Môže byť sušené ovocie liekom (nielen) na rakovinu?

Sušené ovocie ako liek
Sušené ovocie ako liek thinkstockphotos

Neviete sa vzdať sladkostí? Nahraďte ich sušeným ovocím. Dodajú telu živiny a obsahujú minimum kalórií.

Sušené ovocie dokáže vyliečiť naše každodenné neduhy ako vyčerpanie, vysoký krvný tlak, infekcie močových ciest, či osteoporózu. Odporúčaná denná dávka je 25 gramov. Prečítajte si pár tipov pre vaše telo.

Hrozienkami proti osteoporóze

Hrozienka sú obrovským zdrojom bóru, železa a vitamínu B. Ak si ich doprajete spolu s jogurtom, ktorý je bohatý na vápnik a prisypete za hrsť orechov, tak môžete vo veľkom eliminovať svoju osteoporózu.

Ďatle proti únave

Keď človeka trápi pocit únavy, viac túži po sladkostiach. Ak chcete s únavou zabojovať, určite vyskúšajte ďatle. Majú nízky glykemický index, čím svoje cukry uvoľňujú pomaly a hladinu energie udržujú stabilne.

Čítajte aj: Ideálne potraviny pre ženu

Brusnice pre močový mechúr

Sušené brusnice veľmi dobre pomáhajú pri všetkých zápaloch močových ciest a močového mechúra. Nielen ako liečba, ale aj ako prevencia sú tou najlepšou voľbou. Už dve hrste denne znižujú prítomnosť nežiadúcich baktérií, ktoré môžu vyvolať zápal.

Proti zápche sušené slivky

Pri problémoch so zápchou sú účinné sušené slivky. Už šesť sušených sliviek dvakrát denne pomôže zápche viac, než preháňadlo. Obsahujú totiž sorbitol, ktorý uvoľňuje vodu v tele.

Marhule na zdravé srdce i tlak

Sú bohaté na beta-karotén, obsahuje vlákninu, draslík, horčík a železo. Sú ideálne pre tých, ktorí trpia vysokým krvným tlakom a srdcovo-cievnymi ochoreniami. Ak sa konzumujú na lačný žalúdok, pomáhajú telo zbaviť sa toxínov a podporujú správnu činnosť žalúdka.

Sušené ovocie si môžete pozrieť aj v týchto e-shopoch:

Štíhla línia s jablkami

Sušené jablkové plody ocenia najmä tí, ktorí sa snažia schudnúť, pretože obsah špeciálnych enzýmov pomáha pri rozkladaní tuku. Vitamíny skupiny B zasa podporujú činnosť mozgu.

Čítajte aj: Prekvapivé účinky bieleho jogurtu na vaše zdravie a krásu

Figami proti depresii, rakovine i pre silné kosti

Figy sú bohaté na obsah vitamínov skupiny B, ktoré sú zárukou správneho fungovania nervovej sústavy. Pomáhajú zvládať stres a sú bojovníkmi proti depresii. Bohaté zastúpenie vápnika posilňuje kosti. Japonci ich dokonca využívajú pri liečbe nádorových ochorení. Zároveň obsahujú množstvo železa, takže by ich mali konzumovať anemickí ľudia.

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Sušené ovocie, ktoré pomáha nielen pri rakovine:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom