To najlepšie a najhoršie na červenom koberci Plesu v opere

To najlepšie a najhoršie na červenom koberci Plesu v opere
To najlepšie a najhoršie na červenom koberci Plesu v opere www.plesvopere.sk

Ples v opere býva už tradične prehliadkou toho najkrajšieho, čo v slovenských šatníkoch nájdeme. Aj keď nie všetky dámy si s výberom večernej róby dokonale poradia, na červenom koberci prvého plesu sezóny na Slovensku sa aj tento rok bolo na čo pozerať.

Pätnásty ročník Plesu v opere bol prehliadkou elegancie, noblesy a slovenskej módy. Až na zopár módnych zaváhaní dokonale zladené dámy i páni odštartovali plesovú sezónu na Slovensku štýlovo a veľkolepo.

Obrovské sukne i úzke siluety, veľa flitrov, šifónu a náročných účesov. Takto by sa dal zhrnúť najprominentnejší ples v krajine, ktorý hostí významné osobnosti z politiky, kultúry, vedy, obchodu či umenia. Priestory historickej budovy Slovenského národného divadla sa leskli nielen slávnostnou výzdobou v štýle baroka, ale aj množstvom ligotavých rób, od kompletne flitrovaných šiat až po tradičné „torty“ s veľkými kruhovými sukňami. Z trendov plesových šiat medzi prítomnými dámami prevládali práve ligotavé materiály a nežná či zmyselná čipka.
To najlepšie a najhoršie na červenom koberci Plesu v opere
To najlepšie a najhoršie na červenom koberci Plesu v opere www.plesvopere.sk

Jednou z najlepšie oblečených dám večera bola aj tento rok riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová, ktorá opäť stavila na tvorbu talentovanej slovenskej dizajnérky Hany Převrátilovej. Tá pre ňu vytvorila krásnu smaragdovozelenú róbu z čipky s dlhou vlečkou a nariasenými rukávmi, ktoré Cocherová doplnila výraznými šedými náušnicami a malou listovou kabelkou v rovnakej farbe.

Čítajte aj: Ples v opere sa ocitol v baroku, nechýbal podnikateľ Kollár

Dámou, ktorá zažiarila v šatách slovenského módneho tvorcu, bola aj modelka a bývalá riaditeľka súťaže Miss Slovensko Lucia Hablovičová. Tá prišla na Ples v opere už tradične v róbe z dielne svojho kamaráta a plesového partnera Borisa Hanečku. Čierne šaty so širokou sukňou a vrchnou časťou inšpirovanou barokovým korzetom dopĺňala ručná výšivka zo strieborných a bielych kamienkov a korálok. Hoci mali byť pôvodne šaty pre bývalú modelku cyklámenové, návrhára nakoniec inšpirovala zaujímavá látka, a tak konečný model pripomínal tajomnú a žiarivú hviezdnu oblohu.

Prečítajte si aj exkluzívny rozhovor s Rickom Astleym, ktorý otvoril Ples v opere

Šťastnú ruku pri voľbe šiat alebo jednoducho výborný vkus mala i manželka herca Dana Dangla, ktorá si podobne ako Andrea Cocherová vybrala elegantný model od Hany Převrátilovej, tentoraz v sivej farbe. Šedú si na Ples v opere zvolila i Mária Reháková, ktorá tiež podporila domácu módu modelom od dizajnérky Jany Pištejovej.

Obrazom: Takto to vrelo na pätnástom Plese v opere!

Moderátorka Alena Heribanová tento rok prekvapila v zaujímavej broskyňovej róbe z dielne obľúbeného Fera Mikloška. Jeho modely sa na Plese v opere vyskytli niekoľkokrát, podobne ako i modely Jany Pištejovej, ktorá v počte spokojných zákazníčok na prvom plese sezóny tento rok jednoznačne viedla. Okrem Rehákovej si jej modely vybrali i moderátorky Zlatica Puškárová a Soňa Skoncová, partnerka Borisa Kollára Andrea Heringhová, manželka hostiteľa večera pani Lančaričová, Jana Prágerová či niekoľko menej mediálne známych dám.

Bývalá starostka Starého mesta v Bratislave Tatiana Rosová sa na Plese v opere rozhodla podporiť mladé talenty slovenskej módnej scény. Jej róba od Roberta Vrzalu bola síce odvážna a netradičná, dala však zapravdu heslu: menej je viac. Na Rosovej róbe ladenej do vínovo červenej farby bolo všetkého veľa – vzorov, materiálov, farieb, doplnkov… Najvýraznejším prvkom extravagantných šiat boli vtáčie perá hrdo týčiace sa do vzduchu na jej ramene.

Obrazom: Slovenské celebrity prichádzajú na pätnásty ročník Plesu v opere

Z farieb na tohtoročnom Plese v opere vyhrávala čierna, zlatá, červená, zelená či modrá. Príjemným osviežením bolo niekoľko šiat v púdrových odtieňoch ružovej, béžovej či krémovej farby. Významné zastúpenie mali i biele modely, ktoré miestami pripomínali výlet do svadobného salónu, inokedy boli jedinečne noblesné a nežné, najmä v kombinácii s tými správnymi doplnkami či vizážou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom