Vianočné dekorácie: Tipy, ako skrášliť váš domov

Vianočné dekorácie
Vianočné dekorácie Thinkstock

Pokiaľ ešte nemáte všetko doma ozdobené, alebo vám váš príbytok málo pripomína Vianoce, inšpirujte sa vianočnými dekoráciami pre radosť a vianočnú atmosféru.

Každý rok ženy rozmýšľajú nad tým, ako si zútulniť obývačku, či kuchyňu, do akých farieb ladiť výzdobu. Samozrejme, mala by byť v súlade s vašim štýlom zariadenia izieb. Prinášame vám pár tipov na spestrenie vášho hniezdočka.

Vianoce, vianočná dekorácia
ThinkstockPhotos

Natural štýl

Môžete na dekorovanie využiť všetko, čo vám ponúka príroda. Ihličie nielen krásne vonia, ale aj z neho dokážete vyrobiť vianočné ozdoby ladené v akejkoľvek farbe. Výborne vyzerajú kombinácie konárikov so sviečkami, s vianočnými guľami, alebo so sušeným ovocím. Sušené prúžky pomaranča v kombinácii so škoricou alebo kávovými zrnami vytvárajú teplú a príjemnú kombináciu. Skvelým tipom na doladenie vianočnej ikebany sú škrupiny z orieškov. Môžete ich zafarbiť dozlata, strieborna, či akejkoľvek farby. A čo poviete na šišky, ktorým postriebrite končeky? Budú vyzerať ako zasnežené.

Vidiecky štýl

Veľkej obľube sa v súčasnej dobe teší „provensálsky“ štýl dekorácií. Väčšinou sú doplnky v hnedej, bielej alebo šedej farbe, prípadne sa využíva všetko v spojitosti s levanduľou a fialovou. Vianočne ladené kahance a svietniky v tradičnom štýle z dreva a skla, prípadne kovu s ozdobnými rámikmi na fotky a prútenými alebo drevenými doplnkami vyznejú originálne, vkusne a môžete ich využiť aj bežne cez rok.

Medovníky

Či na stromčeku, alebo v miske. Kdekoľvek ich umiestnite, budú pôsobiť vianočne a domácky. Medovníčky odjakživa evokovali atmosféru

Vianoc a dokážete ich nakombinovať s čímkoľvek. A keď budete rušiť výzdobu, tak ich len zjete.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom