Vedecky dokázané! Váš mesiac narodenia ovplyvňuje vaše zdravie a charakter

narodeniny

Moderná veda ukázala, že planéty nemajú žiadny vplyv na naše životy. Niektoré nedávne štúdie však ukazujú, že obdobie, v ktorom sme sa narodili, ovplyvňuje náš život a zdravie.
Ako ovplyvňuje náš život obdobie, v ktorom sme sa narodili? Akým veciam majú ľudia, ktorí sa narodili na jeseň, v lete, na jar, alebo v zime, venovať najväčšiu pozornosť? To sú otázky, ktoré sa tu pokúsime zodpovedať!

Počas roka získavate rôzne množstvo slnečného svetla. Vedci z Budapešti si myslia, že práve nedostatok slnečného svetla môže mať vplyv na vývoj dieťaťa v matkinom lone. Prekvapivo, mesiac narodenia ovplyvňuje hladinu dopamínu a sérotonínu, teda šťastie a dobrých náladových hormónov. Spoločne vedci na univerzite v Alicante v Španielsku definovali spojenie medzi mesiacom narodenia človeka a dispozíciou k 27 chronickým chorobám a ochoreniam.

Január

Tí, ktorí sa narodili v zime, sú menej chudobní a cholerickí ako tí, ktorí sa narodili v iných ročných obdobiach. V tomto ročnom období však nebudete mať moc slnka. To je dôvod, prečo tí, ktorí sa narodili v zime, sú ochotní potlačiť náladu a depresiu. Tým, ktorí majú v januári svoje narodeniny, sa často vyskytujú žalúdočné vredy, zápcha, bolesť v bedrách (muži), srdcové záchvaty, migréna a menopauza (ženy). Muži, ktorí sa narodili v januári, trpia problémami so štítnou žľazou trikrát menej často ako tí, ktorí sa narodili v septembri.

Február

Tí, ktorí majú svoje narodeniny vo februári, by si mali byť vedomí problémov štítnej žľazy, osteoartrózy, ochorenia srdca (muži) a trombózy (ženy).

Marec

Všetci ľudia, ktorí sa narodili na jar, sú vystavení hyperthymii, sú vždy v dobrej nálade. Tí, ktorí majú v marci, apríli a máji svoje narodeniny, sa častejšie stávajú veselými optimistami. Muži, ktorí sa narodili v marci, môžu mať astmu, katarakt a srdcové problémy. Ženy by si mali byť vedomé reumatizmu, zápchy a artritídy.

Apríl

Muži, ktorí sa narodili v apríli, sú vystavení osteoporóze, problémom so štítnou žľazou a astmou. Ženy narodené v apríli by si mali byť vedomé bronchitídy, nádorov a osteoporózy.

Máj

Tí muži, ktorí sa narodili v máji, môžu byť vystavení astme, depresii a cukrovke. Ženy majú spravidla osteoporózu, zápchu a chronické alergie. Súčasne je u mužov narodených v máji pravdepodobné, že budú vystavení depresii, rovnako ako tí, ktorí sa narodili v decembri.

Jún

Ľudia narodení v lete vidia tento svet pozitívne. Napriek tomu sú vystavení cyklothymii, častým výkyvom nálad. V niektorých zriedkavých prípadoch môže cyklotýmia postupovať do psychickej poruchy, ako je bipolárna porucha alebo manická depresívna psychóza. „Hojdajúci sa efekt“ je u týchto ľudí veľmi zrejmý v porovnaní s narodenými v zimných mesiacoch. Muži narodení v júni sú vystavení kataraktu, chronickej bronchitíde a srdcovým ochoreniam. Ženy pravdepodobne trpia reumatizmom, močovou inkontinenciou a artritídou. U mužov narodených v prvom letnom mesiaci je o 34% menej pravdepodobné, že budú trpieť depresiou a o 22% menej pravdepodobne, že budú trpieť bolesťou chrbta. Súčasne je u žien, ktoré sa narodili v júni, o 35% menej pravdepodobné, že budú mať problémy s menopauzou a o 33% menej pravdepodobne, že budú trpieť migrénami.

Júl

Ľudia, ktorí sa narodili v júli, môžu mať astmu, artritídu, nádory a chronickú bolesť krku.

August

Ľudia, ktorí sa narodili v auguste, sú vystavení nasledujúcim chorobám: muži môžu mať osteoporózu, astmu a problémy so štítnou žľazou. Ženy môžu mať reumatizmus, artritídu a trombózu.

September

Ľudia, ktorí sa narodili na jeseň, sú pravdepodobne krátkozrakí. Dobrou správou je, že ľudia, ktorí sa narodili v septembri, októbri a novembri, nie sú v dôsledku mnohých slnečných lúčov vystavení depresii alebo bipolárnej chorobe. Každý, kto sa narodil v septembri, môže trpieť problémami s osteoporózou a štítnou žľazou. Muži môžu trpieť astmou a ženy môžu trpieť nádormi. Dobrou správou je, že každý, kto sa narodil v septembri, má menšiu pravdepodobnosť, že bude trpieť akýmkoľvek chronickým ochorením.

Október

Muži, ktorí sa narodili v októbri, majú problémy so štítnou žľazou a migrénami. Ženy sú vystavené anémii a vysokej hladine cholesterolu. Osteoporóza je pravdepodobná u mužov aj u žien.

November

Muži narodení v novembri majú pravdepodobné chronické kožné ochorenie a problémy so srdcom alebo štítnou žľazou. Ženy narodené v novembri môžu trpieť infarktom, zápchou alebo kŕčovými žilami. Navyše, ženy narodené v novembri nemávajú problémy s menopauzou.

December

Muži, ktorí sa narodili v poslednom mesiaci roka, majú väčšiu pravdepodobnosť kataraktu, depresií a srdcových problémov. Ženy majú väčšiu pravdepodobnosť astmy, trombózy a chronickej bronchitídy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom