Tipy na najkrajšie miesta na zásnuby na Slovensku

Bojnicky zamok.jpg
Foto: Canva

Žiadosť o ruku. Miesto, kde tento krok podniknete, by malo byť romantické a hovoriť niečo o vašom vzťahu.

Na Slovensku nájdeme veľa miest, ktoré vašej žiadosti ešte pridajú na romantike. O niektoré sme sa podelili, aby ste si mohli dokonale naplánovať zásnuby.

Bratislavský kraj

Pokiaľ ste fanúšikom stredovekých hradov a krásnych scenérií, vyberte sa na Devín. Či už sa rozhodnete pokľaknúť v priestoroch hradu nad sútokom Dunaja s Moravou, v uličkách starého Devína, alebo uprednostníte výhľady z neďalekých kopcov – Devínska KobylaSandberg, je len na vás. Tieto miesta patria k tomu najromantickejšiemu, čo hlavné mesto a jeho okolie ponúka.

Niekedy však netreba ani vystrčiť päty z mesta. Bratislavské Staré mesto ponúka mnoho krásnych zákutí, ako napríklad Kapitulská ulica či chodníčky pod hradom, kde bude neľahké odpovedať inak ako „áno“.

Bratislavsky hrad.jpg
Foto: Canva

Trnavský kraj

V Trnavskom kraji je romantických možností hneď niekoľko. Okrem tých samozrejmých, ktoré ponúka samotné krajské mesto, akou je napríklad mestská veža, nádherná najmä pri západe slnka, sa môžete vybrať aj na neďaleký Smolenický zámok, patriaci medzi vôbec najkrajšie zámky západného Slovenska. Pre verejnosť je prístupný iba v letných mesiacoch, avšak anglický park, ktorý ho obklopuje, je voľne prístupný počas celého roka.

Ak vás spája láska k vode, porozmýšľajte nad splavom Malého Dunaja, ktorý ukončíte v obci Jelka, kde sa nachádza krásny vodný kolový mlyn. Pri splave však dajte pozor nech sa neprevrhnete a nestratíte zásnubný prsteň.

Za zmienku rozhodne stojí aj súbor budov zrúcaného kostola a kláštora Katarínka, nachádzajúci sa v okolí obcí Dechtice a Naháč, ktorý je ľahko prístupný po pár minútovej túre.

Trenčiansky kraj

Legenda o studni, ktorú vykopal Omar pre svoju uväznenú lásku Fatimu, nie je jediné čo robí Trenčiansky hrad romantickým. Prechádzka po areáli hradu, kedysi patriacemu „pánovi Váhu a Tatier“, dýcha históriou z každého centimetra a ponúka aj nádherné výhľady. Pokiaľ Trenčiansky hrad nie je vášmu srdcu blízky, ale hrady a kaštiele áno, zvážte romantický Bojnický zámok, alebo zrúcaninu Beckov.

Milovníci prírody neurobia chybu, ak sa vyberú na túru do Manínskej Tiesňavy, najužšieho kaňonu na Slovensku.

Nitriansky kraj

Na skalnatom kopci nad Nitrou, sa nachádza ikonický Dražovský kostolík. Jeho romantický vzhľad patrí k najfotogenickejším miestam tohto regiónu. Alternatívou je aj blízka Nitrianska kalvária, ponúkajúca perfektný výhľad na mesto.

Máte radšej parky ako výhľady na mesto? Potom porozmýšľajte nad návštevou arboréta v Mlyňanoch, v ktorom sa poprechádzate medzi viac ako 2300 druhmi drevín z rôznych kútov Zeme. Prípadne navštívte park a zubriu zvernicu v Topoľčiankach, jediné zariadenie špecializované na chov zubra v SR.

Žilinský kraj

V Žilinskom kraji je ohromné množstvo nádherných prírodných scenérií, z ktorých vybrať tie najromantickejšie nie je vôbec ľahkou úlohou. Avšak Súľovské skaly by sa ocitli na top liste mnohých z nás. Toto skalné „mesto“ je výborné pre turistiku, horolezectvo či obdivovanie hradných zrúcanín.

Hoci na Slovensku nemáme vysoké a mohutné vodopády, tie v kúpeľnej obci Lúčky patria k jedným z najkrajších a ponúkajú atmosféru, ktorá je vhodná na veľké romantické gestá.

Ak ste milovníkom slovenských tradícií, urobte si výlet za romantikou do skanzenu v Čičmanoch alebo do Múzea Oravskej dediny v obci Zuberec.

Cicmany.jpg
Foto: Canva

Banskobystrický kraj

Pri ideálnych miestach na zásnuby mnohým z nás okamžite napadne jedno z najmalebnejších mestečiek na Slovensku, Banská Štiavnica. Nemenej krásna a menej turizmom zasiahnutá, je aj v lesoch ukrytá Špania Dolina, nachádzajúca sa v tesnej blízkosti krajského mesta. Obe miesta ponúkajú neopísateľnú atmosféru, akoby z iného sveta.

Možno vás zaujme aj stále populárnejšia technická pamiatka uprostred malebnej prírody v okolí Telgártu, železničný most Chmarošský viadukt, hádam najfotografovanejší slovenský objekt ostatných rokov.

Ak preferujete zámky, odporúčame vybrať sa k novo zrekonštruovanému Haličskému zámku neďaleko Lučenca.

Prešovský kraj

Neexistuje vari romantickejší úkaz akým je jasná hviezdna obloha. Tú najjasnejšiu na Slovensku nájdeme v Parku tmavej oblohy v Poloninách. Ide o jedno z miest s najmenším svetelným smogom v celej Európe a o najmenej navštevovaný národný park na Slovensku. Ak milujete hviezdy, nekonečný vesmír a neradi sa delíte so zážitkami so stovkami turistov, lepšie miesto nenájdete.

V tomto kraji sa nachádza aj veľká časť Vysokých Tatier, čiže máte stovky možností, kde požiadať o ruku uprostred nádhernej prírody. Dobrodružnejšie povahy môžu zvážiť zásnuby na najvyššom vrchole Slovenska, Gerlachovskom štíte, tie menej dobrodružné zase na ľahšie prístupnom, no stále nádhernom Štrbskom plese. Pre milovníkov hradov zase odporúčame Ľubovniansky hrad.

Strbske pleso.jpg
Foto: Canva

Košický kraj

Košičania určite potvrdia, že večerná prechádzka centrom Košíc je sama o sebe silným romantickým zážitkom. Ak ste sa rozhodli, že tento zážitok vystupňujete žiadosťou o ruku, ideálnym miestom môže byť košický Mestský park.

Ak však preferujete prírodu v tomto kraji, môžete tak urobiť v nádhernom prostredí vihorlatského jazera Morské oko, na vrchole hory Sivec či počas turistiky v Slovenskom Raji. Možností je neúrekom.

Kdekoľvek sa rozhodnete tento významný životný krok podniknúť, držíme vám palce, aby ste na tento deň dlho spomínali a aby bolo vaše manželstvo šťastné a plné lásky.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom