Tip na knihu: V rytme tanga za kulisy domáceho a svetového športu

Tipy na knihu
Zdroj foto: Archív MM

DJ/PR Zákulisie sveta športu a najmä futbal predstavuje nová kniha dlhoročného športového televízneho komentátora Miroslava Michalecha „V rytme tanga“. Čitatelia v nej nájdu množstvo zaujímavých spomienok na významné domáce i svetové udalosti, za ktoré sa môžu pretancovať aj v rytme tanga.

Miroslav Michalech precestoval so športom celý svet, navštívil všetky kontinenty. Vďaka svojmu povolaniu zažil množstvo neopakovateľných, často aj bizarných situácií. V novej knihe „V rytme tanga“ opisuje stretnutia s francúzskym prezidentom a nemeckým kancelárom. Čitateľ sa dozvie, čo má autor spoločné so španielskym kráľom, ale aj čo urobil s kopačkou Mareka Hamšíka.

Michalech popisuje, ako na hraniciach čakal kedysi na hokejovú ikonu Petra Šťastného či ako cestoval do Madridu za legendárnym futbalistom Petrom Dubovským. Kniha je už v týchto dňoch v predaji v kníhkupectvách Panta Rhei a Martinus a aj v ich e-shopoch.

Miroslav Michalech sa dlhé desaťročia prihovára televíznym divákom a jeho hlas sprevádza športové prenosy. Komentoval predovšetkým futbal, ale prostredníctvom televíznej obrazovky približoval dianie na vrcholných podujatiach aj v klasickom lyžovaní, rýchlostnej kanoistike i v mnohých ďalších športoch. V roku 2002 získal ocenenie Osobnosť televíznej obrazovky.

Miroslav Michalech pracoval vo verejnoprávnej Slovenskej televízii 25 rokov. Bol iniciátorom myšlienky založenia relácií Šport extra a Tango, ktoré mali v minulosti veľkú sledovanosť. Šesťkrát sa zúčastnil na olympijských hrách, štyrikrát na majstrovstvách sveta i majstrovstvách Európy. Pracoval aj v spravodajskej televízii TA3.

Vydanie knihy  „V rytme tanga“ podporili Slovenský olympijský a športový  výbor a Slovenský futbalový zväz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom