Ukáž mi tvoju selfie na Instagrame a ja ti poviem, kto si

Ukáž mi tvoju selfie na Instagrame a ja ti poviem, kto si
Ukáž mi tvoju selfie na Instagrame a ja ti poviem, kto si Thinkstock

Čo o nás hovoria naše fotky na webe? Aké skryté komplexy alebo tajné túžby, o ktorých niekedy ani my sami netušíme, prezrádzajú svetu?

Web Bright Side analyzuje najbežnejšie typy fotografií používané na sociálnych sieťach.

Rôzne selfies (selfies v zrkadle, pri cvičení a podobne)

Jennifer lopez.jpg

Časté selfies odhaľuje vašu nadmernú túžbu po uznaní a potrebu páčiť sa iným. Ste priateľské a vždy súhlasíte s inými.  Je tu tiež istý sklon k narcizmu.

Sexi selfies

Selfie.jpg

Našpúlené pery, príťažlivo zdôraznený obrys tela … Vaše posolstvo svetu: „Som slobodná, pripravená na experimentovanie.“ Zamyslite sa nad tým, či potrebujete ukázať svetu tak otvorene, že ste „na trhu“ tým, že používate svoje telo ako návnadu a spôsob, ako sa predať.

Zamilovaná dvojica

Par.jpg

Chválite  sa svojim vzťahom a chcete ukázať, že ho vnímate ako silný a dlhodobý. Je to spôsob, ako povedať svetu: „Nie som sama, som milovaná.“

Ak existuje veľa týchto obrázkov na vašom účte, je tu dôvod, aby ste sa sami seba spýtali Prečo to potrebujem? Čo chcem s týmito zábermi povedať iným ľuďom? Možno je to skrytá potreba dokázať niečo svojmu ex  alebo získať obdiv od menej šťastných priateliek.

Skupinové fotografie

Instagram, Paris Hilton

Ak je väčšina obrázkov na vašom účte s priateľmi,  kde ste vy v skupine ľudí a zväčša znázorňujú, ako sa s nimi zabávate, môže to naznačovať vnútornú prázdnotu a osamelosť. Taktiež  to môže vyjadrovať, že ste pyšný, že ste členom danej skupiny. Hovoríte svetu: „Bol som vybraný, aby som bol súčasťou tejto skupiny a je to lichotivé.“

Deti

Shakira.jpg

Existujú dve možnosti. Ak zdieľate svoju fotku z detstva a dáte ju ako profilový obrázok, znamená to, že ste unavení z dospelosti a zo všetkých povinností, ktoré prináša, ako napríklad platenie účtov, úver, či hypotéka. Foto z minulosti skrýva podvedomú túžbu vrátiť sa do detstva, kde sa o vás postarajú. Držte ma v náručí a postarajte sa o mňa,“ hovorí takýto profilový snímok na sociálnych sieťach. 

V druhom variante zdieľate fotografie vašich detí alebo spoločné fotky s nimi. Týmto spôsobom hovoríte: „Som matka a je to veľký úspech v mojom živote.“

Zvieratá a fotografie spolu so zvieratami

Reese.jpg

Ak ide o účet fotografa, zábery divých zvierat v ich prirodzenom prostredí sú dôkazom profesionality. Môže to však znamenať, najmä, keď dáte ako profilovú snímku divokého vlka, či pôvabného geparda, že chcete pôsobiť odvážnejšie a silnejšie, ako sa v skutočnosti cítite.

Ženy spravidla postujú roztomilé fotografie, ako sú očarujúce mačiatka (králiky, šteňatá) alebo mladé dámy s mačiatkami. Takéto obrázky naznačujú sentimentálnosť a nezrelosť majiteľa účtu.

Príroda

Instagram.jpg

Ak nie ste profesionál a dávate si veľa fotografií prírody, môže to znamenať spokojnosť so životom. Život je úspešný a teraz môžete obdivovať prírodu. Taktiež to môže znamenať, že ste unavený z každodenného stereotypu a túžite po zmene. 

Glamour foto

Glamour.jpg

Množstvo takýchto fotiek na účte, kde sa snažíte pôsobiť bezchybne, ale mimo realitu, odhaľuje potrebu, aby vás okolie obdivovalo a posielalo vám komentáre, že vyzeráte skvele. Čím viac lajkov a lichotivých komentárov, tým lepšie. A toto je dôvod na premýšľanie o vašej sebaúcte a alternatívnych spôsoboch, ako ju vybudovať inak. Nie byť závislé od rád z virtuálneho sveta.

Cestovateľské fotografie

Foto c.jpg

V prípade niektorých ľudí fotografie z výletu naznačujú túžbu zdôrazniť ich spoločenské postavenie (alebo snahu o to). Pozrite sa, ako a kde si môžem dovoliť ísť na dovolenku,“ hovoria takéto zábery.

No niekedy môže ísť o dôkaz o skutočnej ceste, o pocitoch a emóciách, ktoré zažili. Potvrdenie, že ste dosiahli miesto, ktoré navštívili milióny ďalších, ale tu ste boli po prvýkrát a toto je váš splnený cieľ (napríklad fotografia s pozadím Eiffelovej veže alebo Machu Picchu v Peru).

Fotografie s pozadím jácht, drahých áut či luxusných vecí

Luxus.jpg

Toto je spôsob, ako povedať svetu o vašom úspechu (často imaginárnom alebo želanom), zdôrazniť určitý sociálny status a vyhlásiť: „Môj život je skvelý!

Fotografie jedla

Jedlo.jpg

Toto sa netýka blogerov, ktorí sa venujú vareniu. Fotografie vynikajúceho jedla z drahej reštaurácie je pokusom o spoznanie samého seba a snaha o začlenenie sa do spoločnosti. A ak je táto fotografia na účte ženy na materskej dovolenke, alebo ženy v domácnosti, je to túžba dokázať ( predovšetkým sama sebe), že jej život je rovnako dobrý ako majú všetci ostatní a že je rovnako zaujímavé byť v kuchyni za sporákom ako v kancelárii, v práci, či na pracovných rokovaniach. 

Extrémne fotky

Extreme.jpg

Parašutistické zoskoky a dobývanie vrcholov či vĺn na mori je o tom, aby ste ukázali svetu skutočné mužské vlastnosti: odvahu, silu, spoľahlivosť, vytrvalosť.

Extrémne selfies (na vrchole mrakodrapu, vlaku, alebo s predátorom) skrýva tiež potrebu uznania, potrebu, aby si vás niekto všimol. Mladí ľudia sa doslova opíjajú emocionálnym kokteilom strachu a potešenia, ktoré zažívajú, keď robia extrémne selfies. Rodina by mala venovať pozornosť tomuto koníčku a prípadne konzultovať to so psychológom.

Vaše vtipné fotografie

Ashton a mila.jpg

Zdá sa, že majiteľ účtu je sebavedomý a sebaironický, pretože sa nebojí ukázať odvrátenú stránku svojej osobnosti. To chce odvahu najmä, ak ste žena. Alebo sa len chcete smiať, aby ste skryli vaše problémy?

Fotografie v kancelárii

Tina.jpg

Ak účet obsahuje veľa fotografií v kancelárii, vo formálnom prostredí, potom je pre tohto človeka profesionálny život a realizácia v spoločnosti najdôležitejšia a je plný ambícií. Chce ukázať čo najväčšiemu počtu ľudí, že zastáva vysoko profesionálnu pracovnú pozíciu s vysokým postavením.

Objekty, nákresy, časti celku

Instagram 1.jpg

Takéto fotky odhaľujú osobu, ktorá sa chce odlíšiť od ostatných . Tiež hovoria o kreatívnej povahe a výbornom estetickom vkuse. 

Reálne fotky bez filtrov a Photoshopu

Real.jpg

Takéto fotografie hovoria, že títo ľudia sa vnímajú takí, akí naozaj sú. Vidia sa reálne a nemajú čo pred svetom skrývať. Toto platí aj v prípade, ak ste si niekoľko rokov nezmenili profilový obrázok – to znamená stabilitu názorov, morálnu vyspelosť a nedostatok potreby prejaviť sa na sociálnych sieťach. Nepotrebujete lajky, ani pozitívne komentáre, aby ste sa cítili sebavedomo a skvele. Žijete totiž v realite. 

Títo ľudia používajú sociálne siete na komunikáciu s priateľmi alebo prácou a nie ako spôsob úniku do virtuálneho sveta.  

www.brightside.me

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom