Tutoriál: Ako na naturálny mejkap

Ako na naturálny mejkap
Ako na naturálny mejkap thinkstockphoto.com

Chcete sa naučiť líčiť tak, aby nikto nespozoroval, že máte mejkap? Prečítajte si pár šikovných krokov, ktoré vás navedú na to, ako pracovať s farbami a intenzitami.

Pri líčení nie je podstatné množstvo produktov, ktoré použijete. Väčší význam má fakt, akou technikou sa líčite. Takže sa nemusíte zameriavať na kvantitatívnu stránku. Sústreďte na to, že rozumiete, ako jednotlivé vrstvy nanášať a aký je efekt.

Kroky k dokonalosti:

1. Hydratovaná hebká pleť

Tak trochu omieľaný začiatok. Ale bez toho to nejde. Pokiaľ máte pleť ako šmirgeľ, nikdy nebude mejkap pôsobiť prirodzene. Menším problémom sú farebné nedokonalosti, ako drsné nepestované plochy. Takže použitie krému a podkladovej bázy je zaručene významným krokom k úspechu.

2. Krytie farebných problémov

Pokiaľ vás trápia kruhy pod očami, žilky, či jazvy vo výrazne tmavšom odtieni ako je pleť, mali by ste siahnuť po veľmi krycej korekčnej forme, čím predídete tomu, aby ste museli dávať veľa mejkapu. Na červené fľaky použite zelený korektor, na fialové a hnedé kruhy použite korektor dožlta alebo dooranžova.

3. Mejkap

Mejkap s ľahkou textúrou naneste štetcom pre rovnomernosť, pričom popri vlasoch a sánke nehraničte tvár, ale rozpracujte mejkap smerom von dostratena. Pokiaľ nie je nutné, nezasahujte do oblasti krku. Snažte sa začať s malým množstvom. Pokiaľ nejaká nedokonalosť vykúka, radšej ju ešte pretrite lokálne korektorom. Nevrstvite preto celú tvár.

4. Rozjasňujúci korektor

Korektor o odtieň až dva svetlejší ako je mejkap naneste do oblasti pod očí a vklepkajte ho smerom do plochy.

5. Transparentný púder

Celý mejkap zafixujte transparentným púdrom. Zachová farby, ktoré ste docielili rozjasnením.

6. Lícenka alebo bronzer

Tento odtieň musí byť prirodzený. Aby tak pôsobil, siahnite po staroružovej, alebo hnedastej farbe a prejdite po lícnej kosti, alebo tesne pod ňou, pre jej zvýraznenie.

Inšpirácie pre make-up môžete nájsť aj v týchto e-shopoch:

7. Obočie

Obočie musí zostať čo najprirodzenejšie, preto použite svetlejšiu ceruzku alebo tieň a jemne prejdite po línii obočia, aby ste mu jasne zadefinovali tvar. Nevyrábajte mu však žiadne neprirodzené tvary.

Floral look. Svieži mejkap s nádychom kvetinového záhonu

8. Oči

Aby oči pôsobili prirodzene, ale zároveň získali jemný dôraz, je podstatné použiť tieň, ceruzku a špirálu. Očný tieň by mal byť v béžovej alebo svetlo až stredne hnedej farbe. Tmavo hnedú ceruzku letmo použite pozdĺž horných mihalníc. Podľa potreby ju môžete použiť aj dolu, jemne smerom do stredu oka. Linka vyzerá prirodzenejšie ak sa dáva do oblasti ako rastú mihalnice. Smerom k vnútornému kútiku by sa mala strácať. Maskara je ideálna čierna.

9. Pery

Naturálny lesk, prípadne rúž je v béžovej, staroružovej, marhuľovej a svetlohnedej farbe.

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom