V Japonsku pomáhajú v boji proti poškodenej pleti slimáky

V Japonsku pomáhajú v boji proti poškodenej pleti slimáky
V Japonsku pomáhajú v boji proti poškodenej pleti slimáky www.metro.co.uk

Slizké mäkkýše údajne dokážu vyliečiť zapály kože a uzdraviť bunky spálené slnkom.

Slimáky sú v záhradách považované za pliagu, keď sa však k slovu dostanú produkty na omladenie pokožky, ich pomoc by sa mohla hodiť. Štúdio krásy v Tokiu zaradilo do ponuky novú kúru, v ktorej si na pomoc zobralo práve slizké mäkkýše.

Dámy, ktoré sa chcú zbaviť odumretej pokožky, nechať si vyčistiť póry a na počkanie si nechať z tváre zmazať niekoľko rokov, sa môžu podrobiť slimačej kúre. „Sliz zo slimákov pomáha odstrániť odumreté bunky, uzdraviť kožu spálenú slnkom a hydratovať ju,“ uviedla kozmetička japonského salónu Manami Takamura.

Sliz sa však nepridáva len do krémov, ktoré salón používa, ale slimačí dermatológovia pôsobia priamo na tvári. Len takto sa totiž čistý sliz dostane priamo na pleť. „Cítite, ako sa vám slimáky hýbu po tvári. Najprv je to veľmi prekvapujúce, ale je to celkom príjemné. Moja pokožka je naozaj jemná a zvlhčená,“ uviedla zákazníčka Sayaka Ito.

Salón sa zatiaľ stará len o miniatúrnu slimačiu farmu zloženú z piatich slimákov, ktoré kŕmia len organickou zeleninou vrátane mrkvy či špenátu.

V rámci hodinovej kúry sa slimáky pohybujú po tvári, ako sa im páči, nasledujú masáže a masky s obsahom slizu. „Sliz pomáha obnoviť bunky na tvári, takže veríme, že táto kúra pomôže vyliečiť poškodenú pokožku,“ dodala manažérka Yoko Miniami.

Slimačí sliz však nie je novinkou v oblasti medicíny. Už v Hippokratových záznamoch sa našli recepty používajúce rozmliaždené slimáky s kyslým mliekom na liečbu zápalov kože. Nedávno začal byť sliz populárny najmä v Japonsku a Južnej Kórei. Liečba nepomáha len dámam túžiacim po krajšej pleti, ale aj horolezcom, ktorí kvôli redšiemu vzduchu a intenzívnemu slnečnému žiareniu často trpia poškodením pleťových buniek.

www.metro.co.uk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom