Súťaž s filmom Posledná aristokratka

Aristokratka_sutaz_900x900_skkina.jpg
Foto: Forum Film

Slovenskí diváci sa už od 24. októbra môžu tešiť na neuveriteľne vtipný príbeh o trampotách jednej americkej rodiny, ktorá zdedí starobylý zámok v Čechách a rozhodne sa tam presťahovať.

Režisér Jiří Vejdělek (Ženy v pokušení, Muži v nádeji) obsadil do svojej novej komédie Posledná aristokratka plejádu vynikajúcich hercov, pretože obsadenie postáv jeho filmov je pre neho kľúčové. Spoluprácu si zopakoval napríklad v prípade Tatiany Dykovej (Vilhelmovej), Elišky Balzerovej, Hynka Čermáka, Martina Pechláta či Pavla Lišku. Premiérovo pracoval napríklad s Vojtom Kotkom, Zdeňkom Piškulom alebo Petrom Nárožným. V jednej z vedľajších postáv sa objaví aj obľúbená slovenská herečka Táňa Pauhofová.

Posledná aristokratka je nakrútená na motívy rovnomenného románu Evžena Bočka, ktorý vyšiel v roku 2012, stal sa bestsellerom a dočkal sa niekoľkých pokračovaní. Zvíťazil na prvom ročníku Ceny Miloslava Švandrlíka pre najlepší humoristický román. „Po dlhej dobe sa v Česku objavil vtipný román. Jeho autor Evžen Boček do svojej Poslednej aristokratky s nadhľadom a ľahkosťou vložil svoje dlhoročné skúsenosti reálneho sprievodcu a kastelána. Dal mi tým príležitosť znovu sa scenáristicky a režijne pustiť do najnáročnejšieho  kráľovského filmového žánru,“ hovorí režisér a autor scenára v jednej osobe.

Príbeh filmu sa začne odvíjať vo chvíli, keď sa rodený Newyorčan Frank (Hynek Čermák) dozvie, že po svojich šľachtických predkoch zdedil starobylé rodové sídlo – zámok Kostka. Potomok emigrantov sa tak po viac než štyridsiatich rokoch chystá s dcérou Mariou (Yvona Stolařová) a temperamentnou ženou Vivien (Tatiana Dyková) na veľký návrat do Čiech. Čerství aristokrati nevedia o miestnych pomeroch, dávnu vlasť a zámocký život poznajú len z dávneho rozprávania príbuzných. Všetky záležitosti spojené s navrátením majetku, pre nich rieši právny zástupca Benda (Vojta Kotek). Po príjazde rodina zisťuje, že je zámok v stave pozvoľného rozkladu, bokom od akéhokoľvek spoločenského diania. Jedinými stálymi obyvateľmi Kostky sú kastelán Josef (Martin Pechlát), ktorý neznáša turistov, svojská gazdiná pani Tichá (Eliška Balzerová), ktorá používa orechový likér ako liek na všetko, a hypochondrický údržbár Krása (Pavel Liška), ktorý je prakticky stále PN. Zatiaľ čo osadenstvo Kostky pozvoľna precitá z mátožného spánku porevolučných deväťdesiatych rokov, rodina Kostkovcov stojí pred ťažkou voľbou, či generáciami vybudované sídlo predať a vrátiť sa do Ameriky, alebo sa pokúsiť zámok Kostka zachrániť.

https://www.youtube.com/watch?v=IJc80IVTLvI

Titulnú pieseň s názvom „I prokletí může být štestí“ pre film zložila a nahrala slovenská kapela NO NAME a zaujímavosťou je, že je to ich prvá skladba v češtine.

Simulace kompozice collagen 10.png
Foto: Forum Film

Zapojte sa do súťaže o 2 balíčky kozmetiky Dermacol. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Zdroj: PubRes

Súťaž je ukončená od 12:00:00 29.10.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na našich stránkach iné súťaže na našej stránke
Víťaz(mi) tejto súťaže sú:
Elena Šuľajová, Krná
Vojtech Muzik, Mala Mana

Súťaž bola ukončená 12:00:00 29.10.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Damskajazda.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Elena Šuľajová, Krná
Vojtech Muzik, Mala Mana

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom