci školského roka môže v živote dieťaťa dôjsť k mnohým situáciám, ktoré budú spojené s veľkým nebezpečenstvom a mohli by skončiť obrovskou tragédiou. Stojí za to si toho byť vedomý, pretože mnoho rodičov na to vôbec nemyslí. Ako však viete, v dnešnom svete je možné všetko a musíme naučiť svoje deti, ako odolať nástrahám a zostať v bezpečí. Na to s nimi musíte hovoriť a všetko im detailne vysvetliť.

Policajti sa rozhodli zamerať na veľmi dôležitú tému únosu detí. Je extrémne dôležité, aby deti vedeli, že nemôžu dôverovať cudzím ľuďom, aj keď tvrdia, že im nechcú ublížiť a že pre nich majú niečo krásneho alebo dobrého. Polícia preto pripravila video, na ktorom sa dievča hojdá na ihrisku. O chvíľu neskôr k nej pristúpi muž s darčekom v ruke a presvedčí dievča, aby šla s ním. Následne ju natlačí do auta, kde ju zamkne. Jedná sa bohužiaľ o prípad, ktorý sa stáva veľmi často.

Varovanie polície

Polícia varuje verejnosť, že takéto prípady sa stávajú pravidelne a nemožno ich brať na ľahkú váhu. Rodičia na to mnohokrát nemyslia. Počas leta pritom často chodia na ihrisko a von samy, takže ich musíte dopredu upozorniť na nebezpečenstvá, ktoré by ich mohli stretnúť. Pamätajte však, že sa to môže stať, aj keď ste na ihrisku s nimi. Ak sa celý čas pozeráte do telefónu a dieťa plne nevnímate, nemusíte si ani všimnúť, čo sa s ním deje. Zrazu zdvihnete hlavu a bude preč. Toto riziko nepodceňujte a naplno sa svojim deťom venujte, nech s nimi budete kdekoľvek!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom