Tri otázky pre Lukáša Adamca: Toto leto budem spoznávať Slovensko

Lukáš Adamec s manželkou a deťmi

Známy Košičan v rozhovore prezradil, ako bude vyzerať jeho dovolenka 2018 a prečo sa vo svojej najnovšej piesni Dýchaj zameral na ťažkú tému, ako je anorexia. 

Talentovaný spevák Lukáš Adamec, ktorý sa zviditeľnil víťazstvami v televíznych speváckych súťažiach (Česko Slovenská SuperStar, Tvoja tvár znie povedome), chcelnajnovšou piesňou odkázať všetkým ženám: Všetky ste krásne a ľúbime vás!

Pred pár dňami si zverejnil kontroverzný videoklip k songu Dýchaj. Ide o dosť vážnu tému a napriek tomu táto pieseň budí veselý dojem. Ako vznikala táto skladba?

Ide o moju pieseň. Text som k nej zložil sám, s hudbou mi pomáhal Tomi Okres. Vo videu k piesni si zahrala skutočná anorektička, preto si tento klip veľmi vážim. Človek, ktorý trpí touto poruchou, žije mimo reality a zachrániť ho môžu len ozajstní priatelia, ktorí mu dokážu odhaliť skutočnú pravdu. Piesňou Dýchaj som chcel upozorniť na to, kam až môže zájsť snaha po štíhlej línii a odkázať ženám, aby sa mali v prvom rade rady také, aké sú a neničili si život šialenými diétami.

Kde ťa môžu vidieť fanúšikovia najbližšie? 

Už o pár dní sa chystám po tretíkrát vystupovať na multižánrovom festivale v Hniezdnom. Teda po prvý raz s touto kapelou a so svojimi vlastnými pesničkami. Veľmi sa na to teším, pretože na východe sa ľudia vedia baviť a majú nás radi.

Ako budeš tráviť toto leto?

Ako všetci muzikanti pracovne. Ale podarilo sa mi ukradnúť pre seba a moju rodinu 4 voľné dni. Pôvodne sme chceli ísť k moru, avšak odradila nás cesta, tak sme sa rozhodli, že tento rok budeme spoznávať naše Slovensko a ideme do Tatranskej Lomnice trochu sa schladiť. Aj keď more mi chýba a mám ho rád, no mám na to málo času. Teda dúfam, že mi do toho nič nepríde, lebo to by už moja manželka a deti neprežili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom