Tie najlepšie potraviny pre zdravé a krásne vlasy

Krásne vlasy

Vlasy potrebujú veľa živín a preto sa tieto potraviny oplatí zaviesť do vášho jedálnička

Krásne vlasy
https://www.gettyimages.com

Losos pre žiarivý lesk

Tučné ryby ako losos, sardinky a makrely sú nabité omega-3 mastnými kyselinami, ktoré telu musíme dodať jedlom. Okrem ďalších benefitov podporujú rast vlasov, ich hustotu, hydratáciu a lesk.

Grécky jogurt pre lepšiu kvalitu

Hustý grécky jogurt je plný bielkovín, ktoré sú stavebným kameňom aj pre vlasy. Okrem toho podporujú cirkuláciu krvi, a to aj vo vlasovej pokožke, čo vedie k lepšiemu zásobeniu živinami a podpore rastu vlasov. Okrem iného je v nich aj vitamín B5 (kyselina pantoténová), ktorý pôsobí proti rednutiu a padanie vlasov.

Špenát pre posilnenie

Špenát je plný skvelých živín, obsahuje napríklad veľké množstvo vitamínu A, C, železa, betakaroténu a kyseliny listovej. Tie spoločne podporujú zdravie vlasovej pokožky i vlasov, ktoré udržujú hydratované, takže sa nelámu a nestrapkajú.

Strukoviny proti padaniu

Jedzte potraviny, ktoré sú bohaté na železo. Okrem mäsa sa medzi najlepšie zdroje radia sójové bôby a strukoviny všeobecne.

Hydinové mäso pre objem

Vlasy potrebujú pre svoj rast aj dostatok bielkovín. Skvelým zdrojom bielkovín je chudé morčacie či kuracie mäso.

Sladké zemiaky proti matnému vzhľadu

Sladké zemiaky sú plné betakaroténu, z ktorého sa potom v tele syntézou stane vitamín A. Ten tiež aktivuje vo vlasovej pokožke žľazy, ktoré stimulujú produkciu mazu, ktorý vlasy chráni pred nadmerným vysychaním a matným nezdravým vzhľadom.

Škorica pre lepšiu výživu

Doprajte si štipku škorice pokojne každý deň. Môžete si ju pridať napríklad do ovsených vločiek, do rannej kávy alebo si s ňou ochutiť toast. Nielenže zlepší chuť prakticky akéhokoľvek jedla, ale hlavne podporuje krvný obeh. Vďaka tomu budú vlasové folikuly dobre prekrvené, zásobené kyslíkom a živinami a vlasy budú lepšie vyživené a zdravé.

Vajcia pre rast

Konzumáciou vajec pokryjete nielen potrebu bielkovín a železa, ale podporíte tak aj rast vlasov. Práve nedostatok železa môže viesť k nadmernému vypadávaniu vlasov a štiepeniu nechtov. Pokiaľ chcete kvalitné vlasy aj nechty, doprajte si pokojne jedno vajce denne.

Tekvicové semienka proti padaniu

Ak máte v strave nedostatok zinku, môžu vám začať viac padať vlasy. Bohatým zdrojom zinku (a tiež bielkovín) sú tekvicové semienka. Jedna lyžica obsahuje asi desať percent odporúčanej dennej dávky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom