Súťažte o knižné novinky z Ikaru

Ikar.jpg

Zapojte sa do súťaže o tieto knižné novinky.

POSVÄTNÉ MANŽELSTVO
Novinka Posvätné manželstvo už mnohých inšpirovala, aby v manželstve hľadali skôr svätosť ako šťastie. Toto je kniha pre snúbencov, dlhoročných manželov aj novomanželov. „Posvätné manželstvo je jedna z najlepších kníh o manželstve, akú sme kedy čítali,“ tvrdia Dr.Les a Dr.Leslie Parrottovci. „Každý pár, ktorý si váži svoju vieru a svoje manželstvo, by si mal prečítať túto neuveriteľnú knihu.“
Z tejto knihy sa predalo viac ako pol milióna výtlačkov. Vdychuje totiž do manželstva nádej…
Thomas Gary je presvedčený, že manželstvo je viac ako posvätný zväzok s druhým človekom. Je to duchovná disciplína, ktorá nám pomáha lepšie spoznať Boha, dôverovať mu a vrúcnejšie ho milovať. Je nepreberné množstvo kníh o tom, ako sa prepracovať k manželstvu vašich snov či k manželskému šťastiu.
Ale čo, keď vás Boh práve cez sviatosť manželskú nechce viesť k šťastiu, ale viac priblížiť k sebe? A čo, keď vo vašom vzťahu nejde natoľko o vás a vášho partnera, ale skôr o váš vzťah s Bohom. Každý detail vášho manželstva – vzájomný rešpekt, odpúšťanie alebo nadšenie, úcta alebo prostá radosť z lásky – nesie v sebe prorocký potenciál a slúži k tomu, aby sme objavili existenciu Ježiša a slúžili jej.
Väčšina z nás, ktorí už nejaký ten rôčik žijeme v manželstve, si uvedomuje, že jazda na horskej dráhe zaľúbenosti a dvorenia sa časom vyrovná ako terén medzi štátmi Stredozápadu, kde prevládajú dlhé rovinaté úseky a kde len zriedkakedy natrafíte na nejaký nadjazd. Keď sa to stane, páry reagujú rôzne.
Mnohé s takým vzťahom  skoncujú a pokúšajú sa prežiť vášnivú lásku s niekým iným.
Iné páry sa uchýlia k „manželskej zákopovej vojne“, keď každý z partnerov obviňuje z vlastného pocitu neuspokojenia či nedostatku zanietenia toho druhého.
Niektoré páry sa rozhodnú, že to spolu nejako „vydržia“.
No sú aj takí, čo chcú nájsť hlbší zmysel, duchovnú pravdu ukrytú v prehlbovaní manželskej intimity.
Ak si uvedomíme, že všetky manželstvá sa boria s podobnými problémami, máme dôvod nazdávať sa, že Božím zámerom s touto výzvou je čosi oveľa väčšie než prchavé ľudské šťastie.

ŽIVOTOPIS VO VERŠOCH
Životopis vo veršoch je výber z diela Ľubomíra Feldeka.
Radujte sa všade, kde
pieseň lásky zahudie!
Kto ju spieva, každý vie,
že najkrajší osud je
ľúbiť –  a byť milovaný.
Východiskovým žánrom autora bola vždy poézia, preto gro knihy tvorí prierez jeho básnickou tvorbou. Výber poetických textov je však popretkávaný aj prozaickými formami. Nie je postavený na chronológii zbierok, ale na chronológii života. Nijaký básnik nereaguje na zážitky svojho života systematicky. Na niektoré si spomína a inšpiráciu v nich nachádza až celé desaťročia potom, čo sa odohrali, iné zas reflektuje v predstihu. V tvorbe Ľubomíra Feldeka sa nezrkadlí len jeho vlastný životopis, ale – keďže sa nikdy nevyhýbal ani spoločenským témam, je v ňom prítomný aj „životopis“ doby, „životopis“ spoločnosti a „životopis“ slovenskej literatúry a umenia, ktorý pomáhal od mladosti až dodnes utvárať.
Výber zostavila jeho dcéra Anna Lara, ilustroval Miroslav Cipár. Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

NAŠI A SVETOVÍ
Táto práca je výnimočná: od ľudí, s ktorými pracujem, až po zamestnanecké výhody,“ tvrdí Petra Cross, softvérová inžinierka v spoločnosti Google. Stala sa ňou ako prvá z Československa. „Stále  sa učím a trénujem si mozog. Každý deň programujem niečo nové, navrhujem nové API alebo celé komponenty softvérovej architektúry. Je to nesmierne kreatívna práca.“
Jej portrét a ďalších 20 nájdete v novej knihe Naši a svetoví.
Medzi Slovákmi, ktorí žijú v zahraničí, sú úspešní lekári, biológovia, matematici, ekonómovia, vysokoškolskí pedagógovia na prestížnych univerzitách, piloti v medzinárodných leteckých spoločnostiach aj námorní dôstojníci, operní speváci, hudobní skladatelia, výtvarníci.
Podľa najnovších odhadov žije a pracuje v zahraničí približne dvesto- až tristotisíc Slovákov. Majú pečať mimoriadne pracovitých ľudí, ktorí dosiahli úspech iba vlastným umom a usilovnosťou.
Vo svete sa pred nimi skláňajú, uznávajú ich kvality, no my doma sa o nich dozvedáme len úchytkom, náhodou, od známych, od susedov…
Aby sa úspechy Slovákov vo svete nešírili len „šepkandou“, v Rádiu Slovensko dostali vo vysielaní priestor rozhovory s osobnosťami, ktoré sa v rozličných oblastiach presadili vo svete. A teraz vyšla o nich kniha Naši a svetoví.

Mengeleho dievca.jpg
bux.sk

MENGELEHO DIEVČA

„Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode…“ hovorí si Viola Stern Fischerová, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory a nakoniec nacistom utiekla.

O jej neuveriteľnom príbehu je kniha Mengeleho dievča, ktorú majstrovsky napísala skúsená reportérka Veronika Homolová Tóthová. Nižšie si môžete pozrieť VIDEO z krstu knihy, na ktorý sa podarilo prísť aj samotnej Viole Fischerovej, hoci má už 94 rokov, ťažko sa pohybuje a takmer nevychádza z domu. Túto udalosť si však nemohla nechať ujsť…a boli to nesmierne dojímavé chvíle. Veď si pozrite video…

Obdobie 2.svetovej vojny bola hrozná doba, ktorá však stvorila množstvo príbehov.
Príbehov o odvahe, statočnosti, láskavosti a obetovaní sa, ale aj o zlobe, podlosti a obludnom ponižovaní iných ľudských bytostí. Príbeh Violy Fischerovej je však výnimočný. Ona totiž okrem toho, že prežila peklo táborov smrti a našla v sebe silu na riskantný útek, dokázala ešte niečo. Vďaka nej chytili brutálnu dozorkyňu z Birkenau.

Oops! Je nám ľúto, ale tento formulár nepracuje správne, problém je na našej strane. Pre nápravu situácie nás môžete kľudne kontaktovať

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom