Jeden z vás sa môže stať šťastným výhercom na bratislavský koncert tohto svetoznámeho dídžeja.
Paul Van Dyk strávil detstvo v komunistickej východnej časti Berlína v dobe, keď vo východnom Nemecku neexistovala takmer žiadna klubová scéna. Vďaka západným televíznym kanálom sledoval hudbu za železnou oponou, z ktorej ho najviac zaujali The Smiths a New Order.
Po páde Berlínskeho múru v roku 1989 sa v Nemecku začala rozrastať kultúra techna, ale Paulovi v tejto energickej hudbe stále niečo chýbalo a tak sa snažil objaviť niečo nové, iné. A to sa mu nakoniec podarilo. „Väčšina ľudí nás dídžejov považuje za automaty na mixovanie hudby, ktorí so skutočnou živou muzikou nikdy neprišli do kontaktu a v živote nedržali v ruke žiadny hudobný nástroj. Ja sa považujem v prvom rade za muzikanta. Ovládam hru na niekoľko nástrojov a živé hranie ma strašne baví,“ povedal počas svojej poslednej návštevy v Čechách Paul Van Dyk, ktorý sa preslávil aj tým, že sa okrem hudobných aktivít venuje aj politike a sociálnej oblasti. Podporuje napríklad detské charitatívne projekty v Indii a spolupracuje s nemeckým červeným krížom.
V marci sa nešťastnou náhodou zrútil z pódia na holandskej akcii Armina Van Buurena ASOT 750. Letel vzduchom šesť a pol metra a sanitka ho odviezla do nemocnice s mozgovým poranením, dvojitou zlomeninou chrbtice a množstvom modrín a pomliaždenín. Najhoršie však bolo otvorené poranenie zadnej časti hlavy, ktoré svetoznámeho dídžeja a tanečného mága Paula Van Dyka pripútalo na lôžko a vozík na tri mesiace. Kvôli mozgovému poraneniu sa v podstate opäť učil chodiť a mal aj ťažkosti s rozprávaním. Vďaka húževnatosti a bojovnosti sa nakoniec začal uzdravovať a pomaly sa vracia na koncertné pódiá.
Slovenským fanúšikom sa po nehode prvýkrát ukáže 24. februára 2017 v Refinery Gallery v Bratislave. Zapojte sa do súťaže o dva vstupy na tento koncert.
Súťažná otázka:
Kde strávil detstvo Paul Van Dyk?
Odpovede posielajte do 22.2.2017.
Jeeej! Nepodarilo sa nám nájsť váš formulár.