Súťaž: Vyhnite sa alergii zo slnka a vyhrajte opaľovacie krémy Daylong, vyžrebovaná

Daylong kolaz.jpg

Téma senzitívnej kože sa objavila na trhu zhruba pred 12 rokmi. Kozmetické spoločnosti začali ponúkať jemné prípravky bez parfumov na starostlivosť o pleť a celé telo a stal sa z toho trend. Citlivú kožu však čaká v lete extra veľká výzva – slnko. Kým niektorí vystavujú tvár hrejivým lúčom, až pätinu populácie čakajú riziká v podobe slnečných alergií. Čo s tým?

Pri alergiách zo slnka platí viac než kedykoľvek predtým – treba im predchádzať. „Špeciálne ľudia s citlivou kožou a so sklonom k slnečným alergiám sa musia príkladne chrániť pred slnkom. Zvoliť vhodný prostriedok na opaľovanie a poctivo sa natierať všade, kam dopadajú slnečné lúče,“ hovorí dermatovenerologička MUDr. Ľudmila Lipková a zdôrazňuje, že 90 % UV žiarenia preniká aj cez oblaky a slnečník nás ochráni len spolovice.

Slnečná alergia má viacero podôb

Poznáme niekoľko typov alergie na slnko, z ktorých asi najznámejšia je polymorfná svetelná erupcia, ľudovo nazývaná slnečný ekzém. Prejavuje sa červenými svrbivými pľuzgiermi, ktoré bolia už pri dotyku a najčastejšie  zasiahnu oblasť dekoltu, nôh a tváre. Týka sa asi 20 % Slovákov, no je pálčivou témou omnoho viac pre ženy než pre mužov. Na jedného muža s týmto ochorením pripadá totiž až deväť žien.

Tuky a emulgátory preč

Švajčiarska spoločnosť Galderma vyvinula vo svojich výskumných centrách špeciálnu radu Daylong Sensitive práve pre citlivú kožu so sklonom k slnečným alergiám. Produkty od Daylongu sú známe tým, že neobsahujú parfumy a ich typická jemná vôňa pochádza len z ingrediencií. No nová rada pre citlivú kožu úplne vynechala aj tuky a emulgátory.

Práve tieto dve zložky sa totiž môžu podieľať na ďalšom type alergie, ktorý sa exoticky nazýva Malorka akné. Je na nerozoznanie od bežného akné, no za jeho vznik môže kombinácia tukov alebo emulgátorov s intenzívnym slnkom.

Vyberte si z tohtoročných noviniek od Daylongu:

Daylong FACE sensitive SPF 30 gél-fluid

Daylong sensitive SPF 30 gél-krém

Daylong sensitive SPF 50+ gel-krém

Viac z rady Sensitive nájdete na www.daylong.sk

Súťažná otázka: Ktoré dve zložky v opaľovacích prípravkoch spôsobujú slnečnú alergiu známu ako Malorka akné?

Jeeej! Nepodarilo sa nám nájsť váš formulár.

Súťaž potrvá do 18.7.2017

Oops! Je nám ľúto, ale tento formulár nepracuje správne, problém je na našej strane. Pre nápravu situácie nás môžete kľudne kontaktovať

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom