Súťaž s kávou Juan Valdez o 3 produktové balíčky vyžrebovaná

Juan Valdez Sierra Nevada 500g - zrnková káva s nádychom lieskových orechov a čokolády.
Juan Valdez Sierra Nevada 500g - zrnková káva s nádychom lieskových orechov a čokolády, foto: www.guau.sk

Káva Juan Valdez je v USA špičkou. Teraz prichádza na Slovensko.

Kto bol na dovolenke či pracovnej ceste v USA, možno si všimol množstvo kaviarní s logom Juan Valdez. Mnoho ľudí v USA podľa prieskumu považuje túto kolumbíjsku kávu za najlepšiu na svete.

KÁVA JUAN VALDEZ: PESTOVANÁ NA VULKANICKEJ PÔDE S IDEÁLNOU TEPLOTOU A VLHKOSŤOU

To, že je káva Juan Valdez tak výnimočná, je dané geografickým mixom, ktorý predurčuje Kolumbiu na pestovanie najkvalitnejšej kávy na svete. Základným pozitívnym predpokladom je pestovanie na vulkanickej pôde. Kolumbia sa nachádza v strete dvoch tektonických platní (juhoamerickej a karibskej), a tým pádom bola v minulosti (ale aj v súčasnosti) postihovaná pomerne častou sopečnou aktivitou. To vytvorilo skvelý pôdny podklad na pestovanie vynikajúcej kávy. Pridajte k tomu kolumbijskú teplotu a vlhkosť a máte ideálny mix pre dokonalú kávovú chuť!

NAUČILI FARMÁROV NAMIESTO KOKY PESTOVAŤ KÁVU

V 70. rokoch minulého storočia sa v Kolumbii začalo rozmáhať pestovanie koky, z ktorej sa vyrába drogová látka kokaín. Listy koky z Kolumbie majú takisto skvelý predpoklad na výnimočnú kvalitu (tiež vďaka vulkanickej pôde, teplote a vlhkosti). Tieto predpoklady využil aj neslávne známy narkobarón Pablo Escobar, ktorý dal celému agrosektoru túto novú výnosnú plodinu. Po jeho smrti v roku 1993 vznikol pre miestnych farmárov obrovský výpadok v odbyte. Začalo ho vypĺňať viacero menších dealerov z pozostalého Medelínskeho kartelu. V tom vstúpil do hry Juan Valdez so svojou myšlienkou združiť malých kolumbijských farmárov a namiesto pestovania koky im dať novú, takisto výnosnú plodinu, ktorej sa bude v krajine dariť. Organickú bio kávu.

DNES ZASTUPUJE JUAN VALDEZ VIAC AKO POL MILIÓNA ROĽNÍKOV

Úsilie sa vyplatilo a v súčasnosti zastupuje Juan Valdez vyše 550-tisíc malých roľníkov, tzv. „cafeteros”. Ľudia okolo Juan Valdez vedeli, že tlak na rýchlozber kávových zŕn neumožňuje precíznu kontrolu kvality pri zbere, a preto sa nesnažili o čo najnižšiu výkupnú cenu kávy. Namiesto toho naučili aj tie najzaostalejšie časti na západe krajiny pestovať špičkovú kávu a pravidelne organizujú školenia pre malých pestovateľov a odovzdávajú im svoje know-how k dopestovaniu špičkovej kvality kávy. Za túto kvalitu dostávajú miestni farmári na oplátku férovo zaplatené. Motivácia pestovania koky je tak dávno preč. Dnes je Kolumbia tretím najväčším vývozcom kávy na svete, hneď za Brazíliou a Vietnamom. Kolumbia tieto dve krajiny už nepredbehne, aj keď dopyt prevyšuje ponuku, pretože jej hornatý terén už nedovoľuje výraznejšie rozširovanie poľnohospodárskej pôdy.

KÁVOVÝ RITUÁL JE ZDRAVIU PROSPEŠNÝ

O pozitívnych účinkoch kávy už bolo napísaných mnoho štúdií, najnovšie vyšla štúdia o pozitívnom vplyve rutiny. Telo sa malými opakovanými rituálmi vie dostať do pohody a zbavuje sa stresového hormónu kortizolu. Ak teda máte rituál čítania novín a pitia kávy počas obednej pauzy, môžete byť spokojní, vaše telo to oceňuje.

Juan Valdez káva na Slovensko priamo z Kolumbie

E-shop www.guau.sk vám unikátnu kávu Juan Valdez prináša na Slovensko priamo z Kolumbie. Takisto skvelú čokoládu Juan Choconat (ktorá, mimochodom, na International Chocolate Awards vyhrala 2. miesto) či organické sladidlo Panela od bioznačky Mesa Baja. Tieto, ako aj mnoho ďalších biopochutín nájdete v e-shope www.guau.sk.

Produkty značky Juan Valdez

Juan Valdez Sierra Nevada 500g – zrnková káva s nádychom lieskových orechov a čokolády.

Juan Valdez AVELLANA HAZELNUT – rozpustná káva s príchuťou lieskových orieškov

Juan Valdez Barra cereal – cereálna tyčinka pomaranč, mango, chia

Fruandes – džem z organického manga

Juan Choconat 76% Kakao – čokoláda sladená panelou (výťažok z trstinového cukru), ocenená International Chocolate Awards America Strieborná medaila

Fruandes Mix  – sušené organické ovocie

Turbana Plantain chips lime – čipsy z pečených plantainov (odroda banánu) s limetkovou príchuťou

Súťaž je ukončená od 23:59:59 13.06.2021. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na našich stránkach iné súťaže na našej stránke
Víťaz(mi) tejto súťaže sú:
Alexandra Ziarská, Nina Biháriová, Miroslav Kosec
Súťaž bola ukončená 23:59:59 13.06.2021. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Damskajazda.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Alexandra Ziarská, Nina Biháriová, Miroslav Kosec

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom