Súťaž s filmom Nádej

B_nadej_sutaz.jpg
Foto: Bontonfilm

Prvého októbra 2020 príde do slovenských kín medzinárodne oceňovaná snímka Nádej (cena Label Europa Cinemas na festivale Berlinale), nakrútená podľa neuveriteľného životného príbehu režisérky a samotnej tvorkyne filmu Marie Sødahlovej.

Anja (Andrea Bræinová Hovigová) a Tomas (Stellan Skarsgård) sú dlhoroční životní partneri, umelci, ktorí milujú svoju prácu a starajú sa o veľkú rodinu pozostávajúcu z troch spoločných detí a troch dospelých detí z Tomasovho predchádzajúceho vzťahu. Títo dvaja navonok milujúci partneri sa však po toľkých rokoch navzájom odcudzili, žijú skôr vedľa seba ako spolu a okrem veľkého spoločného bytu a lásky k divadlu ich už takmer nič nespája.

Keď sa Anja deň pred Vianocami dozvie svoju strašnú diagnózu, ich život sa prevráti naruby a zanedbávaná láska vypláva na povrch. Anja má neoperovateľný nádor na mozgu a lekári jej dávajú len tri mesiace života. Sama so svojím smútkom a strachom si uvedomuje, že potrebuje Tomasa viac ako inokedy. Nádej na prežitie nie je takmer žiadna, no majú ešte nejakú nádej aspoň oni dvaja?

V hlavných úlohách emotívnej romantickej drámy excelujú nórska herečka Andrea Bræinová Hovigová a hviezdny Stellan Skarsgård. Hoci talentovaná predstaviteľka Anje u nás nie je veľmi známa, Stellana Skarsgårda môžu slovenskí diváci poznať z mnohých hollywoodskych megahitov (Piráti z Karibiku, Mamma Mia!, Avengers, Anjeli a démoni), ale aj z artovej filmovej produkcie (Melancholia, Nymfomanka, Pomaľované vtáča) či z populárneho seriálu Černobyl. Práve presvedčivé herecké výkony ústrednej dvojice z filmu robia nezabudnuteľný, dychberúci zážitok.

Aj keď Nádej rozpráva príbeh ženy, ktorá sa snaží prežiť smrteľnú chorobu, režisérka Maria Sødahlová hovorí, že je to film skôr o láske ako o smrti: „Aj keď je to veľmi osobný film, cítila som veľkú zodpovednosť za to, aby nebol osobný až príliš, aby nebol sentimentálny a bol dostatočne zaujímavý pre divákov. Je preto viac o živote než o smrti, ide v ňom viac o lásku než o prežitie rakoviny.“

A podľa všetkého sa to režisérke podarilo, film totiž získal viacero ocenení, okrem iného aj cenu nezávislej poroty na jednom z najvýznamnejších filmových festivalov Berlinale. Slovenskí diváci sa o jeho kvalite budú môcť presvedčiť v kinách od 1. 10. 2020.

Trailer:

Zapojte sa do súťaže o:

  • 1 x pobyt v Hoteli Garden pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou
  • 1 x dámsko-pánsky kozmeticky balíček značky Dermacol
  • 1 x 2 vstupenky do sieti kín Cinemax

Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž je ukončená od 12:00:00 05.10.2020. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na našich stránkach iné súťaže na našej stránke
Víťaz(mi) tejto súťaže sú:
Dávid Kupka, Vrbové
Michaela Vejová, Ružomberok
Kubo Vysoký, Prešov

Súťaž bola ukončená 12:00:00 05.10.2020. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Damskajazda.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Dávid Kupka, Vrbové
Michaela Vejová, Ružomberok
Kubo Vysoký, Prešov

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom