Veríte, že má váš vzťah budúcnosť? Tu je 10 vecí, ktoré ukazujú, že váš vzťah môže vydržať celý život

partneri

Na začiatku každého vzťahu majú ľudia tendenciu si myslieť, že vydržia navždy. Neskôr, k našej ľútosti, alebo šťastia, skutočný život dáva všetko na svoje miesto. Avšak existujú univerzálne spôsoby, ako zistiť, či váš vzťah bude večný, alebo nie. Dnes sme pre Vás zhromaždili informácie o 10 faktoroch vo vašom vzťahu, ktoré môžu predpovedať, či budete žiť s vaším súčasným partnerom po celý život. Mali by ste však pochopiť, že nie je potrebné sa proti niečomu vzpierať, či byť rozrušený – všetko je veľmi individuálne.

1. Máte približne rovnaký spoločenský status

Na začiatku akéhokoľvek vzťahu tieto rozdiely spravidla zostávajú bez povšimnutia, pretože sme hlboko zamilovaní a nezaznamenávame nezrovnalosti. Ale premýšľajte o tom, že váš partner bol vychovaný iným spôsobom, má iný postoj k najjednoduchším veciam a kvôli tomu vám plne nerozumie. Samozrejme, ak ľudia chcú byť spolu, musia sa naučiť prispôsobovať sa a učiť sa od seba navzájom. Avšak pre vás bude oveľa jednoduchšie spolupracovať, ak prostredie, v ktorom ste boli vychovávaní, pre vás bolo rovnaké.

2. Váš zmysel pre humor je rovnaký

Nie je to úžasné, keď pochopíte, o čom sú vtipy vášho partnera, a keď vidíte, že sa vášmu partnerovi páčia vaša vtipy? Niekedy je zmysel pre humor len tým, čo pomáha udržiavať zdravý rodinný život. Takže ak ste na rovnakej vlnovej dĺžke, existuje 90% šanca, že budete mať spoločne úspešný a šťastný život!

3. Máte rovnaké názory na rodičovstvo

Keď sa pár rozhodne mať dieťa, znamená to, že ich vzťah je stabilný. Existujú však aj niektoré skryté problémy – možno si myslíte, že je dosť jedno dieťa, zatiaľ čo váš partner môže trvať na tom, že chce dve deti, alebo môžete mať iné očakávania týkajúce sa výchovy dieťaťa. Je lepšie diskutovať o týchto veciach predom (nie nutne na prvej schôdzke), aby ste mali predstavu o tom, čo budete musieť v budúcnosti riešiť.

4. Váš postoj k financiám je rovnaký

Pre ľudí, ktorí nie sú navyknutí na plánovanie rozpočtu, je veľmi ťažké nájsť spoločný jazyk s tými, ktorí plánujú každý nákup s veľkým zmyslom pre zodpovednosť. Téma financií je veľmi delikátna, a preto je lepšie žiť svoj život s osobou, ktorá zdieľa vaše záujmy. Inak by sa to mohlo stať dôvodom pre budúce hádky.

5. Máte rovnaký názor na domáce práce

Aby ste sa vyhli situácii, kedy je váš život chaotický kvôli nezdieľaným  povinnostiam v domácnosti, je lepšie žiť s touto osobou najmenej jeden mesiac pred svadbou. Ak ste perfekcionista, ktorý udržuje všetky svoje veci organizovane a partner nevie, ako nájsť skriňu vo vašom dome, je to niečo, na čo treba myslieť. Budete schopní postaviť večné argumenty kvôli špinavému domu stranou?

6. Podeľte sa o rovnaký stav mysle v intímnej sfére

Toto je jednoduché – nebudete nadšení, ak zistíte, že vaše intímne potreby nie sú pravidelne naplňované. Je lepšie počkať na chvíľu, keď počiatočná eufória vyprchá, a vy tak budete schopní zanalyzovať, nakoľko sa s partnerom dokážete uspokojiť.

7. V živote máte rovnaké priority

Pre dvoch ľudí s rôznymi prioritami je veľmi ťažké spoločne žiť. Ak sa ako žena rozhodnete venovať riadeniu domova, ale váš partner nikdy nepomyslel na fakt, že bude jedinou osobou pracujúcou v rodine, budete musieť hľadať kompromis. Ak nie ste pripravení na toto usporiadanie, potom by to mohlo byť dobrou témou, ktorú by ste mali zvážiť skôr, než začnete dlhodobý vzťah.

8. Obaja ste pripravení na spoločnú budúcnosť

Ak ste pripravená na rodinný život, ale váš partner neustále odkladá moment žiadosti o ruku, môže to byť veľkým sklamaním. Na začiatku vzťahu je lepšie pozrieť sa bližšie na svojho partnera a zistiť, či má rovnaké priority ako vy. Chce rovnaké veci ako vy? Ak je odpoveď „áno“, môžete skočiť do dlhodobého vzťahu bez akýchkoľvek pochybností.

9. Cítite záujem, keď ste spolu

Keď už ste vo vzťahu dlho, začnete sa cítiť, ako keby ste poznali svojho partnera skrz nasrkz. V tejto fáze je veľmi dôležité tráviť čas spoločne, aby ste sa navzájom sebe venovali a zaujímali sa o seba. Napríklad môžete ísť do kina, dať si spoločnú večeru osvetlenú sviečkami, alebo večernú prechádzku – akúkoľvek aktivitu, ktorá vás oboch spojí.

10. Nesnažíte sa navzájom meniť

Táto myšlienka sa týka tých ľudí, ktorí na začiatku svojho vzťahu myslia na myšlienky typu: „Nemám rád jeho charakter, ale budem ho môcť zmeniť.“ Nebudete. Pravdepodobne ho budete môcť inšpirovať k nejakej zmene, ale ak je niečo, čo sa vám naozaj na partnerovi nepáči a myslíte si, že ho budete schopní napraviť, vôbec sa do takéhoto vzťahu nepúšťajte. Ako by ste sa cítila vy, keby sa niekto pokúšal zmeniť vás ?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom