Súťaž o 5 balíčkov čokolád FIGARO vyžrebovaná

Img_1838.jpg

Máme pre vás súťaž, ktorú si nenechajte ujsť.

So správnymi doplnkami môže každá žena vykúzliť vo svojom byte príjemnú atmosféru pokoja a relaxu. A niekedy na to stačí naozaj málo. Vyzdobiť si kúpeľňu, obývačku, spálňu či dokonca auto je možné napríklad s potpourri od Figara. Jesennú únavu môžete hravo hodiť za hlavu, pretože dokonalý relax máte na dosah. Stačí, keď si kúpite lahodnú čokoládu Figaro a k nej dostanete ako darček karamelové či čeresňové potpourri.

Čo je potpourri?

Potpourri je vonná zmes sušených kôr, bylín či ovocia s výraznou arómou na prevoňanie obytných priestorov. „Voňavý boom“ začal už v stredoveku vo Francúzsku. Tento zvyk sa neskôr rozšíril aj do Anglicka. V 18. a 19. storočí sa potpourri  stalo typickou luxusnou súčasťou meštianskej bytovej kultúry. Aromatická zmes sa umiestnila v bohato zdobených baňatých nádobách z fajánskej glazúrovej keramiky, kameniny alebo porcelánu. Najčastejšie potpourri umiestňovali v blízkosti kachieľ či krbu, aby sa prúdením teplého vzduchu vôňa rýchlejšie uvoľnila do miestnosti.

Img_1715a.jpg
Alex Bachratá

Uvoľnite sa vôňou, chuťou aj pohľadom

Každá žena by sa mala rozmaznávať drobnými radosťami. Relaxačný kúpeľ je skvelou možnosťou ako sa uvoľniť a nabiť energiou. „Stačí dať potpourri do sklenenej misky a rozmiestniť jednotlivé kúsky po okraji vane či nadekorovať ich okolo sviečok v priesvitných sklenených svietnikoch. V okamihu vám potpourii prevonia celú miestnosť a vytvorí uvoľnenú atmosféru,“ radí dizajnérka Alex Bachratá.

Vôňa má veľký vplyv aj na navodenie pokojnej atmosféry a zaspávanie. Potpourri vám pomôže premeniť spálňu na útulné miesto, kam sa budete celý deň tešiť.Môžete ho vložiť do látkového vrecúška a umiestniť hneď vedľa vankúša, prípadne iba rozsypať na peknom bielom podnose a položiť na nočný stolík. K tomu niekoľko dizajnových sviečok a máte elegantný, upokojujúci priestor,“ hovorí dizajnérka.

Ak radi oddychujete pri dobrej knižke, nezabudnite si vedľa pohodlného kresla či gauča položiť malý prútený košík s potpourii, alebo postaviť na konferenčný stolík priehľadnú misku s vôňou čerešní.  Ste často na cestách? Aj interiér auta je možné dozdobiť.  Napríklad, keď dáte menšie množstvo potpourri do vrecúška a zavesíte ho na spätné zrkadlo.

Rada dizajnérky na záver

„Potpourri sa dá vkusne naaranžovať do priestoru v každom štýle, od  moderného až po vintage. Aby vyniklo, aj tu platí, že v jednoduchosti je krása.“

Vedeli ste, že?

Vône pôsobia na nálady človeka a používajú  sa pri niektorých liečebných procesoch. Na tejto báze funguje aj aromaterapia. Niektoré vône ľudí motivujú, iné upokojujú. Napríklad sústredenie podporuje bazalka a mäta, vôňa citrónu zvyšuje pracovný výkon, čokoláda pôsobí antidepresívne a čerešňa a karamel vyvolávajú príjemný, uvoľňujúci pocit.

Kúpte si v októbri čokoládu Figaro a získate k nej zdarma potpourri s vôňou karamelu alebo čerešne a spríjemnite si deň aj domov.

Súťažná otázka:

Čo je potpourri?

Svoje odpovede posielajte do 13.10.2016.

Jeeej! Nepodarilo sa nám nájsť váš formulár.

Výhercovia:

Kristína Taldíková Veľký Krtíš
Tomáš Holubík Bratislava
Anna Sýkorová Žilina
Katarína Veterná Košice
Katarina Hovancova Poloma
Oops! Je nám ľúto, ale tento formulár nepracuje správne, problém je na našej strane. Pre nápravu situácie nás môžete kľudne kontaktovať
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom