Tri otázky pre Daru Rolins: Ľudia robia z rozchodov strašiaka

Dara rolins.jpg

Známa speváčka Dámskej jazde prezradila pár pikošiek zo svojho života.

Vašou obľúbenou dovolenkou destináciou je Bali. Prečo práve táto krajina?

Vzniklo to tak, že všetci chodili do Thajska. A ja, priznám sa, aj keď je to nádherná krajina, nikdy som tam nebola. Mám ju sprostredkovanú od kamarátov. Trošku mi vadí, že v snahe zatraktívniť túto krajinu turistom sa potlačilo to, čo je pre Thajsko špecifické. V Bali sa snúbi tá divokosť s komfortom. Zoženiete tú kvalitnú reštauráciu alebo päťhviezdičkový hotel, ale keď máte chuť, môžete navštíviť miesta, kde ešte nikto nebol.  To tam stále existuje. Preto Bali, a preto sa tam rada vraciam. Preto sa aj v duchu modlím, nech na to neprídu všetci ( smiech), lebo potom sa to môže zmeniť a stane sa z toho druhé Thajsko.

Hovorí sa, že počas cestovania zažijete také zážitky, ktoré vám nikto nezoberie a človeka najviac obohacujú. Dokonca láska k cestovaniu je niečo podobné ako láska k deťom.

Áno, súhlasím. Je to najlepší spôsob ako utrácať peniaze. Zážitky, skúsenosti. Ja to vidím na tej Laure. Mnoho ľudí rieši, že ju beriem všade so sebou, že vymeškáva školu a podobne. Laura má individuálny vzdelávací plán. Ja by som si nikdy nedovolila a ani by to nebolo voči nej fér, lebo potom by boli na ňu kladené veľké nároky, aby vymeškávala školu. Ja chcem,  aby nevymeškávala, ale práve cestovanie je najväčšia škola života. Vidím to na nej, ako ju to obohacuje. Ako to z nej robí skúsenú mladú slečnu, ktorej keď poviem, že zariaď, vybav, objednaj, choď, tak s tým nemá problém.  Toto v škole nevyučujú.

Laura je už  vo veku mojej dcéry. Ja viem, že moja dcéra je skvelá parťáčka na cestovanie,  na nákupy, na život a podobne. Tiež to tak vnímate? Stali sa z vás parťáčky? A k čomu ona inklinuje, čo by chcela v budúcnosti robiť?

Ťažko povedať. Teraz je to taký vek, že ju baví úplne všetko. A pochopiteľne polovica vecí z toho sú záležitosti, nad ktorými ja krútim hlavou. Sila sociálnych sietí, youtuberov, blogerov  i blogeriek je naozaj mocná. Myslím si však, že v nej je zdravý pohľad na svet a skutočné hodnoty. Má to zjednodušené tým, že žijeme fakt krásny život, za ktorý je vďačná. Neriešime, čo koľko stojí a nenakupujeme v zľavách. Je to super pridaná hodnota a ja som hrozne vďačná za to, že Laura to vníma ako niečo, čo je navyše a čo si váži. Že to nie je samozrejmosť.

Nie je to rozmaznané dieťa, ktoré sa hodí o zem a kričí, že niečo chce. Ona vie, že sú to peniaze, ktoré ja musím zarobiť, a kvôli ktorým musím napríklad odcestovať. Ísť sedem hodín do Košíc, tam si to odspievať a potom zase sedem hodín naspäť a o šiestej ráno s ňou vstávať do školy. Jedna vec je tá ilúzia, ktorú predkladám svetu na Instagrame, ale ona už vie, že to tak nie je.

Mne sa páči, že Lauru netlačíte do toho, aby sa obliekla do značkových vecí a postovala svoje foto na Instagrame. Mohli by ste to, ale neriešite to.

Nie. Dostali sme už niekoľko ponúk, priznám sa, kde chcú do reklamy zapojiť aj Lauru, ale toto striktne odmietam. Pokiaľ sa sama nerozhodne a bude mať na to vek. Vždy sa jej pýtam, či môžem dať aj jej fotku. Občas ju dám, lebo vždy to je lepšie, keď to urobím ja, ako by nás niekde prenasledovali novinári. Ľudí prirodzene zaujíma, ako rastie, ako sa správa, čo nosí a podobne.

Strašne veľa ľudí sa rozchádza. Máte nejakú radu pre ženy, ktoré sa rozišli s partnerom?

Neviem prečo sa z rozchodu robí strašiak. Je jasné, že to bolí a aj keď to skončí dobre, nikdy to nie je celkom fajn, pretože každá strata je bolestivá. Na druhej strane si s úsmevom spomínam na to dobré a nemám jediný dôvod hrabať sa v tom, čo kto pokazil a čo bolo zlé. Teraz si vytvárať tú zlú emóciu a energiu. K bývalému vzťahu sa vraciam s úsmevom a baví ma to. Príde mi hlúpe niekomu hovoriť, že to musí odstrihnúť. Áno, chápem to v prípade, keby ma niekto mlátil, robil mi zle a ubližoval mne alebo mojej dcére . Ale to sa nestalo. Toto je iný druh rozchodu a iná téma. No v mojom prípade si myslím, že život ide ďalej a my ženy, ale aj chlapi, by sme mali za ten život stretnúť viac ľudí. A ja prajem tomu partnerovi, ktorý mi nič zlé neurobil a zažila som s ním pohodu a zábavu, aby si užil zas s niekým iným, pretože mňa to čaká tiež.

Po rozchode je to sloboda. Viac sa stretávať s kamarátkami, viac času na dieťa, na samú seba a tak ďalej.

Jednoznačne. Myslím si, že my ženy to potrebujeme. No ja nie som typická vzorka (smiech). Aj keď sme boli s Patrikom, obaja sme mali extrémnu slobodu, ale v dobrom slova zmysle. Slobodu v tom, že on ma neobmedzoval, nediktoval, rovnako tak ako ja jemu. Rešpektovala som jeho životný rytmus, on môj. A takto by mali žiť aj ostatné páry, veď ja tu nie som od toho, aby som niekoho menila.

No žiaľ väčšina partnerov tak žije…

Je to tak, ale ja neviem, či som tým správnym príkladom, aby som to zmenila. Lebo vždy mi potom hovoria, že to je iné, ty máš iné prostriedky a možnosti. Nie je to o prostriedkoch, nie je to o možnostiach, ale  je to o tom, čo máte v hlave.

Zhovárala sa Miriam Šramová, text:  Milota Mezeiová

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom