Valentínska výzva? Ciele, ktoré nás môžu potrápiť

Valentínska výzva
Zdroj foto: lil SOLID

DJ/PR Hovorí sa, že na každý problém existuje riešenie. Občas to riešenie či alternatívu len treba nájsť. Inokedy zas treba viac zapracovať na predsavzatiach, ktoré sme si dali.

Výzvy všeobecne vnímame ako niečo, čo sa dosahuje len pri určitom sebazaprení. Pri ich plnení a dodržiavaní to však už nie také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Motivácia môže rovnako rýchlo odísť, ako prišla. Najmä, ak príde prvé sklamanie, prvé porušenie toho, s čím sme chceli definitívne skoncovať – hovoríme o našich zlozvykoch. Pri plnení akýchkoľvek výziev a cieľov však netreba byť pod veľkým stresom. Nebojte sa, že sklamete seba, rodinu či svoje okolie. Robte to pre seba a s rozvahou.

Prečo hovoríme o strese? Naň sa nabaľujú rôzne zlozvyky – napríklad prejedenie, málo pohybu, fajčenie a mnohé iné. Potom sa nám akosi viac nechce, respektíve necítime sa vo svojej koži a nemáme energiu. V takýchto situáciách ľudia často siahnu po cigarete, k prvej ide druhá a potom ďalšia a ďalšia. A siahnu po nej práve vtedy, ak už predtým dali cigaretám zbohom, ale aktuálne zápasia s nejakou záťažovou situáciou.

lil SOLID
Zdroj foto: lil SOLID

Je to tak, stres je jedným z hlavných spúšťačov fajčenia. Ale k fajčeniu klasických cigariet „dopomáha“ napríklad i pocit neistoty – môže ísť o neistotu v zamestnaní alebo neistotu v partnerskom živote – to všetko môžu negatívne ovplyvniť bývalých fajčiarov. Tieto problémy sú totiž častými faktormi recidívy – návratu k fajčeniu po abstinencii. K „rozfajčeniu“ prispieva aj fakt, že vďaka zvýšenému pobytu doma, fajčiari stratili kontrolu okolia. Svojmu rituálu sa jednoducho môžu venovať viac ako v zamestnaní. Obviňovanie tu nepomôže, pomôcť môže len motivácia a pohyb, ktorý dodáva telu energiu a endorfíny. Čiže sa vďaka tomu cítime lepšie, šťastnejšie.

Ako je to s tým nikotínom?

Vedeli ste, že príčinou ochorení nie je nikotín? Odborníci, vrátane vedúceho úradu pre zdravotníctvo USA (U.S. Surgeon General) a Kráľovského kolégia lekárov vo Veľkej Británii (UK Royal College of Physicians) súhlasia s tým, že nikotín, hoci je návykovou látkou, nie je primárnou príčinou vzniku ochorení súvisiacich s fajčením. Ochorenia súvisiace s fajčením sú vyvolané predovšetkým inhaláciou škodlivých látok, ktoré sa z veľkej časti vytvárajú pri spaľovaní tabaku, a tak nikotín nie je ich primárnou príčinou.

lil SOLID
Zdroj foto: lil SOLID

Bezdymové zariadenia sú kľúčom k hľadaniu alternatív ku klasickým cigaretám. Pozrime sa na to, čo presne hovoria čísla. Napríklad bezdymové zariadenie IQOS používa približne 20,4 milióna dospelých užívateľov po celom svete. Z celkového počtu dospelých užívateľov už 73 percent prestalo úplne fajčiť klasické cigarety a prešlo na bezdymové zariadenia.

Na Valentína bez dymu

Ako sme už naznačili, tak v boji proti fajčeniu klasických cigariet môže byť prvým krokom vhodná alternatíva. Prichádzajúci sviatok zaľúbených je zas obdobím, keď vaše drahé polovičky, ale aj vy rozmýšľate nad tým, čím obdarovať svojho partnera či partnerku dospelého fajčiara/dospelú fajčiarku. Dymovú bodku klasickej cigarete môžete dať vďaka novinke lil SOLID 2.0. Cenovo dostupný lil SOLID 2.0 nespaľuje tabak a nie je zdrojom pasívneho fajčenia. Prichádza v dvoch farebných prevedeniach COSMIC BLUE a STONE GREY. Valentín bude vďaka bezdymovej alternatíve svieži a aj tá pusa bude oveľa lepšia.

lil SOLID nie je bez rizika. Dodáva nikotín, ktorý je návykový. Je určený len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom