Súťaž o pútavé knihy od Karla Ove Knausgårda Môj boj vyžrebovaná

čítať, kniha, čítanie
Thinkstock

Zapojte sa do súťaže o diela, ktoré vyvolali v Nórsku a za jeho hranicami mimoriadny ohlas.

Karl Ove Knausgård je autorom šesťzväzkovej autobiografie, ktorej dal príznačný názov Môj boj. Toto dielo vyvolalo v Nórsku a neskôr i ďaleko za jeho hranicami mimoriadny ohlas a vášnivé diskusie. Autor v ňom totiž otvorene a nekompromisne vykresľuje osudy a zážitky svojej rodiny či priateľov a predovšetkým seba v ustavičnom boji so zvládaním života v celej jeho rozmanitosti a zložitosti či s vlastnými spisovateľskými ambíciami. V prvej časti skúma svoj život od jemnosti a neistoty chlapčenských rokov cez dospievanie v malej nórskej dedine, kde žije s bratom, matkou a s prísnym, autoritatívnym otcom, až po neodvratný rozpad rodiny. Je to román o zmysle ľudskej existencie, o stretnutí so smrťou, o jej prežívaní „na vlastnej koži“ – otec zomiera a až v tomto okamihu sa synovi, teraz už dospelému, stáva blízkym.

Opisy rozličných, aj navonok jednoduchých situácií zaberajú desiatky knižných stránok. Strhujúca je už úvodná rozsiahla stať o smrti. Knausgard je však vynikajúci rozprávač a jeho dielo sa oprávnene stalo literárnou senzáciou s nobelovskými ambíciami a neodmysliteľnou súčasťou modernej svetovej prózy.

Ak sa chcete zapojiť do súťaže o dva diely pútavého knižného titulu Môj boj, stačí, ak do 4.4.2017 odpoviete na nasledujúcu súťažnú otázku:

Koľko zväzkov má autobiografia od Karla Ove Knausgårda Môj boj?

Jeeej! Nepodarilo sa nám nájsť váš formulár.

Výherca: Erika Kozáková

Oops! Je nám ľúto, ale tento formulár nepracuje správne, problém je na našej strane. Pre nápravu situácie nás môžete kľudne kontaktovať

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom