Tieto čaje na chudnutie musíte vyskúšať!

čaje na chudnutie

So zdravým chudnutím môže okrem pravidelného pohybu a vyváženej stravy pomôcť napríklad aj bežné korenie, ktoré má každý doma. Niektoré druhy prispievajú k zrýchleniu metabolizmu a podporujú správne trávenie. Odporúča sa zaradiť do jedálnička najmä rascu, škoricu a majoránku alebo skúsiť redukčnú kúru z týchto korenín..

Majoránka

Majorán sa používa čerstvá aj sušená. Má protizápalové, analgetické a diuretické vlastnosti. Obsahuje silice, horčiny, triesloviny a ďalšie látky, ktoré podporujú trávenie a liečbu prechladnutia. Majorán urýchľuje metabolizmus a odvádza prebytočnú vodu z tela, a tak pomáha pri chudnutí.

Majoránková čajová kúra

Potrebujete

  • 1 lyžička sušenej majoránky alebo 2 lyžičky čerstvých lístkov majoránky
  • 250 ml vriacej vody

Príprava

Do vriacej vody pridáme majorán, prikryjeme pokrievkou a necháme pri miernej teplote asi 10 minút povariť. Zložíme a po zhruba 5 minútach scedíme.

Užívanie

Teplý alebo vlažný čaj pijeme približne 30 minút pred každým hlavným jedlom ako kúru po dobu dvoch až troch týždňov. Opakujeme ešte raz po troch týždňoch. Po štrnástich dňoch by sa mal prejaviť úbytok hmotnosti.

Škorica

 Škorica má dezinfekčné a antibakteriálne účinky, znižuje krvný tlak, pôsobí proti reumatizmu, zlepšuje trávenie a pomáha pri prechladnutí. Na zdravé chudnutie má vplyv tým, že zrýchľuje metabolizmus, zlepšuje metabolizmus tukov a stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Škoricová čajová kúra

Ingrediencie

  • 1 lyžička mletej škorice
  • 250 ml vriacej vody
  • plátok citróna

Príprava

Škoricu a zalejeme vriacou vodou, prikryjeme a necháme asi 8 minút vylúhovať. Môžeme, ale nemusíme, scediť. Pokiaľ chceme čaj pripraviť z celej škorice, tak zvitok vložíme do vody a necháme  povariť  zhruba 15 minút. Nakoniec do čaju pridáme plátok citróna.

Užívanie

Ako redukčnú kúru pijeme škoricový čaj po dobu dvoch týždňov ráno nalačno pred raňajkami. Potom si dáme týždennú pauzu a môžeme ešte raz zopakovať. Alebo môžeme pridávať mletú škoricu do rannej šálky kávy alebo čaju.

Rasca

Rasca v jedle podporuje trávenie, odstraňuje nadúvanie, stimuluje peristaltiku čriev, urýchľuje odvádzanie toxínov z tela a zrýchľuje metabolizmus, čo sa prejaví rýchlejším spaľovaním tukových zásob – a tak patrí k chudnutiu. Prípadne po jedle môžete žuť pár semienok rasce, okrem zlepšenia metabolizmu tiež dokáže odstrániť pachy z úst.

Rascový čaj

Ingrediencie

  • 1 vrchovatá lyžička drvenej alebo mletej rasce
  • 250 ml horúcej vody

Príprava

Drvenú alebo mletú rascu zalejeme vodou, prikryjeme a necháme zhruba 12 minút vylúhovať. Scedíme.

Užívanie

Rascový čaj pijeme dvakrát až trikrát denne po jedle. Ako redukčnú kúru dva až tri týždne. Po jedle tiež môžeme rozžuť niekoľko semienok rasce, to okrem naštartovania metabolizmu tiež dokáže odstrániť zápach z úst.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom