Taylor Swift vystúpi v Kensingtonskom paláci

Taylor Swift
Taylor Swift SITA/AP

Jej koncert bude súčasťou charitatívneho galavečera, na ktorom sa budú zbierať peniaze pre mladých ľudí bez domova.

Americká speváčka Taylor Swift a jej kolega Jon Bon Jovi vystúpia 26. novembra na charitatívnom podujatí, ktoré organizuje britský princ William. Galavečer s názvom The Centrepoint Winter Whites Gala sa uskutoční v Kensingtonskom paláci a zúčastniť by sa na ňom malo 200 hostí. Jedna vstupenka stojí 500 libier (v prepočte približne 588 eur) a kúpiť sa dajú aj VIP lístky. Peniaze, ktoré charita vyzbiera, pôjdu mladým ľuďom bez domova.

Taylor Swift na hudobnej scéne debutovala v roku 2006 eponymným albumom, ktorý získal v USA päťnásobnú platinovú platňu. Nasledovala štúdiovka Fearless (2008), ktorá bola ešte úspešnejšia ako jej predchodca a dosiahla šesťnásobnú platinu. Tretí album Speak Now (2010) je v súčasnosti v USA certifikovaný štvornásobnou platinovou platňou. Jej najnovšou štúdiovkou je nahrávka Red (2012), z ktorej sa len počas prvých siedmich dní v USA predalo vyše 1,2 milióna kópií a taktiež už dosiahla štvornásobnú platinu. Swift má na konte množstvo ocenení, je držiteľkou siedmich Grammy, jedenástich American Music Awards či šiestich CMT Music Awards. V súčasnosti pracuje na piatom štúdiovom albume.

Jon Bon Jovi je lídrom skupiny Bon Jovi, ktorá vznikla v roku 1983 v New Jersey. Výraznejšie sa jej podarilo presadiť s treťou štúdiovkou Slippery When Wet (1986), z ktorej pochádzajú napríklad skladby You Give Love a Bad Name, Livin‘ on a Prayer či Wanted Dead or Alive. Medzi ďalšie hity patria piesne Bad Medicine, Keep the Faith, Bed of Roses, Always, It’s My Life, Thank You for Loving Me, Have a Nice Day alebo (You Want To) Make a Memory. Kapela má dodnes na konte dvanásť štúdiových albumov, z ktorých na celom svete predala viac ako 130 miliónov kópií.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom