Tri otázky pre spisovateľku Andreu Coddington: Každý ľudský osud by v zásade vydal na knihu

Andrea Coddington vydala novú knihu
Zdroj foto: AC

Autorke bestsellerov zo života Andrei Coddington po troch rokoch vychádza nová kniha Dedičný hriech. Príbeh, ktorý nebudete vedieť pustiť z rúk, kým ho nedočítate je opäť inšpirovaný skutočnosťou, ktorých je Andrea ozajstnou majsterkou. Dokázala to už bestsellermi Mal to byť pekný život, Židovka, Cudzia krv, či Jozef Bednárik.

O čom je Tvoja nová kniha a kde si čerpala námet?

Dedičný hriech je o mladej žene z Bratislavy, ktorá stretne svoju osudovú lásku na potulkách Talianskom. Matej je úplne iný ako chlapci, ktorých poznala dovtedy, ich láska je okamžitá a intenzívna. Vzťah, do ktorého sa hlavní hrdinovia vrhnú bez hlavy a rezervy, odhaľuje komplikované väzby medzi Dorotou a jej rozvedenou mamou, direktívnou, ale láskavou babkou či navonok sebavedomou sestrou Simonou. Neočakávané tehotenstvo sa mladý pár rozhodne prerušiť, čo je skratka k ich rýchlemu sobášu a ešte rýchlejšiemu rozvodu. Synom Jakubom sa otvorí Pandorina skrinka tajomstiev a priznaní, ktoré všetko zmenia.

Tvrdíš, že je to skutočný príbeh, ako to je teda s tou inšpiráciou a námetom?

Presne tak, inšpirovala som ozajstným životom ozajstných ľudí. Neznamená to, že kniha je teraz nejaká reportáž, ale verím, že každý ľudský osud by v zásade vydal na knihu. Je to z našich reálii a spoločnosti, takže sa s ňou čitatelia môžu stotožniť.

Dedičný hriech
Zdroj foto: Archív AC

Je to naozaj tak, že hlavní hrdinovia Dorota a Matej zistia, že sú súrodenci?

Áno. To je na tom najpríťažlivejšie, že život nám pekne napíše všetko sám. Je to príbeh jednej, dalo by sa povedať tragickej lásky, s mnohými nečakanými zvratmi, bolesťami, ale na konci je happyend. Aspoň podľa mňa, i keď charakteristiku rozprávkového konca úplne nemá.

Ako dlho si knihu písala? 

Akú energiu do nej vložíš, taký je výsledok. Koľko času nad ňou stráviš, taký je výsledok. A aká šťastná hviezda bude nad ňou stáť. Celkom verím na to, že sa všetko musí nejako stretnúť, aby bol dobrý produkt. Zvyčajne mi jedna kniha trvá asi rok, i keď tejto sa na svet nechcelo a prichádza až po troch.

Autor Miriam Šramová

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom