Súťaž o 5 balíčkov oplátok OPAVIA vyžrebovaná

Dsc04982 16.jpg

Okrem možnosti vyhrať sladkú odmenu vám prinášame i výsledky zaujímavého prieskumu.

Slováci obľubujú najmä výlety po rodnom kraji a susedných Čechách, podľa prieskumu pre značku Opavia Zlaté takto trávi leto až 86 % Slovákov. Najčastejším variantom výletov sú výlety jednodňové, ktoré preferuje 50 % ľudí. Výlet na dva a viac dní je tiež obľúbenou voľbou, avšak uprednostňujeme výlety kratšie ako týždeň. Na rozdiel od našich českých susedov nie sme veľkými fanúšikmi kempovania. Len pätina Slovákov, ktorí cestujú na výlety, pravidelne kempuje.

Pri hodnotení kempu je pre Slovákov najdôležitejšie sociálne zázemie a cena. Na kempovanie si ľudia cestujú hlavne odpočinúť (viac ako tretina z tých, kto kempujú), dôležité je ale tiež aktívne trávenie času (27 %) a poznávanie (26 %). Väčšina kempujúcich má so sebou telefón (83 %), od internetu si ale chcú oddýchnuť (len 9 % očakáva v kempingu wi-fi) a používajú ho len ako mapu alebo zdroj aktuálnych informácií či svetla. Len 5% z nás si pod stan žiadnu elektroniku neberie. Na orientáciu v tme používa baterku či lampičku až 95 % kempujúcich.

Slovenskí turisti sa na výlete najčastejšie orientujú podľa turistických značiek (57 %). Tretina k tomu, aby sa nestratila, potrebuje internet a on-line mapy. Desatina priznáva, že sa počas cesty neorientuje, a preto chodí s niekým, kto ich vedie. Drvivá väčšina Slovákov preferuje pešiu turistiku – až 92 %. Viac ako tretina turistov vyráža na výlety na bicykli. Sú to hlavne muži a mladšie vekové kategórie. Niekoľko tipov na letné výlety nielen po Slovensku, ale aj po susednom Česku nájdete na www.zlateleto.sk, kde môžete objaviť až 100 destinácií na Slovensku a 200 v Česku.

Dsc05017 18.jpg

Aj keď už prázdniny končia, vďaka neskorším západom slnka a príjemnému počasiu si môžeme stále užívať večery na čerstvom vzduchu s priateľmi. Nemali by ste tiež zabúdať, že leto sa dňom nekončí. Pohodové posedenie pri táboráku, v záhradke alebo príjemná večerná prechádzka pod hviezdami – to je len zopár možností, ako sa môžete počas večerov odreagovať.

Najobľúbenejšou a najčastejšou aktivitou Slovákov počas letných večerov je posedenie pri grile (73 %) či táboráku (22 %). Kým niekoho dokáže po náročnom dni zrelaxovať pohľad do plamienkov horiaceho dreva, tí romantickejší volia prechádzku pri mesiaci (17 %). Ak patríte medzi romantikou a nechcete sa spoliehať na svit mesiaca, môžete využiť nafukovaciu solárnu lampičku, ktorá je ľahká, skladná, a dokonca aj vodeodolná.

Do 2. septembra máte navyše možnosť takúto solárnu lampičku vyhrať – stačí nahrať svoju fotku z výletu s produktmi Opavia Zlaté na www.zlateleto.sk a jedna z 200 lampičiek môže byť do vyčerpania zásob vaša!

Na http://damskajazda.sk// navyše máte možnosť vyhrať sladkú odmenu. Stačí, ak do 5.09.2016 odošlete správnu odpoveď na nasledujúcu súťažnú otázku:

Podľa čoho sa orientuje väčšina slovenských turistov na výlete?

a) podľa turistických značiek

b) podľa online máp

c) podľa internetu

Jeeej! Nepodarilo sa nám nájsť váš formulár.

Výhercovia:

Csilla Ibolya Galanta

Božena Filipová Šarišské Dravce

Erika Pišová Koš

Peter Maxian Ratnovce

Terezia Piskurova Brezovica

Oops! Je nám ľúto, ale tento formulár nepracuje správne, problém je na našej strane. Pre nápravu situácie nás môžete kľudne kontaktovať

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom