Tento nápoj podporí chudnutie a zmierni bolesti žalúdka

Nápoj na chudnutie

Tento nápoj z troch surovín bude účinný pri chudnutí, podporí rýchlejšie chudnutie alebo v prípade bolesti žalúdka po nejakom ťažko stráviteľnom jedle. Niet divu, pretože nápoj obsahuje suroviny, ktoré máme po prvé všetci doma, a po druhé sú to suroviny prírodného pôvodu, ktoré sú nielen zdravé, ale aj účinné. Pripravte si nápoj zo sódy, vody a citróna, budete žasnúť nad účinkami.

Zložka prvá – sóda

Najskôr niekoľko málo slov o tomto bielom poklade. V ľudskom tele od rána do rána prebiehajú určité procesy, ktoré sú podmienené zvykmi, jedlom, ale napríklad aj stresom. Kvôli takýmto rôznym procesom sa môže meniť pH v tele. A ak pH nemá takú hladinu, akú by malo mať, môžu nastať určité zdravotné problémy, ako je zápal, rakovina, ale aj nespavosť. Tento biely poklad môže regulovať hladinu kyslosti v tele. Ak budete pravidelne užívať sódu, stav v organizme sa zlepší a stabilizuje, navyše odkysličí  žalúdok a vaša váha bude regulovaná.

Zložka druhá – citrón

Druhou zložkou nápoja je citrón. Šťava vytlačená z citróna dokáže urýchliť prácu žlčníka a pečene. Čo je určite dokonalé pre metabolický proces, ktorý podporí očistu tela od zbytočných jedovatých látok v tele. Naviac má citrón pozitívny vplyv na tráviaci systém a podporuje pohyb čriev. Tiež dokáže pomôcť v črevách absorbovať dôležité živiny, ktoré sa šíria ďalej po tele. Ak tieto suroviny zmiešate dohromady, vznikne úžasná tekutina s liečivou schopnosťou.

Na prípravu budete potrebovať

  • 300 ml vody
  • šťava z polovice citróna
  • sóda ½ čajovej lyžičky

Nápoj pripravujte bezprostredne pred tým, než ho budete piť, inak stratí svoje liečivé vlastnosti. Pripravte malý pohárik o 150 ml a nalejte do nej šťavu z citróna, prisypte sódu a napustite do pol pohára vodu. Túto tekutinu pite pomaly a po dúškoch, aby bol organizmus schopný prispôsobiť sa nápojom a vzal si z neho všetky prospešné látky. Ak vám sóda nechutí, môžete celok doplniť o lístky mäty alebo citrónovej medovky. Pridajte pokojne aj ľad.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom