Dámska jazda za vás vyspovedala organizátora bálu, ktorý je na Slovensku povestným vyvrcholením fašiangovej sezóny.
Bratislavský bál je oddnes Prešporský bál. Prečo ste sa premenovali?
Áno, rozhodli sme sa premenovať, pretože rok 2019 je presne storočnica od premenovania Prešporku na Bratislavu. Keďže v uplynulých rokoch sme sa snažili hľadať všetky pekné tradície, ktoré sa spájali s Prešporkom, tak sme sa rozhodli toto podujatie premenovať a cestovať trošku v čase. A to do doby, keď boli pekné spôsoby a ľudia mali k sebe vyberané správanie, najmä k dámam. Neverím, že vtedy bola doba ľahšia, ale ľudia sa správali k sebe lepšie oproti dnešku. Dá sa to zdokumentovať na mnohých veciach. Keď si zoberieme základné spôsoby slušného správania, kedy muži bozkávali ruky ženám, kedy ženy pri predstavení a podobne dokázali urobiť malý pukerlík. Samozrejme všetko sa časom zjednodušuje a my sa snažíme vrátiť sa k tým spôsobom, ktoré nie sú zjednodušené.
Russell Brand zrušil vystúpenia, jeho matka má rakovinu
Tento bál sa vyznačuje tromi vecami, a to že sa koná v historickej budove Slovenskej filharmónie, že má ocenenie Bratislavská čučoriedka a že uzatvára fašiangy. Čo nám k tomu viete povedať?
Prešporský bál je postavený na tradíciách. K tým tradíciám by som ešte spomenul privítanie mladých dám a pánov do spoločnosti. Sme tiež nesmierne radi, že ocenenie Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka je súčasťou Prešporského bálu. Veľmi si vážime dobrú komunikáciu s autorkou tohto ocenenia PhDr. Katarínou Rimóczyovou , tak ako si vážime ľudí v čestnej rade Bratislavskej čučoriedky.
Veľmi dôležitou tradíciou a súčasťou bálu je, že je to bál otvorený pre ľudí. Každý kto má zmysel pre slušné spoločenské správanie, ktorému sa páči prežiť noc v noblesnej spoločnosti skutočne s vyberanými spôsobmi za presných pravidiel spoločenského správania, tak je tu vítaný.
Zhovárala sa Miriam Šramová, foto Miriam Šramová