Tento lahodný koktail, ktorým nakopnete imunitu musíte skúsiť!

Kiwi

Zdravý a chutný koktail z kivi, ktorý nedá vírusom a bacilom žiadnu šancu. Môžete ho popíjať každý deň a pripravíte ho zo samých dobrých a zdravých vecí.

Čo potrebujete na výrobu super koktailu?

  • kiwi
  • mletú škoricu
  • kefír alebo jogurt
  • med
  • mixér

Kiwi ošúpte, očistite a nakrájajte na drobnejšie kocky. Ovocie rovno nasypte do nádoby, v ktorej budete celý koktail mixovať. Kúsky kivi zasypte škoricou a nechajte chvíľku odležať, aby sa dobre spojili chute. Potom zalejte kefírom alebo jogurtom s čistými jogurtovými kultúrami – oba typy mliečnych výrobkov majú totiž pozitívny vplyv na našu črevnú mikroflóru. Potom všetko poriadne rozmixujte a môžete hneď začať popíjať. Kto má rád sladké, môže si túto bombu pre imunitu vylepšiť ďalšou zdravou dobrotou, teda medom.

Pripravuje sa z ingrediencií, ktoré obsahujú veľmi dôležité vitamíny a ďalšie zložky. Ľudský organizmus udržujú v kondícii a podporujú imunitu.

  • Kiwi – v obsahu vitamínu C nemá toto tropické ovocie mnoho konkurentov. Jeden plod v podstate pokryje odporúčanú dennú dávku „céčka“. Obsahuje taktiež dôležité prvky, ako vápnik, horčík a draslík. Pomáha udržiavať v dobrej kondícii náš kardiovaskulárny systém rovnako ako svaly, zlepšuje aj sústredenie. Nenechajte kivi zbytočne prezrieť, pretože vo veľmi mäkkých plodoch sa znižuje obsah vitamínu C.
  • Škorica – pomáha dobrému zažívaniu, odstraňuje bolesti žalúdka a predchádza vzniku žalúdočných vredov. Okrem toho pomáha pri plynatosti a hnačke, uľavuje pri nadúvaní a zlepšuje chuť do jedla. Toto korenie zároveň zabraňuje vzniku krvných zrazenín a podporuje krvný obeh aj srdce. Je tiež účinným bojovníkom proti virózam a chrípkam
  • Med – pre alternatívnu medicínu je pravým pokladom, používa sa na liečbu zažívacích problémov a regeneráciu pečene. Zároveň posilňuje srdce a upokojuje podráždené hlasivky a boľavý krk, pretože je vlastne prírodným antibiotikom. Keď máte pocit, že vám dochádza energia, dajte si rýchlo lyžičku medu, alebo radšej rovno lyžičky dve, pretože v sebe skrývajú toľko energie, že vyčerpaný organizmus rýchlo nakopnú
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom