Tieto účesy zbytočne pridávajú roky navyše. Ženy po 40 tke by sa im mali vyhnúť

Tieto účesy zbytočne pridávajú roky navyše.
Tieto účesy zbytočne pridávajú roky navyše. Ženy po 40 tke by sa im mali vyhnúť Foto: ilustračné, GettyImages

Blíži sa koniec roka a s ním aj tendencia mnohých žien urobiť nejakú vlasovú zmenu. Zafarbiť, zostrihať, alebo skrátiť vlasy nie je nikdy zlý nápad. Ale pozor! Predsa len existuje niekoľko účesov, ktorým by sa ženy po 40 mali radšej vyhnúť. Pridávajú totiž roky navyše a zbytočne zvýrazňujú vrásky.

Vlasových trendov je v súčasnosti toľko, že si môžete vybrať takmer čokoľvek a budete trendy. Avšak, byť trendy nie je jediný faktor, na ktorý by ste sa pri výbere účesu mali obzerať. Dôležitú úlohu hrajú aj váš tvar tváre, tón vašej pleti a v neposlednom rade aj váš vek. Niektoré účesy síce môžu byť viac trendy, ale v určitom veku sa už skrátka nehodia. Poďme si spoločne predstaviť tri z nich, ktorým by sa ženy nad 40 mali rozhodne vyhnúť, ak nechcú vyzerať staršie, než v skutočnosti sú.

Tieto účesy zbytočne pridávajú roky navyše
Tieto účesy zbytočne pridávajú roky navyše. Ženy po 40 tke by sa im mali vyhnúť
Tieto účesy zbytočne pridávajú roky navyše
Tieto účesy zbytočne pridávajú roky navyše. Ženy po 40 tke by sa im mali vyhnúť

1. Rovno strihaný bôb odhalí vrásky na krku

Inak zvaný aj „lob“, alebo jednoducho a jednoducho klasické rovné mikádo. Na tomto účese nie je na prvý pohľad nič, čo by dámam nad 40 vyložene nesadlo. Ak sa ale zameriame na detaily, práve tie môžu zbytočne a nepekne upozorňovať na vrásky a pridávať tak roky navyše. Rovná dĺžka účesu končí priamo v oblasti krku, na ktorom sa s vekom prirodzene objavujú vrásky, na ktoré týmto spôsobom upozorníte. Ďalšia nevýhoda tohto účesu je v jeho rovnom a nevyrstvenom strihu. Je totiž prirodzené, že čím je človek starší, tým viac mu padajú vlasy. Pokiaľ teda máte riedke vlasy, rozhodne si rovno strihaný bôb nenechávajte strihať. Radšej zvoľte vrstvený bôb, ktorý môžete pokojne nosiť mierne zvlnený. Tým vytvoríte štýlový vzhľad, ktorý zbytočne nebude priťahovať pozornosť k vráskam.

2. Shag Cut pridá aj niekoľko rokov navyše

Anglický názov „Shag cut“ označuje účes, ktorý je niečo medzi klasickým mulletom a vrstveným strihom menom pixie. Hoci tento účes veľmi výrazne pripomína dobu osemdesiatych rokov, rovnako, ako vtedajšia móda, si aj on našiel cestu späť do dnešných trendov. A milujú ho aj svetové celebrity. Pri tomto type účesu je potrebné dbať na dve veci. Rozhodne je dôležité vyhodnotiť, či účes sedí typu a tvaru tváre človeka. Druhá vec, na ktorú by sme rozhodne nemali zabúdať, je vek. Síce sa hovorí, že vek je len číslo, ale niektoré účesy na starších ľuďoch jednoducho nevyzerajú lichotivo. Tento krátky strih odhalí tvár a všetky vrásky na ňom aj na krku. Tým vám samozrejme pridá aj niekoľko rokov naviac. Účes menom Shug cut je jednoducho lepšie prenechať skôr mladšiu generáciu.

3. Kombinácia bôbu a baby ofiny nie je lichotivá

So správne zastrihnutým bôbom neurobíte nikdy chybu. Avšak, ak máte nad 40 rokov, odporúčame sa vyhnúť kombinácii bôbu a tzv. baby ofiny, teda ofiny strihanej nad obočím. Tá totiž môže zvýrazniť jemné vrásky na čele a pôsobiť tak veľmi nelichotivo. Rovnako aj klasicky strihaná ofina môže veľmi nepekne upozorňovať na vrásky v oblasti očí, čo vo vyššom veku nie je žiaduce. Pokiaľ ale túžite po ofine, skvelou alternatívou je kombinácia bôbu s tzv. záclonkovou ofinou. Tento variant ofiny vytvára jemnú, prirodzene vyzerajúcu vlnu, ktorá jemne rámuje tvár a vytvára mladistvý vzhľad.

Zdroj: www.svetzeny.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom