Užite si deň lásky naplno

NIVEA
FOTO: NIVEA

DJ/PR Nemusíte behať po obchodoch ani utrácať za drahé nezmysly. Ukážeme vám, ako vyrobíte krásne darčeky sami doma.

SVIATOK ZAMILOVANÝCH PRAJE DARČEKOM ROMANTICKÝM AJ BLÁZNIVÝM

Šťastného Valentína!

Viete, že prvé valentínske prianie bolo poslané už v roku 1477? Od tej doby sa k prelomovému odkazu, ktorý dnes nájdete v britskej knižnici v Londýne, pripojilo nespočetné množstvo ďalších vyznaní. Chcete jedno také tento rok tiež poslať? Poradíme vám, ako naň.

A keby ste nechceli zostať len pri prianí, máme pre vás aj niekoľko ďalších tipov na darčeky, ktoré vyrobíte v pohodlí domova. Nech už nakoniec zvolíte čokoľvek, nezabudnite pridať ešte poriadne objatie a bozk. Deň svätého Valentína je tu na to, aby sme ukázali, nakoľko si druhých vážime a čo pre nás znamenajú. Tak to využite!

VLASTNORUČNÉ VALENTÍNSKE PRIANIE: VEEEEĽMI ŤA MILUJEM!

Nemusíte objednávať let balónom, skupovať zásoby ruží alebo zisťovať, koľko stojí čokoládová fontána. Tú najväčšiu radosť spravia často tie najlacnejšie darčeky. Najmä vtedy, keď ich vyrobíte sami. Jednoduché prianie s postavičkou pripravíte v priebehu chvíľky, aj keď ste na hodinách výtvarnej výchovy práve neexcelovali. Stačí nakresliť panáčika alebo bábiku s dlhými rukami a pod to napísať: „Veeeeľmi ťa milujem“.

3 tipy, ako želanie ešte vylepšiť:

  • Urobte prianie interaktívne– ak ste zručnejší, môžete na prednú stranu nakresliť seba v tričku, ruky vystrihnúť zvlášť a zalepiť ich dovnútra tak, aby boli vysúvacie.
  • Na ruky použite bavlnku– ďalšou možnosťou je pretiahnuť bavlnku cez prianie a na jej konce dať vystrihnuté ruky. Vaša láska potom môže byť takmer nekonečná.
  • Vyskúšajte alternatívu s rukami– rovnaké oznámenie môžete spracovať aj inak. Obkreslite si ruky, na jednu napíšte „Tááák veľmi…“ a na dlhší prúžok papiera, ktorý zložíte do harmoniky a vlepíte medzi obe ruky, napíšte „…ťa milujem“.

KYTICA PLNÁ LÁSKY: DIY PRIANIE, KTORÉ VYTVORÍTE ZA PÁR MINÚT

Ďalšie prianie, ktoré krásne vyzerá, a pritom je neskutočne jednoduché na výrobu, vytvoríte len pomocou farebného papiera, lepidla a kúska mašle. Vystrihnite srdiečka, preložte ich na polovicu a jednu polovicu prilepte k prianiu. Zeleným perom dokreslite stonky, prilepte mašličku zväzujúcu kyticu a prianie s 3D efektom je na svete.

3 tipy na valentínske odkazy, ktoré môžete vpísať dovnútra:

  • Úprimné vyznanie– Krásneho Valentína, láska. Ďakujem ti za všetko, čo robíš pre to, aby sme boli šťastní.
  • Rýmovaný odkaz– Neviem, či ma miluješ tak, ako ja teba, ale viem, že keby som mohol/a, dám ti celé nebo. Krásneho Valentína!
  • Text pre vtipkárov– Pekného Valentína! Prajem ti: po prvé – aby sa ti splnili všetky najtajnejšie želania. A po druhé, aby som bol/a priamou súčasťou bodu jeden.

2 TIPY NA DIY VALENTÍNSKE DARČEKY

KEĎ SA K SEBE DOKONALE HODÍTE

Ak máte doma prázdny obrázok a trochu kartónu, môžete sa s valentínskym darčekom i viac vyhrať. Krásne vyzerajú napríklad ručne vyrezávané puzzle, ktoré jednoducho nalepíte na farebný papier a doplníte textom: „Len s tebou som kompletná.“

Prípadne môžete vyskúšať s rovnakými pomôckami aj iné prevedenie. Z kartónu vyrežte vaše iniciály (napríklad M & H) a nalepte ich doprostred obrazu. Písmená potom obklopte vystrihnutými srdiečkami alebo spoločnými fotografiami.

KEĎ UŽ SA POZNÁTE TAK, ŽE V SEBE MÔŽETE ČÍTAŤ AKO V OTVORENEJ KNIHE

Ak máte doma vášnivého knihomoľa, obdarujte ho vysnívanou knižkou a dovnútra schovajte vlastnoručne vyrobenú záložku. Stačí vám k tomu len dierkovač (vykrajovačka) na papier a kúsok stuhy. Na záložku potom môžete pripojiť aj špeciálne venovanie.

Ak kúpite navyše aj dva tenké magnety, môžete knižnú záložku ešte vylepšiť. V takom prípade pracujte s dlhším papierom, ktorý prehnite napoly a na obe časti prilepíte magnetky. V knižke potom obdarovaný nasadí záložku na list tak, že nebude hroziť jej vypadnutie.

Valentín z NIVEOU
FOTO: NIVEA

Tipy na darčeky na poslednú chvíľu

ČÍM POTEŠÍTE DOMA? NAPRÍKLAD ODKAZOM Z LÍSTOČKOV

Riešite Valentína na poslednú chvíľu? Nepanikárte a vezmite si na pomoc pár samolepiacich lístkov. Stačí, keď ich nalepíte do tvaru srdca. Vaša polovička tak hneď v zrkadle uvidí, kto je v tunajšom kraji najkrajší, aj kto ju má rád.

Ak budete chcieť odkaz ešte vyšperkovať, môžete na niektoré lístočky napísať pár zamilovaných odkazov. Alebo skombinujte viac farieb lepiacich lístkov a vytvorte s nimi valentínsky pixel art – napríklad na motívy obľúbeného filmu alebo hry.

ČÍM POTEŠÍTE V PRÁCI? UKRYTÝM PREKVAPENÍM V NOTEBOOKU

Valentínsky odkaz môžete schovať aj do laptopu. Stačí vytlačiť alebo ručne napísať pár písmeniek na samolepiace papiere a pripevniť ich na klávesnicu. Obdarovaný si na vás tak spomenie hneď, len čo otvorí svoj notebook.

Keby ste mali doma starú klávesnicu, môžete z nej pár klávesov vypreparovať a poskladať z nich odkaz. Ten potom môžete nalepiť napríklad na obrázok s rámčekom a postaviť na pracovný stôl. Decentný darček nielen pre všetkých IT nadšencov je na svete!

NECHAJTE SVOJU PLEŤ ROZKVITNÚŤ S NIVEA ROSE TOUCH

Organická ružová voda aj olej z okvetných lístkov ruže pleť rozjasňujú, tonizujú a upokojujú.  Pre prirodzene krásnu pleť.

PRAVÁ SILA PRÍRODY

Ružová voda zažíva v posledných niekoľko rokoch veľký boom. Niet divu, jej účinky na pleť sú naozaj blahodarné. Ružová voda pleť tonizuje, dodáva jej vitamíny, hydratuje ju, upokojuje a zbavuje pleť začervenania. Organická ružová voda obsiahnutá v rade NIVEA Rose Touch je vhodná i pre citlivú pleť.

Krémy proti vráskam NIVEA Rose Touch zase využívajú blahodarné účinky oleja z okvetných lístkov ruže. Ten vyniká nielen svojou vôňou, ale aj schopnosťou rozjasniť pleť, redukovať príznaky starnutia pleti a chrániť ju pred vznikom pigmentových škvŕn.

5 DÔVODOV, PREČO ZARADIŤ RUŽOVÚ VODU DO SVOJEJ OŠETRUJÚCEJ RUTINY

Trápi vás začervenaná pleť? Doprajte jej upokojenie. Ružová voda má utišujúce účinky a zároveň pleť tonizuje.
Zistite, pre akú pleť je vhodná a čo všetko vlastne dokáže.

UPOKOJUJE PODRÁŽDENÚ PLEŤ

Ružová voda sa vyrába z okvetných lístkov ruží. A rovnako ako samotné ruže, aj ona krásne vonia. Ale okrem toho, že vašej pleti prepožičia kvetinovú vôňu, ju tiež celkovo upokojí. To sa môže hodiť najmä v letných dňoch, keď je pleť po celodennom pobyte na slniečku dehydrovaná a podráždená od UV žiarenia. Toho si boli dobre vedomí aj naši predkovia, ktorí ružovú vodu hojne využívali od 16. storočia, a to najmä v Európe. Ružová voda sa vďaka tomu stala najstaršou používanou kvetinovou vodou.

Ružová voda vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe esenciálneho oleja. Ten sa objavuje pri parnej destilácii. A práve para, ktorá sa uvoľňuje, sa schladí, a vznikne z nej ružová voda.

darčeky na Valentína
FOTO: NIVEA

Náš tip: Prečítajte si, ako sa správne chrániť pred slnkom. Dozviete sa, ako by sa mali používať opaľovacie prostriedky, aj aké je odporúčanie Európskej komisie pre pobyt na slnku.

SPOMAĽUJE STARNUTIE PLETI

Ružová voda obsahuje bioaktívne látky, ktoré pôsobia na kožnú štruktúru a spomaľujú proces starnutia pleti. Zaraďte do svojej ošetrujúcej rutiny Hydratačný denný gél-krém Rose Touch a rozžiarte svoju pleť. Gél-krém obsahuje tiež kyselinu hyalurónovú, ktorá sa v kombinácii s organickou ružovou vodou postará o intenzívnu hĺbkovú hydratáciu pleti. Tá bude vďaka tomu vyzerať svieža po celý deň. Ružová voda navyše poskytne pleti ideálny podklad pre mejkap.

ČISTÍ A TONIZUJE

Ak stále nemôžete nájsť ideálny odličovač, vaše hľadanie je práve na konci. Ružová voda totiž skvele čistí pleť nielen od mejkapu, ale tiež od nahromadených nečistôt a prebytočného kožného mazu.

Dvojfázová micelárna voda s ružovou vodou pleť vyčistí jedným ťahom a poradí si aj s odolnejším líčením. Vďaka micelám je odlíčenie jednoduché a hlavne jemné. Ružová voda zbaví pleť nečistôt a postará sa o jej tonizáciu. To znamená, že vyrovná pH pleti a upokojí ju.

Chystáte sa na dovolenku a nechcete so sebou ťahať celú fľaštičku odličovaču? Pribaľte si Micelárne čistiace pleťové obrúsky Rose Touch, s ktorými odstránite mejkap v priebehu pár sekúnd a zároveň pleť rozjasníte.

Ružová voda sa tiež postará o osemhodinovú hydratáciu pleti, vďaka ktorej sa ráno zobudíte so sviežou a odpočinutou tvárou.

JE VHODNÁ PRE VŠETKY TYPY PLETI

Ružová voda pleť nedráždi, ale naopak, upokojuje, a tak je vhodná pre všetky typy. Zistite, aký typ pleti máte a prispôsobte tomu výber ďalších kozmetických produktov. Keď objavíte to, čo vaša pleť skutočne potrebuje, bude starostlivosť o ňu jednoduchšia.

  • Suchá pleť: Ružová voda jej poskytuje intenzívnu hydratáciu a zbavuje ju suchých šupiniek.
  • Mastná pleť: Odstraňuje z pleti prebytočný maz a zmatňuje ju.
  • Citlivá pleť: Upokojuje pleť a urýchľuje jej regeneráciu.
Darčeky na Valentína
FOTO: NIVEA

POMÁHA NA KRUHY POD OČAMI

Či už ste prebdeli noc s bábätkom v náručí, alebo za sebou máte vydarenú narodeninovú oslavu, kruhy pod očami vás ráno neminú. Práve aj s nimi si vie ružová voda poradiť. Naneste ružovú vodu na vatový tampón a priložte ho na očné okolie. Dostaví sa príjemný chladivý efekt a kruhy začnú pomaly ustupovať.

Náš tip: Vyrobte si vlastnú domácu pleťovú masku s ružovou vodou a ílom. Táto dvojkombinácia sa v priebehu 15 minút postará o vyčistenie pleti, jej detoxikáciu a vyhladenie. Stačí zmiešať jednu lyžicu ílu (kúpite v drogérii alebo na internete), lyžicu ružovej vody a dve lyžice čistej vody. Zo zmesi vytvorte kašičku a naneste ju pomocou prstov na pleť. Nechajte 15 minút zaschnúť a potom dôkladne opláchnite vlažnou vodou.

Produkty z radu Rose Touch sa tak postarajú o dôkladnú starostlivosť o vašu pleť:Od čistenia cez výživu a hydratáciu až po upokojenie.

Trápi vás suchá pokožka? Siahnite po šetrnom zložení obohatenom o mandľový olej, ktorý hydratuje vašu pokožku, zanechá ju hodvábne hebkú a zároveň sa stará o to, aby si pokožka zachovala svoju prirodzenú mikrobiálnu vrstvu. Oblečte sa pri každom sprchovaní do jemnej peny, ktorá vďaka vôni ruží zároveň sa stará i o vaše zmysly. Premeňte každodennú očistu na relaxačný rituál a získajte zdravú a krásnu pokožku s: NIVEA Ošetrujúci sprchovací gél Rose & Almond Oil.

Doprajte svojej pleti harmonickú starostlivosť, ktorá rešpektuje všetky jej potreby. Šetrné zloženie s organickou ružovou vodou je vhodné i pre citlivú pleť. Okrem toho, že táto pleťová voda zbaví zvyškov mejkapu a zaistí intenzívnu hydratáciu až na 24 hodín, zaistí i tonizáciu pleti. To znamená, že zharmonizuje pH a zjemní jej štruktúru. Tak vyskúšajte jemnú, osviežujúcu a hydratačnú starostlivosť, ktorú vám poskytne: NIVEA Pleťová voda Rose Touch.

telové mlieko
FOTO: NIVEA

Stačí jedna prebdená noc a pod očami sa objavia kruhy, na ktorých by ste sa mohli hojdať. Únava sa najčastejšie prejavuje práve v oblasti okolo očí, kde je pleť tenká a citlivá. Pomoc je ale ľahká a rýchla. Stačí priložiť na pleť očnú masku Rose Touch. Tá obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá na seba dokáže nadviazať vodu až v 10000-násobku svojej hmotnosti, a tak vašej pleti dodá okamžitú hydratáciu. Organická ružová voda sa zase postará o rozjasnenie pleti a jej svieži vzhľad. Už za 10 minút bude vaša pleť zase plná energie. Rozmaznávajte sa: NIVEA Gélová maska ​​pod oči Rose Touch.

Vedeli ste, že jeden gram kyseliny hyalurónovej na seba naviaže až 10 desať litrov vody? Doprajte svojej pleti intenzívnu hydratáciu a vyskúšajte textilnú masku Rose Touch. Tá okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje aj organickú ružovú vodu, ktorá je známa svojimi schopnosťami rozjasniť pleť. Stačí 10 minút a vaša pleť bude zase svieža a plná energie. Doprajte si desať minút len ​​pre seba: NIVEA Textilná maska ​​Rose Touch.

NIVEA
FOTO: NIVEA

Je vaša pokožka suchá a tvoria sa na nej šupinky? To znamená, že volá SOS a potrebuje okamžitú pomoc. INTENSE MOISTURE SERUM v kombinácii s prírodným arganovým olejom sa postará o okamžitú a intenzívnu hydratáciu, ktorá zanechá vašu pokožku vláčnu a príjemne hebkú na dotyk až na 48 hodín. Ako bonus ju prevonia zmyselnou vôňou okvetných plátkov ruže. Táto jemná vôňa vás navyše bude sprevádzať po celý deň. Doprajte svojej pokožke potrebnú dávku sviežosti a hydratácie a vyskúšajte: NIVEA Telové mlieko Rose Touch.

telové mlieko
FOTO: NIVEA

Chystáte sa na dovolenku? Potom sa vám iste hodí každý ušetrený gram navyše. Nechajte odličovaciu vodu či mlieko doma a siahnite po praktických obrúskoch, ktoré odlíčia i vodoodolný mejkap. Vďaka organickej ružovej vode bude vaša pleť počas jedného ťahu čistá a zároveň tonizovaná a hydratovaná. Ruža má navyše upokojujúce účinky a pri jej vôni sa krásne zaspáva. Obrúsky sú zo 100 % rastlinných vlákien, takže chránite nielen svoju pleť, ale aj prírodu. 95 % ingrediencií je prírodného pôvodu a bez mikroplastov. Udržujte svoju pleť čistú aj na cestách: NIVEA Micelárne čistiace pleťové obrúsky Rose Touch.

Ruža je považovaná za kráľovnú kvetín. Je totiž krásna, elegantná a má omamnú vôňu. Okrem toho má ale aj blahodarné účinky. Olej z okvetných lístkov ruže viditeľne redukuje príznaky starnutia pleti, upokojuje ju a chráni pred vznikom pigmentových škvŕn. Zároveň je bohatý na vitamín A, ktorý podporuje obnovu pleťových buniek a vitamín C, ktorý napomáha ich regenerácii. Rozmaznávajte svoju pleť kráľovnou kvetín a vyskúšajte: NIVEA Denný krém proti vráskam Rose Touch.

NIVEA denný krém proti vráskam
FOTO: NIVEA

Už žiadne zdĺhavé odličovanie a pleť podráždená usilovným drhnutím pri snahe odstrániť mejkap. Vďaka unikátnej micelárnej technológii odstránite mejkap i ostatné nečistoty z pleti jedným ťahom. Micelárna voda Rose Touch navyše obsahuje organickú ružovú vodu, ktorá pleť intenzívne hydratuje. Po odlíčení tak bude vaša pleť nielen krásne čistá, ale aj svieža, žiarivá a s príjemnou kvetinovou vôňou: NIVEA Micelárna voda Rose Touch.

Podčiarknite jedinečnosť svojich pier. V zložení balzamu Labello Soft Rosé nenájdete žiadne minerálne oleje. Ingrediencie prírodného pôvodu dodajú perám dokonalú starostlivosť, zvýraznia tvar pier aj ich farbu. Pery budú hydratované až 24 hodín, zamatovo hebké a získajú jemný ružový nádych. Budú sa doslova ponúkať na pobozkanie! Zabráňte vysušovaniu a doprajte svojim perám starostlivosť, ktorou ich môžete rozmaznávať každý deň. Dlhotrvajúcu hydratáciu zaistí: Labello Balzam na pery Soft Rosé.

Smejte sa bez obáv z nepríjemne popraskaných pier. 100 % prírodné oleje pery zvláčnia a vyživia za pár sekúnd. Vďaka šikovnému aplikátoru olej nanesiete na pery ľahko a rýchlo. A potom už si len vychutnáte dlhotrvajúci pocit úľavy od popraskania a hebkých pier. Čerešničkou na torte je jemné zafarbenie. Rozdávajte úsmevy a rozlúčte sa s popraskanými a nevzhľadnými perami. Pomôže vám: Labello Ošetrujúci olej na pery Rosé.

Ošetrujúci olej na pery
FOTO: NIVEA

Získajte jednoducho neodolateľne zdravé a príťažlivé pery! Účinné zloženie bez minerálnych olejov a s obsahom ingrediencií prírodného pôvodu nielenže zanechá pokožku pier zamatovo hebkú a vláčnu, ale zároveň jej dodá lesk a jemné sfarbenie. Vychutnajte si zmyselnú vôňu i oslňujúcu farbu čerešní a buďte sebavedomá a krásna. Pretože len správna dlhodobá hydratácia a starostlivosť premení vaše ústa na bezchybný klenot: Labello Tónovací balzam na pery Cherry Shine.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom