3 spôsoby, ako sa v posteli presadiť

3 spôsoby, ako sa v posteli presadiť
3 spôsoby, ako sa v posteli presadiť Thinkstock

Sebapresadzovanie pomáha zvládnuť zložité situácie a zlepšiť aj váš intímny život. Ako však prejaviť svoje želania, keď si neveríte?

Jedným zo zdrojov problémov medzi partnermi je nedostatok komunikácie. Neschopnosť komunikovať býva výrazná najmä pri otázkach sexu. Chcete prekonať tieto problémy? Musíte prevziať iniciatívu, naučiť sa svoje potreby vyjadriť jasne a taktne, aby váš partner vedel, čo má urobiť na ich uspokojenie. Treba však začať postupne. Dôležitým krokom je sexuálna asertivita, ktorá pomáha zvládať zložité situácie. Upevňuje pocity vlastnej hodnoty a dôležitosti. Na jej nadobudnutie vyskúšajte tieto tri kroky:

1. Uvedomte si nepríjemné situácie. Urobte si zoznam vecí ( nemusia sa týkať iba sexu), s ktorými sa ťažko vyrovnávate a zoraďte ich tak, že najťažšie situácie budú na prvých miestach a najľahšie na konci zoznamu. Začnite od konca a každú situáciu si vyskúšajte s priateľom. Ak sa hanbíte, skúšajte to sami pred zrkadlom a nahrávajte si svoj hlas, aby ste mali istotu, že ste sa vyjadrili jasne i presvedčivo. Keď týmto spôsobom nadobudnete viac istoty, budete si vedieť poradiť aj v reálnych životných situáciách. Zhlboka sa nadýchnite a skúste zvládnuť daný problém spôsobom, ktorý ste si nacvičili.

2. Naučte sa hovoriť o sexe bez negatívnych pocitov. Často nevieme prekonať zábrany, pretože nemáme odvahu o problémoch hovoriť a sex považujeme za niečo negatívne. Ako zbaviť intímny život tohto náboja? Dá sa to procesom desenzitizácie. Čo to znamená? Je to proces, v ktorom ste dostatočne dlho vystavení zážitku, kým už pri ňom nič necítite, čiže si naň zvyknete. Opäť si teda napíšte zoznam „záťažových slov“ a skúste ich vyslovovať nahlas pred zrkadlom. Ak ich vyslovíte bez rozpakov, zistíte, že aj o sexe sa vám rozpráva ľahšie a skôr dokážete otvorene formulovať svoje sexuálne potreby.

3. Preberte aktivitu. Presadiť sa môžete aj tak, že budete počas milovania aktívnejšia. Vnímajte seba a najmä svoje telo pozitívne, rovnako vás bude vnímať i váš partner.

Pre spríjemnenie sexuálneho života navštívte aj tieto e-shopy:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom