Toto je 15 situácií, ktoré by ste vo vzťahu naozaj nemali akceptovať. Pokiaľ váš muž urobil toto, verte, že sa nikdy nezmení

žena a muž
žena a muž www.gettyimages.com

To, že udržať si zdravý vzťah do konca života, je úloha hodná skutočného majstra, vieme. Ženy sú tie, ktoré tvoria teplo krbu a muži tí, ktorí tvoria priestor, kde sa má krb rozohriať. Ide o pomerne jednoduchý, ale zároveň zložitý proces ľudského spolužitia a nie vždy to vyjde. Paradoxne, existuje akási nepísaná tabuľka priestupkov a prehreškov, ktoré sa takpovediac neodpúšťajú. Nie však v zmysle, že by ste v srdci držali do smrti hnev. Skôr by ste tieto veci nemali nechať nepovšimnuté a mali ich začať riešiť, niekedy bohužiaľ aj veľmi rázne.

A dosť!

Ak muž obviňuje zo všetkých svojich nedostatkov ostatných a seba obhajuje spôsobom chorobne úzkostlivým, dajte od neho ruky preč. Tento chlap nie je dostatočne zrelý, aby dokázal zodpovedne prechádzať životom, nieto viesť rodinu. V prostredí s takým chlapom budete len ťažko šťastná.

Ak často kontaktuje iné ženy, vedie s nimi komunikáciu prostredníctvom sociálnych sietí a zdôvodňuje to tak, že si s nimi len píše a nič viac, potom je veľké riziko, že raz z toho bude aj niečo viac. Ak to pred vami dokonca skrýva, potom ho okamžite pošlite do čerta. Ako  vás nedokáže doceniť a navyše hazarduje so zradou a to je neodpustiteľné.

Ak nerešpektuje vašu prácu, ktorá je koniec koncov nevyhnutná pre zabezpečenie vašej obživy, večne vám vyčíta pracovné schôdzky, stretnutia či ďalšie takéto maličkosti, ako je nadčas, dajte si pozor. S najväčšou pravdepodobnosťou ide buď o chorobného žiarlivca, alebo o človeka, ktorý neznesie váš úspech. A to môže byť po pár rokoch poriadny problém.

Zrelý muž nikdy nijako netýra svoje blízke okolie. Ani slovami, ani fyzicky. Všímajte si, ako sa váš partner chová k svojej matke, otcovi, tete, strýkovi, ale aj k širšiemu okoliu. K vám zatiaľ agresívny byť nemusí, ale časom to prísť môže. Verte, že áno!

Ak ostatným ukazuje vaše nevydarené fotky, búrlivo o vás diskutuje a neštíti sa to robiť dokonca aj vo vašej prítomnosti, je jasné, že váš vzťah nerešpektuje a cíti sa nadradený. To bohužiaľ znamená, že nerešpektuje ani vás.

Pokiaľ na vás čo len raz zdvihol ruku, nech to bolo v akomkoľvek oklamaní, zdvihne ju opäť. Kedy, je otázne, no urobí to. Preto ho pošlite preč skôr, než bude neskoro. Mimochodom, to isté platí ak zdvihne ruku na psa, mačku, vaše dieťa, alebo si jednoducho zlosť vybíja kopaním a hádzaním predmetov.

Ak leží všetko na vašich pleciach, čo myslíte, ako to bude neskôr?

Ponižovanie, výsmech a urážky nie sú akceptovateľné v žiadnom zdravom vzťahu. Útočné vtipy, zosmiešňovanie a verejná zábava z vás, vašej práce, či dokonca z vášho súkromného intímneho života by mala byť impulzom pre okamžitý koniec.

Nedôveruje vám? Všetko si preveruje, kontroluje vám mobil, poštu, jednoducho všetko? Je to chorý vzťah a v budúcnosti budete mať problémy. Uvažujte nad zmenou, nech by bola akokoľvek ťažká.

Skončite s človekom, ktorý si do smrti pamätá minulosť, chyby, problémy a všetko, čo ste kedysi urobili nesprávne. Skôr, či neskôr to použije proti vám a hlavne bez ohľadu na to, že minulosť by v perspektívnom vzťahu mala zostať minulosťou.

Pokiaľ s vami odmieta hovoriť a nechce riešiť vznikajúce problémy, potom je to jasný signál, že vás jednoducho netoleruje.

Aj napriek tomu, že sú muži večne zaneprázdnení, mali by ste ich zapriahnuť do vedenia domácnosti. Ak odmietajú, potom je to znamenie, že v budúcnosti vám budú pomáhať už len menej. Dajte si pozor, aby ste sa nestali otrokom vlastnej rodiny, alebo ešte horšie, slúžkou vo vlastnej domácnosti.

Pravidelné pitie s odôvodnením relaxu, alebo iné nezmyselné výhovorky sú prvou známkou toho, že v budúcnosti sa to môže zvrtnúť na niečo horšie.

Mamičkin miláčik? Uvedomte si, že nie ste zastávkou, nie ste druhou mamou a hlavne, nemali by ste byť tá, ktorá mamičku nahrádza iba v jej neprítomnosti. Od takého chlapa rýchlo ruky preč!

Porovnáva Vás stále s bývalou partnerkou? Absolútne tabu. Toto nikdy v živote neakceptujte!

Dajte si pozor na vaše vzťahy a potenciálne problémy začnite riešiť čo najskôr. Ak pred nimi budete zatvárať oči a pôjdete do vzťahu s neistotou, čo bude ďalej, môže to dopadnúť veľmi zle a vy premárnite šancu, ktorá ešte len mohla prísť. Myslite na seba. Vzťah je aj o vás, nielen o partnerovi!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom