Týmto 5 signálom by ste mali venovať pozornosť ak máte šiesty zmysel

Týmto 5 signálom by ste mali venovať pozornosť ak máte šiesty zmysel
Týmto 5 signálom by ste mali venovať pozornosť ak máte šiesty zmysel Foto: ilustračné, GettyImages

Iste ste mnohokrát počuli o šiestom zmysle a možno ste aj sami neraz použili výraz „cítim to vo vnútri“. Čo tým vlastne chceme povedať? Vypovedáme tým o plnom zapojení intuície, o tom, že nás orientuje pri rozhodovaní. Túto vrodenú schopnosť má každý, zďaleka nie každý ju však počúva, nieto využíva. Kto počúva svoj vnútorný hlas, spravidla vie, kedy naplno napriať sily na nejaký cieľ a kedy sa mu vyhnúť, komu veriť a komu nie.

Ako vyzerá ono „vnútro“, ako s ním komunikujeme? V podstate dekódujeme pocit vznikajúci v čreve (psychológovia potvrdzujú, že práve črevo veľmi citlivo reaguje na vzrušujúce udalosti najrôznejšími prejavmi a stupňami podráždenia, pričom vôbec nejde o to, čo sme jedli).

Už v minulom storočí doktor fyziológie z Cambridge John Newport Langley zistil, že množstvo nervových buniek v oblasti žalúdka a čreva je väčšie, než v mieche. Sieť neurónov vo vnútornej výstelke pažeráka, žalúdka, hrubého i tenkého čreva je priamo spojená s mozgovými neurónmi.

Prepojenie intuície a fyzických pocitov je očividné. Keď človeku hrozí nebezpečenstvo, vydávajú stresové hormóny povel buď na boj alebo úteku a nervové zakončenia v žalúdku na to reagujú. Naše pocity nie sú len tak nejakou intuíciou, vychádzajú z úplne reálneho základu, čo bolo pokusne dokázané.

„Hlas vnútra“ je teda príznakom, že sa nám telo pokúša niečo povedať. Ako to vyzerá, keď nás varuje intuícia?

1. Pociťujete nepokoj a napätie v brušnom svalstve, pálenie záhy, žalúdok na vode, bolesť.

2. Mrazenie, nevydržíte v pokoji, rozrušenie.

3. Nervový nápor až vypätie.

Tu je 5 inštinktívnych pocitov, ktoré by sme nemali ignorovať:

1. Vyššie uvedené pocity sa dostavujú, keď s niekým jednáte. Vysilenie, nepokoj a depresia sú dôsledkami kontaktu s človekom odsávajúcim vám energiu. Negatívnymi pocitmi a napätím sa vás intuícia snaží chrániť tohto kontaktu.

2. Predtucha nebezpečenstva. Vzniká z ničoho, avšak trvá celé dni, vnuká vám strach ako nutkavú myšlienku. Venujte pozornosť svojmu okoliu, blízkym ľuďom.

3. Prianie niekomu pomôcť. Aj keď o to dotyčný nežiada, neverbálne signály jeho tela môžu mnohé vysvetliť.

4. Pocit „správnosti“ udalostí. Jednoduché a prirodzené riešenie problémov je znamením, že veci idú, ako majú, nebezpečenstvo nehrozí.

5. Pocit nerovnováhy. Situáciu vnímame ako správnu, zároveň nás však niečo znepokojuje. Na pohľad je všetko v poriadku, uspokojenie ale neprichádza. Nemilovaná práca, stiesňujúca vzťahy – ak nám intuícia dáva podobné signály, dôjde skôr alebo neskôr k vnútornému rozkolu alebo sklamaniu a konfliktu.

Načúvajte svojmu vnútru, častokrát to umožní vyvarovať sa nepríjemnosti.

Zdroj: astroplus.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom