Tragické zmeny v manželstve. Ktoré sú to?

Tragické zmeny v manželstve. Ktoré sú to?

Na začiatku manželstva to bolo všetko iné, no zrazu nastanú zmeny. Čoho sa týkajú najviac?

Keď ste si ho brali, bol skvelý pozorný partner. Vášnivo ste sa milovali skoro každý deň. Ach tie krásne časy… Po rokoch manželstva nastali zmeny. Čoho sa dotkli najviac?

Hniezdočko lásky je luxus

Nech ste ako milenci trávili akékoľvek vášnivé chvíle, sú to skúsenosti neprenosné do manželskej spálne. Prečo? Milenci totiž majú hniezdočko lásky, manželia prevádzku. Zmeny sa udejú, keď sa chcenie zmení na povinnosť. Kde nás teda čaká najviac prevratov?

Posteľné prevraty

Najviac zmien v manželstve sa udeje práve v spálni. Ak ste dovtedy vášho milovaného stretávali v posteli len pri samých radostných príležitostiach, manželstvom sa to radikálne zmení. V manželskej posteli sa väčšinou spí. Ono by na tom nebolo nič tragické, ak by to vyhovovalo obom partnerom. Ak nastane nesúlad, „kruhy na vode“ sa šíria ďalej. Mení sa náš vzájomný vzťah, mení sa naše spolužitie. Ako to zastaviť?

Keď vtáčka lapajú…

Na začiatku sme sa snažili získať jeden druhého. Správali sme sa tak, aby ten druhý bol šťastný. Po vstupe do manželstva nadobudneme istotu, že to už robiť nemusíme. No o vzťah sa treba po celý čas starať. Ani kvet vám krásne nezakvitne, pokiaľ ho nebudete zalievať a pravidelne hnojiť.

Autor: Milota

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom