Účinný a zázračný kofeín pre vašu pokožku a vlasy

Káva  pre našu krásu

Známy je ako mierny stimulant centrálneho nervového systému a stále viac sa používa v kozmetike, vďaka jeho vysokej biologickej aktivite a schopnosti preniknúť do kožnej bariéry. Stále častejšie ho môžete nájsť ako zložku napr. prípravkov na vlasy, na pokožku, pleť.

Perfektne prekrví

V miestach, kde pôsobí, sa významným spôsobom zvyšuje mikrocirkulácia krvi, a tým pádom sa do týchto oblastí dostáva viac kyslíka a živín. To pôsobí veľmi dobre na reguláciu tmavých kruhov pod očami.

A takto oživená pleť potom lepšie vytvára kolagén, čo zamedzuje tvorbe vrások. Ruka v ruke s poriadnym prekrvením ide samozrejme aj to, že sa v takýchto miestach netvoria opuchy. Kofeín zároveň podporuje lipolýzu, teda odbúravanie tuku v tukových bunkách. Funkcia odvodnenia a lipolýzy z neho teda robia skvelého pomocníka v boji s celulitídou.

Podporuje rast vlasov

Kofeín je ale vhodný nielen na starostlivosť o pleť. Známe sú jeho blahodárne účinky na rast vlasov. Kofeínové prípravky aktívne pôsobia na hladké svalstvo pri korienkoch vlasov a zvýšenou mikrocirkuláciou krvi v tejto oblasti obohacujú vlasové folikuly o množstve potrebných živín k rastu vlasov a pôsobia aj proti ich vypadávaniu.

Ničí baktérie

O káve sa traduje, že spôsobuje žltnutie zubov. Čo je pravda, ale museli by ste vypiť až 6 šálok denne. Káva v ústach ale aj prospieva, pretože vedľa kofeínu obsahuje aj ďalšie látky, ktoré bránia baktériám, aby zuby ničili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom