Súťaž o krmivo pre psy a mačky Royal Canin vyžrebovaná

Jorsir 1.jpg

Yorkshirský teriér sa radí medzi najobľúbenejšie psie plemená na svete. Svojich priaznivcov má aj na Slovensku a je miláčikom nejednej známej osobnosti. Yorkshirským teriérom patrí ctené miesto v náručí žien a zákaz pre nich neplatí ani na miestach, kde psie laby zvyčajne vkročiť nemôžu. Toto obľúbené plemeno slávilo 14. mája Medzinárodný deň Yorkshirských teriérov nielen na Slovensku, ale aj v susednej Českej republike, v Maďarsku, a v Baltických krajinách.  

Yorkshirskí teriéry sú obľúbené psie plemená aj medzi známymi osobnosťami. Pôvabu Yorkshira neodolala ani najkrajšia herečka 20.storočia Audrey Hepburn. Svojho Rogera nosila so sebou všade, v lietadle mal vlastné sedadlo, záchod a  vrecúško pre prípad nevoľnosti. Keď zomrel, Audrey za ním smútila ako za vlastným dieťaťom.

Aj v živote herečky Natalie Portman bol do čias, kým si nezaložila rodinu s choreografom Benjaminom Millepiedom, hlavným mužom jej života Yorkshirský teriér Whiz. Chlpatý spoločník ju aj po narodení syna Alepa doprevádza na prechádzkach.

Napríklad Miranda Kerr sa ani po rozchode s hercom Orlandom Bloomom nemusí cítiť osamelo. Jeho miesto v Miradinom lone patrí rozkošnému Yorkshirskému teriérovi menom Frankie, ktorý je nielen jej priateľom, ale obľúbil si ho aj modelkin syn Flynn.

YorkshireDayCMYK.eps

Milovníkmi tohto plemena sú aj manželia Johny Depp a Amber Heard a dokázali to aj nedávno, kedy svojich dvoch maznáčikov chceli prepašovať do Austrálie napriek miestnym prísnym pravidlám. Ich ospravedlnenie voči austrálskej vláde a jej nariadeniam obletelo celý internet.

Na každom kroku sprevádza Yorkshirský teriér Bob aj herečku Naomi Watts. Nielenže ich vídať na spoločných prechádzkach v newyorskej štvrti Soho, Boba si Naomi so sebou bráva aj na dlhšie cesty do zahraničia. Štvornohý maznáčik nesmie chýbať na žiadnej rodinnej dovolenke.

Tomuto plemenu neodolal ani nekompromisný porotca X Factoru Simon Cowel, ktorý je majiteľom troch Yorkshirských teriérov – Freddie, Squiddly a Diddly.

Vedeli ste, že?

Prvá zdravá výživa určená psiemu plemenu bola vyrobená 14. mája 2002 práve pre Yorkshirov (Mini Yorkshire).

Medzinárodný deň Yorshirského teriéra oslávili fanúšikovia, chovatelia a majitelia tohto plemena napríklad formou eventu v známom pražskom parku a na Slovensku prostredníctvom darčeka pri kúpe balenia BHN Yorkshire Terrier vo vybraných predajniach v rámci celého Slovenska. Slováci zároveň zdieľali na Facebooku fotky svojich Yorkshirských miláčikov, z ktorých vznikla krásna koláž.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom