Takto má vyzerať váš denný harmonogram, ak chcete schudnúť!

Chudnutie, postava, sexi telo, štíhla línia, diéta, beauty, schudnúť
Thinkstock

Každú hodinu je príležitosť urobiť niečo, čo vás posunie bližšie k vášmu vytúženému cieľu – ideálnej postave.

Ak chcete skutočne schudnúť, nestačí vám urobiť jednu prospešnú vec a ďalej sa o viac nestarať. Naplnený sen o štíhlej postave pozostáva z množstva rozhodnutí ísť zdravšou cestou, ktoré robíte v danom okamihu každý deň. Dokonca každú hodinu sa dá výrazne priblížiť k vášmu vytúženému cieľu.

6.00 h

Krátko po prebudení vypite veľký pohár vody. To vás zaplní a rozhýbe vás. Dajte si malé občerstvenie, v ktorom sú skryté rýchle sacharidy a málo bielkovín, ako je napríklad polovica banánu a pár mandlí. Naštartuje sa tak aj váš metabolizmus.

Ak budete mať čas, určite si zacvičte! Existuje hneď 5 dôvodov, prečo je ranný pohyb účinnejší ako inokedy počas dňa. Nájdete ich tu: 5 dôvodov, pre ktoré je ranné cvičenie najúčinnejšie

7.00 h

Doprajte si bohaté raňajky, ktoré obsahujú najmä bielkoviny a vlákninu. Nebojte sa dať si aj zdravé sacharidy, vášmu telu dodajú dostatok energie a správny štart do nového dňa.

8.00 h

Urobte si obed doma. Nezabudnite, žeby mal mať nízky obsah tuku, dostatok bielkovín, vlákniny. Nevynechajte ani čerstvú zeleninu alebo ovocie ako dezert.

5 spôsobov, ako zvýšiť doobeda váš metabolizmus

9.00 h

Hneď, ako prídete do práce, naplňte si pohár alebo fľašu s vodou a popíjajte ju v priebehu celého dopoludnia. To vám poskytne dostatok hydratácie a vyhnete sa pocitom hladu.

10.00 h

Dajte si pauzu od práce a zjedzte desiatu, ktorá by nemala presiahnuť 150 kalórií.

11.00 h

Skúste si poznačiť, čo ste jedli počas dňa. To vám dá predstavu o tom, koľko kalórií si môžete dovoliť po zvyšok dňa. Urobíte si tak aj vlastné štatistiky, ktoré vás budú neskôr motivovať, aby ste zotrvali na ceste za vašim cieľom.

12.00 h

Nájdite si čas na pohyb, napríklad malá prechádzka s kolegyňami, choďte niečo vybaviť alebo si skúste v práci ukryť činku a zacvičiť si. Ak je to možné, využite svoje voľno na prospešný pohyb radšej ako sedieť v kúte.

13.00 h

Zjedzte svoj obed. Snažte sa vychutnať si ho a pomaly prehĺtať. A taktiež vyhnite sa nápojom, ktoré sú plné kalórií.
, diéta, vidlička, strava, chudnutie, zelenina
výživa Thinkstock

3 vynikajúce polievky na chudnutie

14.00 h

Ak môžete, vyberte sa na prechádzku. Či už ste na telefóne, alebo máte osobné stretnutie, choďte pešo a prejdite sa okolo bloku. To však všetko záleží od toho, nakoľko vám to dovoľuje druh vašej práce. Čerstvý vzduch okrem toho, že podporuje trávenie, naštartuje aj vašu myseľ a vy nebudete po obede letargická a unavená.

15.00 h

Ďalšie občerstvenie, ktoré neprekročí 150 kalórií vám pomôže udržať hladinu vašej energie až do večera.

16.00 h

Uvarte si zelený čaj a popíjajte ho. Mnohé štúdie tvrdia, že látky, ktoré obsahuje, potláčajú chuť do jedla a zvyšujú váš metabolizmus.

17.00 h

V závislosti od počasia a vzdialenosti vašej práce od vášho bydliska, skúste ísť domov pešo alebo na bicykli, či vystúpiť o jednu zástavku skôr a prejsť sa. Nielenže vám to pomôže spáliť nejaké kalórie, ale aj odbúrať pracovný stres a v pokoji premyslieť zážitky pracovného dňa.

18.00 h

Uvarte si večeru, ktorá má málo tukov, pozostáva zo zeleniny a celozrnných výrobkov.

19.00 h

Umyte si už zuby. Môže vám to pomôcť zabrániť nočnému maškrteniu. Počas umývania si skúste zacvičiť nejaké menej náročné cvičenie, pri ktorom zamestnáte iba nohy.

20.00 h

Ak si chcete oddýchnuť pred televízorom, využite prestávku počas reklamy a zacvičte si jógu. Jeden z cvikov nájdete aj tu: Cvik pre štíhle nohy

21.00 h

Pripravte si oblečenie na zajtrajšie ráno, aby ste mali potom viac času na raňajky a cvičenie. Dajte sa do pyžama a zacvičte si asán z jógy, ktorý slúži na upokojenie mysle a privodenie ospalosti.

22.00 h

Uložte sa do postele a doprajte si kvalitný spánok. Je už dávno potvrdené, že jeho dostatok nám pomáha pri chudnutí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom