Túžite po vysnívanej hrive? Pomôže vám táto zeleninová šťava

Cibuľová šťava na vlasy

Cibuľovú šťavu na svoje vlasy a pokožku hlavy aplikujte ideálne dvakrát až trikrát týždenne. Odmenou vám budú hustejšie a dlhšie vlasy, ktoré vám navyše budú minimálne vypadávať.

Cibuľová šťava
https://www.gettyimages.com/ GettyImages

Cibuľová šťava obsahuje vysoký podiel síry. Práve síra vyživuje vlasové folikuly a napomáha ich regenerácii, a to aj preto, že prekrvuje pokožku hlavy.
Síra, ktorá je potrebná pre tvorbu keratínu a kolagénu, zamedzuje tiež lámaniu vlasov a štiepeniu končekov.
Cibuľová šťava zvyšuje hladinu antioxidačného enzýmu katalázy. Tento enzým sa podieľa na rozklade peroxidu vodíka a optimalizuje rastový cyklus vlasov.
Antioxidanty obsiahnuté v cibuľovej šťave pomáhajú predchádzať predčasnému šediveniu vlasov.
Cibuľa je známa vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam. Jej šťava tak zanecháva pokožku hlavy zdravú a bez lupín, vďaka čomu môžu vlasy nerušene rásť.

Ako nanášať cibuľovú šťavu na pokožku hlavy?

Cibuľovú šťavu môžete do vlasov a do pokožky hlavy vmasírovať samostatne alebo si z nej môžete vyrobiť priamo špeciálne vlasové masky.

Vyskúšajte nasledujúce tipy

Čistá cibuľová šťava
Čistú cibuľovú šťavu rovnomerne naneste na svoje vlasy a pokožku hlavy. Nechajte ju pôsobiť pätnásť minút až jednu hodinu, potom si vlasy umyte šampónom.

Vlasová maska ​​z kokosového oleja a cibuľovej šťavy
Kokosový olej zmiešajte s cibuľovou šťavou v pomere 1: 1. Masku krúživými pohybmi aplikujte na svoje vlasy a pokožku hlavy. Po 30 minútach si vlasy umyte šampónom.

Kokosový olej má skvelé antibakteriálne vlastnosti. Napomáha navyše k tomu, aby sa všetky potrebné látky dostali z cibuľovej šťavy priamo do pokožky i vlasov

Vlasová maska ​​z cibuľové šťavy a medu
Z dvoch polievkových lyžíc cibuľovej šťavy a polovice polievkovej lyžice medu vymiešajte hladkú zmes, ktorú rovnomerne vmasírujte do svojich vlasov a pokožky hlavy. Po pol hodine si vlasy umyte šampónom.

Med dokáže skvele viazať vlhkosť na vlasy a pokožku. Pomáha teda, aby boli vaše vlasy stále hydratované a v kombinácii s cibuľovou šťavou pozitívne ovplyvňuje ich rast.

Vlasová maska ​​zo zemiakovej a cibuľovej šťavy
Šťavu zo zemiakov a cibule zmiešajte v pomere 2: 1. Potom ju naneste do svojich vlasov a vmasírujte do pokožky hlavy. Po 10 minútach si vlasy opláchnite vodou a umyte šampónom.

Tiež šťava z čerstvých zemiakov pozitívne pôsobí na vaše vlasy. Je totiž bohatá na vitamíny radu B a ďalej na železo, zinok a niacín. Vďaka tomu vyživuje vlasové folikuly a podporuje zdravý rast vlasov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom