Veštica predpovedala príchod koronavírusu. Naplní sa tiež koniec desivého proroctva?

veštica

Sylvia Browne († 77) napísala v roku 2008 knihu o desivých proroctvách, ktoré v najbližšom období zasiahnu ľudstvo. Príchod koronavírusu predpovedala, ale naplní sa aj koniec tejto desivej predpovede?

Autorka knihy s názvom End of Days: Predictions and Prophecies about the End of the World, ktorá vyšla v roku 2008, napísala, že „približne v roku 2020 sa po svete rozšíri ochorenie podobné zápalu pľúc a odolávať bude všetkým známym liečbam“.

Okrem toho však predpovedala aj množstvo iných, ktoré sa našťastie nenaplnili. Kým odborníci v tom čase len krútili hlavami, teraz považujú jej predpoveď za akési proroctvo, píše britský denník Daily Mail.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nazvala nákazu koronavírus ako pandémiu. „Pandémia nie je slovo, ktoré by ste mali používať ľahko alebo nedbalo,“ povedal šéf WHO Tedros Adhan Ghebreyesus počas tlačovej konferencie v Ženeve.

V knihe sa okrem toho píše, že „viac zarážajúce, ako samotná choroba, bude skutočnosť, že jedného dňa nákaza zmizne a o 10 rokov sa objaví opäť a potom nadobro zmizne.“ Teoretici v tomto prípade upozorňujú najmä na opis samotnej choroby, ktorý útočí na pľúca a priedušky a tvrdia, že je podobný dnešnej pandémii koronavírusu.

Jedna webová stránka však upozorňuje, že vírus SARS sa vyskytol iba niekoľko rokov pred publikáciou knihy, čo môže znamenať, že jej autorka sa týmto ochorením inšpirovala. Browne († 77) napísala počas svojho života viac ako 40 kníh a bola hosťom mnohých talk show. Za jej konšpiračné teórie, ktoré sa nenaplnili, ju však mnoho ľudí odsudzovalo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom