Takto si Vianoce užívajú deti podľa znamenia- Škorpióni sú opatrní a Levíci strašne revú

Takto si Vianoce užívajú deti podľa znamenia- Škorpióni sú opatrní a Levíci strašne revú
Takto si Vianoce užívajú deti podľa znamenia- Škorpióni sú opatrní a Levíci strašne revú Foto: ilustračné, GettyImages

Rozžiarený stromček, rovnako rozžiarené oči potomka, ktorý sa vrhá k darčekom, drása papier a raduje sa z nových hračiek. Nie každé dieťa má ale podobnú „typickú“ reakciu na nádielku od Ježiška… A veľkú úlohu v tom hrá znamenie horoskopu.

Asi si to z detstva pamätáte: ozvalo sa zacinkanie zvončeka, všetci utekali k vianočnému stromčeku – ten žiaril a pod ním bola kopa krásnych darčekov. Tak predsa len Ježiško prišiel! Každé dieťa ale Vianoce prežíva inak. Niektoré si užívajú pozornosť celej rodiny, iné sú v strese kvôli zmene každodenného rytmu. Niektoré sa z darčekov radujú a okamžite sa vrhajú na rozbaľovanie ďalších, iné sú z toho humbuku trochu vydesené a jednajú oveľa obozretnejšie. Ako sú na tom jednotlivé znamenia zverokruhu?

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Malí Barani sa na vianočný stromček vrhnú ako tornádo. Akonáhle sa rozoznie zvonček ohlasujúci Ježiška, nič ich nezastaví a najradšej by ho sami chytili a už nepustili. Baliaci papier trhajú s takou vervou, ako by nemalo prísť zajtra, rozbaľujú jeden balíček za druhým a plne si užívajú nové podnety a hračky. Môže sa stať, že ich všetky nové prírastky zavalia a vôbec nebudú vedieť, s čím sa hrať skôr. Neprežeňte to a nedajte im darčekov až príliš, s pozornosťou Baránkov je to už tak celkom náročné, tak nech ich nepreťažíte…

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Malí Býci pristupujú k Vianociam tak ako ku všetkému v živote: opatrne a s rozvahou. Všetko si najskôr starostlivo prezrú a zvážia, stromček si opatrne obídu a oňuchajú a až potom sa pustia do nejakého rozbaľovania – najradšej v sprievode svojho obľúbeného dospeláka. Celé je to predsa len neobvyklé a neznáme, a tak je opatrnosť namieste. Teda pokiaľ nejde o jedlo. Ako pred Býčkami položíte tanier vianočných cukroviniek alebo zemiakový šalát, tak sa nepoznajú. Tieto decká patria medzi gurmánov a tieto sviatočné dobroty si rozhodne užijú.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Pre malých Blížencov je na Vianociach najlepšie to, koľko vidí svojich obľúbených ľudí. Patrí medzi malú skupinu jedincov, ktorí si návštevy príbuzných naozaj užívajú a ich srdečný úsmev poteší každú babičku aj tetu. Bzukot okolo príprav ich tiež baví, všetko sledujú zvedavými očami a sú radi uprostred diania. Avšak len kým sa neunavia a nepretiahnu. Potom nasadia svoju druhú tvár, spustia jakot a Vianoce sú zrazu najhoršie na svete. Pozor na to, nálada sa mení všetkým deťom, ale Blíženčatám až extrémne rýchlo.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Malí Raci majú radi Vianoce v pokoji a s rodinou. Samozrejme nemožno povedať, že by si tieto deti neužívali nové hračky a ďalšie darčeky. Ale ešte radšej majú to, že sú zrazu všetci doma a trávia spolu viac času ako inokedy. Spoločné výlety, prechádzky i posedávanie pri vianočných rozprávkach sú pre nich ohromne cenné a na tieto okamihy sa dokážu tešiť celý rok. Rovnako tak uspejete, keď ich budete chcieť zapojiť do príprav: pečte s nimi perníčky, zdobte stromček alebo vyrábajte vence, malí raci sa k vám radi pridajú a bude ich to baviť.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Malí Levi berú Vianoce ako príležitosť zažiariť: často si nacvičia nejaké koledy alebo predstavenia s hračkami, ktoré potom predvedú celej rodine, a čakajú na ovácie. A rozhodne to budú oni, ktorí vstúpia ako prví do izby s ozdobeným vianočným stromčekom a následne budú rozdeľovať darčeky celej rodine. Sviatky si Levíčatá užívajú, kým sa točia okolo nich. Akonáhle nie sú stredobodom pozornosti, začína leví rev. Okrem toho je pre nich úplne zásadné o nič neprísť, takže pokiaľ im chcete urobiť radosť (a sebe dopriať pokoj), zrušte na Štedrý deň večierku.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pre malé Panny sú Vianoce občas príliš veľký chaos, ktorý im narúša ich inak usporiadaný denný rozvrh, na ktorý sú zvyknuté a starostlivo ho dodržiavajú. Všetko je zrazu hore nohami a jednoducho inak. A je jedno, že svetielka sú pekné a jedlo dobré a darčeky báječné. Panny sa budú pravdepodobne cítiť neisto a celá slávnostná atmosféra ich trochu zarazí a vykoľají. Pomôžte im všetko naokolo spracovať a stojte pri nich, aby si sviatky mohli skutočne užiť.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Maličké Váhy milujú darčeky, a tak milujú aj Vianoce. Rozbaľovanie nádielky od Ježiška bude pre nich neskutočný zážitok, ktorý absolvujú s rozžiarenými očami a nadšeným úsmevom. Každý papier dôkladne ohmatajú a prezrú si aj to, ako sú darčeky zabalené, a potom u každého balíčka strávia dlhý čas skúmaním. Zrejme ich natoľko nadchnete, že si celú nádielku nanosia do postele, pretože sa s ňou nevedia tak skoro rozlúčiť. Sú skrátka obrovskými milovníkmi vianočných sviatkov a užívajú si všetko, čo sa s nimi spája.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

Malí Škorpióni sa na sviatky tvária trochu nedôverčivo. Rovnako ako na všetko, čo nemajú dokonale premyslené. Nemajú radi neznáme situácie, kde by ich niečo mohlo zaskočiť, a tak pre nich Vianoce predstavujú isté ohrozenie. K darčekom a Ježiškovi pristupujú opatrne a najskôr ich nechajú vyskúšať niekoho iného. Drobčeky môže vyviesť z konceptu aj záplava príbuzných, ktoré zas tak často nevídajú. A ak im navyše usmažíte kapra, ktorý nikdy inokedy na stole nie je, vlastne ich pripravíte o poslednú istotu. Zaobchádzajte s nimi ako v rukavičkách, kým si nezvyknú.

Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Malí Strelci Vianoce skutočne milujú a s rozžiarenými očami ich hltajú plnými dúškami. Nadšene lietajú po byte už od skorých ranných hodín a nemôžu sa dočkať večernej návštevy Ježiška. Zrejme s nimi bude dosť ťažké obstaranie, pretože budú samým nadšením dosť hnevať, ale všetko vám vráti ich úprimná radosť z toho, čo pod stromčekom nájdu. Teda pokiaľ sa trafíte do ich vkusu a priania. Myslite na to, že Strelci sú najúprimnejšie znamenia horoskopu, takže keď sa im niečo nepáči, rozhodne to na nich spoznáte.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Ak sa na Vianoce držíte každoročne rovnakých tradícií, v rovnakú hodinu sadnete na večeru a skrátka idete presne podľa plánu, malým Kozorožcom sa to bude zrejme dosť páčiť. Obyčajne totiž ich dni tak presne naplánované nie sú, a keď teraz budú presne vedieť, čo, ako a kedy sa bude diať, budú blahom bez seba. Nečakajte od nich výbuchy radosti a veľké vďačné objímanie, to ani ako deti nemajú úplne v povahe. Akú radosť z darčeka majú, poznáte podľa toho, ako sústredene sa s ním dokážu hrať a ako dlho im to vydrží.

Vodnár (21. 1. – 20. 2.)

Malí Vodnári majú veľmi radi kreatívnu časť Vianoc, prípravy, ktoré im predchádzajú. Všetky vianočné výzdoba domu, ručne vyrábané darčeky pre príbuzenstvo alebo slávnostné prestieranie stola, to je to, na čom sa dokážu vyšantiť a naozaj si to užiť, tak ich zapojte! Budú vám najskôr naozaj nápomocní, a to aj pri pečení a varení. Len ich nechajte sa kreatívne vyblbnúť: napríklad veci nebudú také úplne štýlové podľa vášho vkusu, ale za tú hrdosť v očiach malého zdobiča to predsa stojí.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Malé Ryby sa budú na Vianoce dojímať a užívať si ich plnými dúškami. Tieto sviatky plné emócií pre nich na jednu stranu predstavujú záťažovú skúšku, či zvládnu rozdýchať všetky veľké city všade naokolo, ale na druhú stranu ich aj hrozne veľa nabijú. Vyhraďte si pre Rybičky dostatok pozornosti a maznania, oboje budú potrebovať. Ale verte, že sviatky s nimi budú naozaj magické, pretože ich emócie budú také čisté a rýdze, ako ste už dlho nevideli. Skúste si od nich toto detské nadšenie aspoň na chvíľku požičať.

Zdroj: www.prozeny.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom