Svadobná pohroma na plagáte romantickej komédie Láska hory prenáša

Laska_hory_prenasa_marek_lambora_natalia_germani_foto_autor_daniel_brogyanyi.jpg
Foto: Daniel Brogyányi

Tvorcovia novej česko-slovenskej komédie svojim postavám svadobný deň rozhodne neuľahčia!

Ženích „pod obraz“, nevesta v zničených šatách, kytica v plameňoch… V komédii Láska hory prenáša, ktorá príde do kín 5. mája, sa pokazí prakticky všetko, čo sa pokaziť môže. Podarí sa nakoniec láske preniesť pomyselné hory a dočkajú sa postavy happy endu?

Laska_hory_prenasa_marek_lambora_foto_autor_daniel_brogyanyi.jpg
Foto: Daniel Brogyányi

Natália Germáni, ktorá vo filme stvárňuje sympatickú Kláru, má v pohľade na lásku jasno. „Ja na lásku verím a aj na lásku, ktorá môže trvať celý život,“ hovorí predstaviteľka jednej z hlavných postáv, ktorú publikum pozná napríklad z historickej drámy Amnestie alebo z aktuálneho seriálového hitu, sitkomu Hranica. Ako však sama priznáva, komediálnemu herectvu prišla na chuť len nedávno. „Na škole som mala so smiechom na javisku veľký problém. Postupne som sa s tým, myslím, naučila celkom pracovať, no napriek tomu považujem komédiu za najťažší žáner pre hereckú prácu.“

Jej filmový náprotivok tvorí český herec Marek Lambora, s ktorým sa Germáni dobre pozná z nakrúcania rozprávky Princezná zakliata v čase. Medzi ich postavami to v komédii Láska hory prenáša poriadne iskrí, podľa Lamboru aj preto, že nejde o ich prvú spoluprácu. „Určite nám pomohlo, že sme sa s Natálkou poznali, pretože keď človek hrá s kolegyňou milostný vzťah, tá chémia tam byť musí. Aj ak tam práve nie sú posteľové scény,“ smeje sa herec, pre ktorého je rola sympatického lyžiarskeho inštruktora Petra prvou skúsenosťou s romantickou komédiou. A čo jeho pohľad na lásku? „Láska rozhodne prenáša hory, tá prenáša všetko!“

Laska_hory_prenasa_natalia_germani_foto_autor_daniel_brogyanyi.jpg
Foto: Daniel Brogyányi

Spoločne s Natáliou GermániMarekom Lamborom sa v snímke objavia aj Anna FialováNoël Czuczor ako potenciálni budúci mladomanželia, Lenka Krobotová, Richard Stanke Matej Landl ako komická rodičovská trojica, Broňa Kováčiková ako snaživá družička či Csongor Kassai ako hotelový manažér, ktorý si zachováva v každej situácii chladnú hlavu. Nič iné mu, napokon, neostáva.

Laska_hory_prenasa_plagat.jpg

Producentmi filmu sú slovenská spoločnosť Bright Sight Pictures a české DARQ Studio. Realizáciu filmu finančne podporili Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie a ďalšími partnermi filmu sú aj FTV Prima, TV JOJ, Dedoles, Opel či spoločnosť BTK. Snímku do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film 5. mája.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom