Top 8 estetických zákrokov pre ženy v roku 2023

A_top 8 estetickych zakrokov pre zeny v roku 2023.jpg
Foto: Lauros

Zaujíma vás, ktoré estetické zákroky sú momentálne medzi ženami najvyhľadávanejšie? Potom ste na správnom mieste. V tomto článku si predstavíme 8 najpopulárnejších estetických zákrokov pre ženy v roku 2023. Okrem dobre známeho botoxu ženy čoraz viac myslia aj na svoje intímne partie a medicína posúca možnosti v tejto oblasti na úplne novú úroveň. Urologické a andrologické kliniky dnes poskytujú široké spektrum výkonov, ktoré riešia nielen estetické, ale aj zdravotné problémy. Tým sa zlepšuje celková kvalita života klientov.

B_top 8 estetickych zakrokov pre zeny v roku 2023.jpg
Foto: Lauros

1. Botox

Botox alebo botuloxín je proteín, ktorý je vpichovaný do konkrétnych svalov pod kožou a tým ich uvoľňuje. Keď dôjde k uvoľneniu svalu, zmizne z pokožky vráska, akoby sa vyplnila. Tento spôsob odstraňovania vrások prebieha pomocou injekcií, no bolesť je pri ňom minimálna. Obľúbená metóda vás zbaví vrások v priemere na 3 až 5 mesiacov a účinky sú viditeľné už o troch dní od aplikácie.

2. Laserová liečba úniku moču INCONTILASE

Únik moču trápi mnoho žien po pôrode, v staršom veku alebo ak sú z akéhokoľvek dôvodu oslabené svaly panvového dna. Laserová liečba úniku moču bezbolestne pôsobí na intímne oblasti žien tak, že dokáže odstrániť slabšiu alebo stredne silnú stresovú inkontinenciu.

3. Elektromagnetoterapia svalov panvového dna EMSELLA

Elektromagnetoterapia využíva silu magnetického poľa na spevňovanie svalov panvového dna. Výrazne pomáha ľuďom, ktorí trpia únikom moču, únikom stolice, ale pomáha aj pri formovaní sedacích svalov. Spevňuje uvoľnené panvové dno, či už po pôrode, kvôli sedavému zamestnaniu, alebo pod vplyvom starnutia. Klient si počas tejto kúry sadá oblečený na špeciálny elektromagnetický prístroj a niekoľko desiatok minút na ňom odpočíva. Kúra sa opakuje väčšinou 6-krát v priebehu mesiaca.

4. Laserová liečba vaginálneho prolapsu PROLAPLASE

Prolaps orgánov panvového dna postihuje až 50% žien, ktoré v minulosti rodili. Najčastejšie ide o poklesnutie pošvy, ktoré sa donedávna riešilo iba chirurgicky. V súčasnosti je možné podstúpiť laserovú liečbu, počas ktorej je ošetrený vaginálny kanál a vaginálne steny. Výsledkom je ich spevnenie po približne 8-10 sedeniach.

5. Facelift

Facelift je plastická operácie tváre, pri ktorej sú odstránené prejavy starnutia, konkrétne povolená a poklesnutá pokožka v kontúrach tváre. Starnutie prebieha individuálne, preto tento zákroky vyhľadávajú muži aj ženy v rôznych vekových kategóriách. Navracia sebavedomie a dobrý pocit zo svojho vzhľadu.

6. Laserová epilácia intímnych zón

Ďalším obľúbeným zákrokom v rámci estetickej medicíny je odstraňovanie chĺpkov v intímnej oblasti pomocou lasera. Takáto epilácia je vyhľadávaná najmä pre to, že odstránenie chĺpkov je po nej trvalé. Je nutné ju opakovať 5 až 8-krát a funguje najlepšie na tmavých chĺpkoch. Laserová epilácia intímnych zón je pomerne bezbolestná, môžete pri nej cítiť iba teplo alebo mierne bolesti podobné pichaniu ihlou.

7. Laserové odstránenie žiliek

Aj v intímnych zónach sa môžu objaviť červené alebo modré žilky, tzv. metličky. alebo bodky či čiarky, ktoré pôsobia neesteticky a vedia potrápiť naše sebavedomie. Najlepším a najrýchlejším riešením je laserové odstránenie žiliek. Ide o nebolestivé alebo minimálne bolestivé odstránenie žiliek, ktorého úplný efekt sa dostaví do 7 dní po zákroku. Jediné obmedzenie je vyhýbanie sa opaľovaniu na slnku aspoň 2 týždne po laserovom ošetrení.

8. Laserové zúženie a omladenie (rejuvenizácia) vagíny INTIMALASE

Laserové zúženie a omladenie vagíny funguje na základe stimulácie kolagénu v stenách pošvy. Vďaka pôsobeniu laseru sa vagína stiahne a je pevnejšia. Tento estetický zákrok má výrazný pozitívny vplyv na psychiku žien, na ich sebavedomie a v konečnom dôsledku aj na ich sexuálny život. Vyhľadávajú ho najmä ženy po pôrode, kedy je daná oblasť extrémne namáhaná, ale aj staršie dámy alebo ženy, ktoré výrazne schudli a došlo u nich k povoleniu pevnosti pokožky v intímnej oblasti.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom