Túto vec robí v sprche takmer každý. Kvôli tomuto nechutnému dôvodu by ste však mali okamžite prestať

kúpeľ

Pre všetkých je to úplne normálna činnosť a nie, že by nebola, ale až vám povieme, čo všetko táto činnosť obnáša a aké má následky, pravdepodobne ju prestanete robiť. Keď sa kúpete alebo sprchujete, používate špongiu na umývanie? Ak nie, robíte dobre, ak áno, mali by ste toho okamžite nechať.

Hoci sa špongia tvári ako perfektný lacný pomocník, v skutočnosti je to skôr škodca, ktorý dokáže napáchať veľa škody. Hoci si to často neuvedomujeme, naše kúpeľne je  taká malá zoologická záhrada plná baktérií, ktoré sa tu množia rýchlosťou svetla a to predovšetkým vďaka príjemnej vlhkosti, teda je to perfektnou podmienkou pre ich život. No a keďže nie je špongia takmer nikdy suchá, stáva sa tak perfektným domovom pre najrôznejšie baktérie.

špongia

Ako sme už spomenuli, baktérie milujú vlhké prostredie, ale vďaka umývacej hubke im ponúkame ešte väčší luxus, zvyšky svojej kože, ktoré ich šíreniu pomáhajú. Predstavte si, že zo seba špongiou zmyjete zvyšky svojej kože, potom  sa  na nej rozmnoží mnoho baktérií a vy sa potom s touto živou špongiou  umyjete znovu. A takto každý deň, stále dookola.

Rovnako ako každý človek, aj vy si potom touto špongiou  umyjete aj intímne partie – potom na vás ale môže čakať nebezpečná vyrážka alebo škaredá infekcia. Ak doma máte špongiu, odporúčame vám, aby ste ju okamžite vyhodili. Verte nám, taký humus doma určite mať nechcete.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom